Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kvačany, Brontvaiovské čierne pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Kvačany, Brontvaiovské čierne pivo

    Minipivovar Kvačany (BEPS s.r.o), Brontvaiovské čierne pivo
    11,5% ekstraktu. 1,8€ za 0,5l; 1€ za 0,3l. Z tego browaru restauracyjnego...

    Kolor ciemnobrązowy, prawie czarny, mętny.
    Piana: słaba, opadła do zera.
    Zapach - wyczuwalny WYRAŹNIE (konsultowane z Łysą) koński obornik. Z czasem na szczęście słabnie.
    Smak kofolowe, słodkie, mało piwne.
    Okropne. Omijać szerokim łukiem. Nie dopiłem!
    Last edited by sibarh; 03-06-2011, 13:14.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Piwo zakupione w browarze w Kvačanach. Butelka PET 0,5l. Moc 4,8%, ekstrakt 12. Kolor bardzo ciemny, prawie czarny. Nie przejrzyste, jedynie pod silnym światłem ciemna wiśniowa barwa. Piana kawowa, ciemna. Drobniutka, duża i trwała. Zapach ładny. Dominują ciemne palone słody i drożdże. Mocny zapach. Smak mało słodki, słodowy. Ciemne słody z wyraźną palonością. Drożdżowe nuty również obecne. Na koniec gorzki palony posmak. Wysycenie odpowiednie, raczej niskie. Opakowanie to plastikowa butelka 0,5l. Ładna etykieta z logo browaru. Wszystkie parametry podane. Klasyczne, bardzo dobre ciemne piwo. Niezbyt słodkie, mocno palone, gorzkie, na pewno nie w typie ciemnych słodziutkich słowackich piw. Do tego bardzo przyjemne nuty drożdżowe. Lane mi bardzo podeszło, butelkowe ciut za długo trzymałem i pojawiła się kwaskowa nuta, niestety. Oceniam go na 5 (1 – 6).
    Czytając opis Sety, cieszę się że nie trafiłem na warkę o takim smaku, jak on. Sądzę, że to co ja piłem jest bliższe poziomowi browaru, a tamto to był jakiś wypadek przy pracy.
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎