Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Bzenec, Nadrazni, U Lokalky

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Czechy, Bzenec, Nadrazni, U Lokalky

    Knajpka warta uwagi z dwóch względów.
    Pierwszy, wiem, że ważny dla części forumowiczów, to położenie, tuż naprzeciwko dworca kolei. Pierwsze piwko wypiłem na zewnątrz i dziwiłem się ilością pociągów, która w tym czasie zatrzymała się na tej małej przecież stacji.
    Drugi ważniejszy, to piwo które piłem. A była to knezihorska kvasnicova 11 z lokalnego browaru. Piwko smaczne i bardzo charakterystyczne. Barman twierdził, że była to 11, choć jak patrzę na http://www.beerborec.cz/page.php?pag...l&pub_id=33329, to pija się tam 12.
    Wnętrze lokalu w przeciwieństwie do zahradki (2 rozpadające się plastikowe stoliki) jest eleganckie.
    Można zjeść, porcje bardzo duże, niby smaczne, ale jeden kotlet był prawie surowy .
    Last edited by piokl13; 24-06-2009, 10:17.
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    Faktycznie leje się tam 12-tkę. Pytałem barmanki i potwierdziła że jest to 12-tka.
    Niestety piwa z minibrowarku nie leją już w Restauracji "Myslivna", znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie browarku i blisko przystanku ČD Bzenec-Olšovec.

    Comment

    • danhaj
      Senior
      • 04-2010
      • 619

      #3
      Starsza pani, która obsługiwała również potwierdziła nam, że lane piwo to 12-stka. Piwo dość smaczne, polotmave, niefiltrowane. W lokalu było kilka osób, ale nikt nie jadł mimo pory obiadowej i jakoś nie byliśmy przekonani co do jakości serwowanych tam dań. Miejscowi popijali najchętniej serwowanego tu również Litovela.
      Lokal dość mały, ale pomysłowo urządzony z dużą ilością elementów nawiązujących do kolei (czapki konduktorski ułożone na półce, "wyjeżdżająca" ze ściany olbrzymia lokomotywa, rolki z rozkładami jazdy, ale najzabawniejsze były rysunki konduktora oraz konduktorki, które wskazywały odpowiednie dla swojej płci toalety). W głębi drugiej sali czynny kominek.
      Last edited by danhaj; 03-01-2011, 13:13.
      Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

      www.czechforum.pl

      Comment

      • StefanP
        Member
        • 02-2012
        • 71

        #4
        22.03 lali 11-stkę. Do wystroju drugiej sali dołączyła wisząca na suficie konduktorka

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #5
          Serwowana kvasnicova 11-ka. Jak dla mnie rewelacyjne piwo
          W ogródku są już parasole, 6 stolików, plac zabaw dla dzieci. Są też dwa stoliki przed wejściem do lokalu. Wszystko nowe, przyjemniej się biesiaduje niż w zadymionym lokalu.

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #6
            Lokalka odwiedzona w sobotę. W lokalu zmian nie stwierdzono i z tego bardzo się cieszę. Dalej typowo ,czesko, gdzie miejscowi rozprawiają o problemach życia codziennego przy kuflu piwa . W rewelacyjnej cenie 100 Kc. zjedliśmy smaczny, dwudaniowy obiad. Porcje spore, a w menu do wyboru było, aż pięć różnych dań i jedna zupa.
            Oczywiście smaczne piwo z miejscowego browarku dalej gości na kranie i obecnie kosztuje jedynie 26/16 Kc. . Żal było stamtąd odjeżdżać


            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1817

              #7
              Coś niedobrego podziało się z lokalnym piwkiem. Na początku obsługa sama nie wiedziała czy jeszcze maja to piwo, starsza pani twierdziła, że nie, a gość który wyszedł z kuchni stwierdził, że jak nie, jak tak. Czyli mają, ufff...niestety moja radość trwała tylko do pierwszego łyka. Kwaśne, bez gazu, no beznadziejne, nie tego się spodziewałem i dopić rady nie dałem. Według mnie piwo im nie schodzi i po prostu było stare, ale to tylko może. Pomimo, że piwko kosztuje tylko 35 Kc, to lokalesi i tak wybierają Holbę
              Attached Files
              Last edited by heckler; 03-10-2023, 07:57.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎