Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Egger, Bio Zwickl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    Egger, Bio Zwickl

    Tigast (Unterradlberg), Bio Zwickl
    Piękny miodowo-bursztynowy, mętny kolor.
    Obfita, biała, długo utrzymująca się piana, silnie oblepiająca szkło, tworzy czapę wystającą z kufla. Ma jednak tendencję do tworzenia z czasem dużych bąbli.
    Łagodny, bananowo-maślany zapach z domieszką ziołowo-cytrusowego, pod koniec degustacji ujawniają się nutki chemiczne.
    Smak początkowo lekko bananowy z dość agresywnymi, zalegającymi, gorzkimi cytrusami w tle. Po przełknięciu ujawniają się przyjemne elementy słodowe. Można wyczuć drożdże.
    Nasycenie niezbyt duże.
    Opakowanie: wysoka butelka nieznanego mi typu, etykieta błyszcząca w tonacji złoto-beżowej, krawatka wokół całej szyjki, kapsel złoty z białym napisem Berg Konig ("górski król").
    Piwo warzone z surowców z kontrolowanych ekologicznie gospodarstw, bez dodatków genetycznie modyfikowanych. Alk. 5,2 % vol., brak ekstraktu, ze słodu jęczmiennego i pszenicznego.
    "Gebraut und abgefullt von: Tigast / Tiroler Strasse 20, / 3105 Unterradlberg / Austria" (bez niemieckich znaków w abgefullt i Strasse, sorry).
    Piłem nieco po terminie ważności. Ogółem ciekawa wariacja na temat piwa pszenicznego.
    Podziękowania dla Tomka "Non Iron" za piwo.
    Last edited by sibarh; 02-06-2011, 14:38.
  • Horse1963
    Senior
    • 06-2009
    • 547

    #2
    Tigast to nie browar tylko firma dystrybucyjna dla której uwarzono piwo. Browar ?????

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
      Tigast to nie browar tylko firma dystrybucyjna dla której uwarzono piwo. Browar ?????
      Jest w temacie - Unterradlberg. Według www.ratebeer.com: Privatbrauerei Fritz Egger z tej miejscowości. Bo na etykiecie (a właściwie kontrze) jest tylko informacja, którą zacytowałem w pierwszym poście.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎