Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kvačany, Brontvaiovský svetlý výčapný ležiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Kvačany, Brontvaiovský svetlý výčapný ležiak

    Minipivovar Kvačany (BEPS s.r.o), Brontvaiovský svetlý výčapný ležiak
    11,5% ekstraktu. 1,8€ za 0,5l; 1€ za 0,3l. Z tego browaru restauracyjnego...
    Dziwny pils...
    Kolor słomkowy, wręcz mleczny, bardzo mętny.
    Piana: nalane z pięknym grzybkiem; ogólnie średnio trwała, ale ładnie brudzi szkło.
    Zapach - drożdżyki i jakby... banany(??)! Spytałem właściciela, czy jest tu domieszka słodu pszenicznego, ale zaprzeczył.
    Smak orzechowaty, zero słodkości. Końcówka gorzko-goryczkowata...
    Niezłe, oryginalne piwo, ale nie wybitne. 4-
    Last edited by sibarh; 03-06-2011, 13:13.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Piwo zakupione w browarze w Kvačanach. Butelka 0,5l. Moc ?%, ekstrakt 11,5. Kolor herbaciano pomarańczowy, ciemny jak na jasne 11,5. Piana drobniutka, obfita i bardzo trwała. Kolor leciutko beżowy. Zapach umiarkowanie mocny. Piękna chmielowość początkowo na pierwszym planie. Później, wraz z ogrzewaniem, coraz mocniejsze nutki słodowe. Piękny zapach. Smak zdecydowanie chmielowy, ale nie ostry. Słodowość początkowo wyraźnie z tyłu, później coraz mocniejsza. Trochę jakby owocowych nut. Goryczka mocna, dość długa. Wysycenie raczej niskie, słabnące trochę jeszcze z czasem. Jedyny parametr, który można by określić jako słaba strona. Opakowanie typowe dla piw na wynos z tego browaru. 0,5 litrowy pet, niestety kiedy kupowałem, jasne nie miało etykiety. Piwo rewelacyjne dla mnie. Niewielki niedobór gazu nie był w stanie popsuć wrażenia całości. Pyszne i piękne piwo. Piłem 3,5 tygodnia po zakupie. Oceniam na -6 (1 – 6). Jak bym wiedział, że takie dobre to bym w Kvačanach lane kupił.
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎