Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak czas leżakowania piwa wpływa na jego smak?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jarekvip
    Junior
    • 03-2009
    • 20

    Jak czas leżakowania piwa wpływa na jego smak?

    Właśnie uwarzyłem swoją pierwszą warkę i minął dopiero tydzień od zabutelkowania. Uwarzyłem Pale Ale i dzisiaj z ciekawości otworzyłem jedną malutką buteleczkę...w smaku nawet ok ale bardzo czuć to drożdżami. Po jakim czasie ten posmak i zapach znika? Może warto było zrobić fermentację cichą? Wiem ze się pospieszyłem z tą degustacją ale to tez jakieś doświadczenie
    beer beer beer
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Poczekaj miesiąc Ale i tak wiem, z własnego doświadczenia, że co parę dni będziesz sprawdzał, czy już dobre
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      #3
      Schowaj butelkę lub klika na 3-4 miesiące (najlepiej w chłodne miejsce) będziesz potem żałował ze resztę wypiłeś wcześniej. Są oczywiście wyjątki od tej reguły ; piwa pszeniczne warto wypić wcześniej ( od 1-2 tygodni od butelkowania do około 2-3 miesięcy pod koniec traci się aromat bananów i piwo robi się "zwykłe" )

      Comment

      • jarekvip
        Junior
        • 03-2009
        • 20

        #4
        Chyba tak zrobię, wrzucę kilka butelek do piwniczki a tak w ogóle to w moim przypadku fermentacja burzliwa skończyła się po 4 dniach....(w temperaturze 20 stopni) albo przynajmniej mi wydaje się ze się skończyła bo piana opadła a zmierzone BLG wyniosło około 2. Może drożdże miały ochotę jeszcze popracować i dlatego teraz się zemszczą i będą mi psuć smak piwa
        beer beer beer

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Po tygodniu chciałbyś nie czuć drożdży? Panie, takie cuda to tylko... w sklepie
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Qruq
            Senior
            • 10-2008
            • 138

            #6
            Jako piwowar z półrocznym stażem potwierdzam, że warto czekać. Zostały mi 2 butelki stouta z pierwszej warki (z gotowca) i bardzo żałuję że tylko 2. Teraz cała produkcja idzie "pod klucz" oprócz kilku egzemplarzy "testowych" otwieranych stopniowo i przez co najmniej 3 miesiące nie ma zmiłuj... Za to potem.... ambrozja!
            Pijme pivo dokud žijem, po smrti se nenapijem!

            бухло победит зло!

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jarekvip Wyświetlenie odpowiedzi
              Może drożdże miały ochotę jeszcze popracować i dlatego teraz się zemszczą i będą mi psuć smak piwa


              Jest całkiem odwrotnie.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎