Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jestem piwowarem domowym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Jestem piwowarem domowym

    Zainspirowani tym klipem, powarzy domowi w USA stworzyli ten klip. A nam się to tak spodobało, że planujemy nagrać własny. Marzyłoby by mi się, żeby w takim polskim klipie wystąpiły osoby zasłużone dla polskiego piwowarstwa, oraz szarzy piwowarzy (cóż za łamaniec dla logopedy ). Zapraszam do komentowania.
    blog.kopyra.com
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Marusia MUSI być...
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
      Marusia MUSI być...
      Musowo.
      Last edited by kopyr; 23-07-2009, 01:22.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Coś pięknego. Róbcie to!

        Planujecie stworzyć własny skrypt, czy będziecie bazować na tym?

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          #5
          Last edited by darko; 23-07-2009, 08:40.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
            Dzięki darko za link. Najważniejszego nie zamieściłem. To przez późną porę i wypite piwo.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
              Marusia MUSI być...
              Przez moment się przestraszyłam, że będę musiała śpiewać

              Trzeba by wątek równolegle z Piwo.org pociągnąć, bo tam już się dzieje, zatem zalecam chętnym do wypowiedzenia się w niniejszym temacie najpierw zapuszczenie żurawia do linka, który wkleił Darko, żebyśmy tu niepotrzebnie nie dublowali pomysłów.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • artur2
                Senior
                • 02-2008
                • 535

                #8
                Poszukujemy osoby, która zna się na montażu video i poskłada wszystkie wysłane kawałki do kupy.
                Mniej alkoholu, więcej smaku !
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  Ja parę filmów amatorsko zmontowałem, ale nie powiem, żebym się znał na sztuce montażu, prędzej na technice... Mogę się zgłosić, jako rezerwowy.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja parę filmów amatorsko zmontowałem, ale nie powiem, żebym się znał na sztuce montażu, prędzej na technice... Mogę się zgłosić, jako rezerwowy.
                    Wspaniała rada Wuju. Pycha. Do momentu zgłoszenia się kogoś bieglejszego, zostajesz mianowany Głównym Montażystą Projektu "Jestem piwowarem domowym".
                    podpisano
                    kopyr - kierownik zamieszania... ekhm Projektu JPD

                    W kwestii technicznej. Jaki format, jaka rozdzielczość, nie wiem kodowanie. Na co musimy zwrócić uwagę.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • M-kwadrat
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 304

                      #11
                      Bardzo fajny pomysł!
                      Co do muzyki to na początku wpadł mi do głowy utwór Zdrowej Wody "Piwo" ale po zastanowieniu chyba lepsze będzie jednak coś instrumentalnego, żeby nie stwarzać konkurencji dla tego co wystepujący będą mówić. Nie mam pojęcia jak przedstawia się sprawa praw autorskich do muzyki w przypadku takich produkcji?
                      Wyważyłbym też kwestię krytyki koncernów - szpilę można wbić ale wolałbym aby z filmiku biła raczej duma i zadowolenie piwowarów oraz radość z tego co i jak robią. Skoncentrujmy się na tym a nie na pokazywaniu chciwości koncernów.
                      Podoba mi się pomysł z alfabetem piwnym choć jest faktycznie za długi - może więc uzupełnić to tylko hasłem typu "od A jak Ale do Ż jak Żytni roggen"
                      Wklejenie w środek fragmentów reportażu moim zdaniem zaburzy rytm całości - będzie tam wszystko inne nagle - obraz, dźwięk itp. Chociaż może ktoś obeznany z montażem da radę to umiejętnie wkomponować nieniej jednak ja bym z tego zrezygnował.
                      Pozdrawiam, Maciek

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wklejenie w środek fragmentów reportażu moim zdaniem zaburzy rytm całości - będzie tam wszystko inne nagle - obraz, dźwięk itp. Chociaż może ktoś obeznany z montażem da radę to umiejętnie wkomponować nieniej jednak ja bym z tego zrezygnował.
                        Dobrze gadacie, Kwadracie

                        W wersji amerykańskiej muza mi się nie podoba, no i uważam, że domowi dali ciała kopiując żywcem klip browarników rzemieślniczych, dla mnie to takie zaprzeczenie idei tworzenia czegoś nowego, kreowania gustów itp.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • artur2
                          Senior
                          • 02-2008
                          • 535

                          #13
                          Fragment reportażu może być na sam koniec. Wszyscy podnoszą kufle i mówią "na zdrowie !".
                          Mniej alkoholu, więcej smaku !
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Nie, jak już, to po toaście. Tak jak pisze M-kwadrat - zaburzy rytm całości. Zresztą, nad tym można podyskutować w fazie montowania, a póki co nie mamy materiału do montażu

                            Zaproponowałam Bolero Ravela na podkład - co Wy na to?
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie, jak już, to po toaście. Tak jak pisze M-kwadrat - zaburzy rytm całości. Zresztą, nad tym można podyskutować w fazie montowania, a póki co nie mamy materiału do montażu

                              Zaproponowałam Bolero Ravela na podkład - co Wy na to?
                              Ja myślę, że najlepiej byłoby coś takiego, żeby w ogóle nie zwracać uwagi na to jaka leci muzyczka. Dlatego podoba mi się podkład w amerykańskim I'm a home brewer. Musiałem się zastanawiać czy była tam jakaś muzyczka czy nie. Także na pewno utwór instrumentalny. Bolero może nas trochę przytłaczać, no ale to już by trzeba zobaczyć, jak będziemy mieli materiał zmontowany.

                              Co do tego, że Jankesi poszli na łatwiznę, to prawda. Szczególnie słabo wypada to kiedy całe fragmenty tekstu są bez zmiany. Z drugiej strony w porównaniu do nas, to oni to zrobili ekspresowo, a efekt jest bardzo fajny, więc ich bym tak bardzo nie krytykował.

                              Aha i o jakim reportażu mówicie? Bo nie kumam. To ma być klip. Krótki, dosadny przekaz doby Internetu, a nie jakiś reportaż.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎