Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co za słód? Jakiś cud.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomassi
    Member
    • 08-2007
    • 59

    Co za słód? Jakiś cud.

    Właśnie zaglądnąłem sobie na stronę WES-a, żeby rzucić okem na ceny słodów. Patrzę, patrzę i oczom nie wierzę. Niektórym to się już chyba całkiem rzuciło na mózg. To co zobaczyłem tłumaczę sobie tylko jakimś ogromnym poczuciem kompleksów. Skąd pochodzi słód? Z kraju co się zowie UE. To jest taki kraj? A ja myślałem głupi, że Polska jeszcze istnieje. I że słód strzegomski istnieje. No ale dla WES-a ważniejsze od parametrów samego słodu (o czym ani widu ani słychu) jest to, że wyprodukowany w UE. I tak nie wiemy czy to Strzegom, czy Weyerman? Tfu na psa urok. Teraz już wiem, że nie jestem Polakiem tylko Union Jewropejczykiem. Dzięki WES-owi.
    Hej szable w dłoń!!!
    Pro Fide Rege et Lege
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    Zawsze możeszkupić drożej ale z metryczką ;-)
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • maaciej6
      Senior
      • 04-2007
      • 219

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi
      Właśnie zaglądnąłem sobie na stronę WES-a, żeby rzucić okem na ceny słodów.
      Nie rzucaj "okem" na stronę WES-a.
      Pij piwo : Łomża Export
      "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

      Wolsztyński Browar Domowy M & P

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Myślę, że to "sdiełano.." ups, "made in eu" to nie jest wymysł WES-a, tylko producenta. Ot, taka zgrabna formułka za którą można się wygodnie schować. Tak, jak Okocim Pszeniczne jest "made in eu", dzięki czemu większość traktuje go jak wyrób krajowy...
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • maaciej6
          Senior
          • 04-2007
          • 219

          #5
          Łomża Export też jest "made in eu" . Nie wiem dlaczego pacjent przyczepił się do WES'a
          "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

          Wolsztyński Browar Domowy M & P

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            Pewnie najzwyczajniej chciał wiedzieć co do gara sypie.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Gdyby tak było, zapytałby WESA mailem o parametry techniczne słodu, ewentualnie nazwę słodowni. Tylko, że jemu nie chodziło o to, a o to, żeby błysnąć na forum. A ja parę dni temu udzieliłem odpowiedzi na to pytanie.

              Comment

              • sebanek
                • 02-2009
                • 178

                #8
                Ja jakieś 2 tyogodnie temu napisałem do WES-a maila z pytaniem jaich producentów oferuje słody. Odpowiedzi brak do dziś. Szkoda, bo nie będę w tej sytuacji u nich kupował. Wolę kupić słód parę groszy drożej, ale za to wiedzieć co wrzucam do gara.

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebanek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja jakieś 2 tyogodnie temu napisałem do WES-a maila z pytaniem jaich producentów oferuje słody. Odpowiedzi brak do dziś. Szkoda, bo nie będę w tej sytuacji u nich kupował. Wolę kupić słód parę groszy drożej, ale za to wiedzieć co wrzucam do gara.
                  i Krzysiu udzielił Tobie odpowiedzi
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gdyby tak było, zapytałby WESA mailem o parametry techniczne słodu, ewentualnie nazwę słodowni. Tylko, że jemu nie chodziło o to, a o to, żeby błysnąć na forum. A ja parę dni temu udzieliłem odpowiedzi na to pytanie.
                    Tak czy siak, dziwne, że WES nie zamieszcza informacji o producencie.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • tomassi
                      Member
                      • 08-2007
                      • 59

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Gdyby tak było, zapytałby WESA mailem o parametry techniczne słodu, ewentualnie nazwę słodowni. Tylko, że jemu nie chodziło o to, a o to, żeby błysnąć na forum. A ja parę dni temu udzieliłem odpowiedzi na to pytanie.
                      Krzysiu jakiś ty błyskotliwy. Umiesz czytać w myślach innych, znasz ich czyny i zamiary. Prawdziwy skarb z Ciebie. Po prostu made in UE, ups, sdiełano w UE. Nie to co ja, ciemnogrodzianin z Galicji. Czasami jak się nosi przyciasny mundurek to hamuje krążenie krwi, co może być przyczyną ospałego umysłu.

                      Maaciej6 no i co z tego? Po co ta twoja kąśliwość? Czy ja napisałem, że dlatego, że wydrukowano na etykiecie made in UE nie kupię czegoś? Tym niemniej jeśli Ci o to chodzi, to ubolewam z tego powodu, że zamiast Łomża Export made in Poland, jest jakieś enigmatyczne UE. Dla mnie ma znaczenie czy towar pochodzi z Rumunii, Bułgarii czy np Niemiec.

                      Podobnie nie jest zbyt wygodne pisanie 30 maili z zapytaniem o każdy dostępny słód. To tak jakby sklep sportowy sprzedawał buty bez informacji jakie rozmiary są dostępne i z czego uszyte. I pisz pan zapytanie o każdą parę. Toż to paranoja. Tym bardziej, że w innych sklepach nie ma tego problemu i te informacje, które są ważne są dostępne. I na koniec, co z tego, że na forum ktoś opisał parametry słodu? Czy przed zakupem muszę wertować forum żeby uzyskać precyzyjne informacje? W tym poście chodziło mi o pokazanie, że zamiast informacji istotnych, dostajemy bełkot.

                      Fora internetowe wymyślono po to, żeby ludzie, którzy mają ochotę w danym momencie pomóc pomagają. I nieważne, że o tym było na forum 100 razy. Nie masz ochoty siedzisz cicho. Zmusza ktoś do zabierania głosu? Przez takich delikwentów jak Krzysiu odniechciewa się korzystać z forum, nie znam człowieka, a ten od razu do mnie z osobistą wycieczką. Biję się więc w wątłą pierś, że nie starcza mi czasu na śledzenie wszystkich postów Krzysia na forum na bieżąco. Mam nadzieję, że z tego powodu nie zostanę zbanowany? Obiecuję poprawę.

                      Krzysiu, a czym to chciałem błysnąć?
                      Last edited by tomassi; 06-07-2009, 15:12.
                      Hej szable w dłoń!!!
                      Pro Fide Rege et Lege

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi

                        Krzysiu, a czym to chciałem błysnąć?
                        Złotym zębem oczywiście

                        Krzysiem się nie przejmuj, innymi złośliwcami też, musimy się czasem trochę pokąśliwić

                        Ja akurat w tym przypadku jestem tego samego zdania co Ty - osobiście staram się w sklepie nie kupować produktów "made in UE", kojarzy mi się to z badziewiem. Ale WES widocznie uważa inaczej - jego prawo.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • tomassi
                          Member
                          • 08-2007
                          • 59

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaciej6 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Łomża Export też jest "made in eu" . Nie wiem dlaczego pacjent przyczepił się do WES'a
                          Wróciłem do domu, przyglądnąłem się dokładnie etykiecie Łomża Export, i nigdzie nie ma made in UE. Jest tylko wyprodukowano w ..... Polska sp. z o.o.

                          A ty to jakiś doktor jesteś? Od oczu pewnie?
                          Hej szable w dłoń!!!
                          Pro Fide Rege et Lege

                          Comment

                          • WES
                            Senior
                            • 11-2003
                            • 111

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi
                            Niektórym to się już chyba całkiem rzuciło na mózg.
                            Którzy to są ci niektórzy?
                            -
                            Wspiera i rozwija Piwowarstwo Amatorskie

                            Comment

                            • maaciej6
                              Senior
                              • 04-2007
                              • 219

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jest tylko wyprodukowano w ..... Polska sp. z o.o.

                              A ty to jakiś doktor jesteś? Od oczu pewnie?
                              To tak jak "made in UE" tylko inaczej napisane.

                              Doktor ale nie od oczu
                              "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

                              Wolsztyński Browar Domowy M & P

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎