Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lorraine, Duchesse de Lorraine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • k_k_s
    Senior
    • 02-2005
    • 193

    Lorraine, Duchesse de Lorraine

    5,5%vol, niepasteryzowane czerwone piwo warzone z 4 rodzajów słodów w tym wędzonym, który nadał piwu całkiem dziwny, nie podchodzący mi, zapach. W smaku wędzonka też wyczuwana ale to już lepiej. Ogólnie bez rewelacji, chyba najsłabsze z 6 piw z tego browaru jakie do tej pory piłem.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach: Owoce słodkie, orzeźwiające, cytrusy, trochę przyprawy (chyba kolendra), trochę drożdże, no i troszeczkę wędzonki. Całkiem fajnie.
      Piana. O żesz! Gdzieś 1/5 piwa mi uciekła (ten browar tak ma). Na początku we szkle kłębiła się gęsta lawa jak z widgetu - cały kielich. Nalewanie trwało i trwało. Piana nie mieściła się we szkle i wyłaziła z butelki niczym kiełbasiany flak napełniany mielonym mięsem. Z tego powodu część piwa spożyłem w postaci piany. Kiedy już to co nie uciekło udało się umieścić w szkle, piana szybko opadła, prawie nie pozostawiając śladów, choć wydawało się, że jest gęsta. Kolor miała złotobrązowy.
      Kolor piwa rudo-różano-czerwony (mniej więcej taki jak na etykiecie, trochę jaśniejszy), leciuteńko zamglony z drobinkami na dnie.
      Smak, no, całkiem złożony. Najpierw owocowy kwasek, a w drugim etapie wchodzi ostra, pikantna, ale krótka, goryczka (chmiel i przyprawy), a za nią delikatne drożdże i jeszcze delikatniejsza wędzonka. W finiszu znowu goryczka.
      Ogólnie wytrawnie, średnio treściwie.
      Nietypowe, ale naprawdę dobre. Tylko ta piana

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎