Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2009.08.07-09 - Niemcy, Berlin - 13. Internationales Berliner Bierfestival

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AndrewZG
    Senior
    • 08-2009
    • 261

    2009.08.07-09 - Niemcy, Berlin - 13. Internationales Berliner Bierfestival

    W dniach 07-09.08.2009 odbywa się w Berlinie coroczny festiwal piwa "BIERMEILE". Wystawia się tam około 300 browarów z całego świata z około 2.000 gatunków piwa. Byłem w zeszłym roku, jadę w tym - polecam wszystkim.
    http://www.bierfestival-berlin.de/
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    A jakieś konkretniejsze obserwacje? Atmosfera, ciekawostki, ceny?
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • AndrewZG
      Senior
      • 08-2009
      • 261

      #3
      Witam ponownie.
      Impreza ciągnie się wzdłuż szerokiej Karl-Marx-Alee w centrum Berlina - na moje oko jest to ze 3 kilometry. W zeszłym roku całej trasy nie przeszedłem bo po 6 przystankach zabrakło chęci i formy. Stoiska browarów z ogródkami przeplatane są stanowiskami z wszelakim jadłem (grille, smażalnie itp.) i chyba 20-toma scenami z muzyką. Dużą zaletą jest to, że podają praktycznie wszędzie piwo w oryginalnym szkle (pobierana kaucja - okazja dla kolekcjonerów) i piwo lane jest z kija.
      W tym roku nastawiam się głównie na piwa belgijskie i angielskie, chociaż nie pogardzę pewnie minibrowarami niemieckimi, czy perełkami z dalekiego świata.
      Atmosfera robi się coraz weselsza w miarę upływu czasu, dużo rodzin, napitych też nie brakuje, ale generalnie człowiek czuje się bezpiecznie - sporo policji w bocznych ulicach.
      Ceny moim zdaniem bardzo umiarkowane (w oróżnieniu od Oktoberfest), z tego co pamiętam to za 1 piwo 2,5 do 3,5 Euro (jednak potężna konkurencja).
      Dla kobiet stoiska ze słodyczami, ciastem, drinki też się znajdą + truskawkowy i wiśniowy Grimbergen z beczki, którym moja Pani się w zeszłym roku zachwycała.
      Pozdrawiam.

      Comment

      • skandal
        Senior
        • 05-2002
        • 1439

        #4
        A jak jest z birofiliami na tym festiwalu? Konkretnie z podstawkami.

        Comment

        • aMarcin
          Senior
          • 08-2005
          • 152

          #5
          Większość to piwa lane, czy znajdą się też w butelkach ?

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
            Dla kobiet stoiska ze słodyczami, ciastem, drinki też się znajdą
            Czuję się obrażona
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • marecki12
              Senior
              • 12-2005
              • 156

              #7
              Ja byłem w 2005 roku i podstawek bardzo dużo, można ładnie powiększyć kolekcję
              http://marecki12.web-album.org/

              Comment

              • giudice
                Gość
                • 07-2005
                • 231

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                A jak jest z birofiliami na tym festiwalu? Konkretnie z podstawkami.
                Ja byłem w zeszłym roku.
                Podstawki możesz brać do woli praktycznie z każdego stoiska.
                Piwa butelkowe, jak i beczułki 5 L bez problemu do nabycia.

                Comment

                • AndrewZG
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 261

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czuję się obrażona
                  Poleciałem oczywiście schematem - wszyscy wiemy, że olbrzymia większośc kobiet w Polsce pije albo Redsy, czy Freeki, albo piwko z sokiem i to jeszcze przez słomkę.
                  Marusia - jesteś po prostu wyjątkiem potwierdzającym regułę.
                  W tym przypadku przepraszam Cię najmocniej za to uogólnienie, posypuję głowę popiołem.

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    #10
                    Chętnie odkupię/wymienię w przypadku gdyby komuś udało się zdobyć do dubletów etykiety/podstawki z egzotycznych miejsc
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • macrac1068
                      Junior
                      • 06-2008
                      • 6

                      #11
                      Byłem w dniu 08-08-2009 i z rozkoszą podzielę się informacjami. Akcja nomen-omen działa się po drugiej stronie słynnego już sklepiku ze światowymi piwami. Wzdłuż Karl-Marx-Alle na odległości ok. 1 km postawiono wg danych 300 browarów z czego każdy średnio wystawiał po 6-8 gatunków (Vietnam np. 1 ; inni po 20-30). Budka,stoisko,bar na powietrzu , a to wszystko przetykane scenami muzycznymi , stolikami i ławami, jeden wielki namiot, grillami, regionalnym jedzeniem.NA początku warto się zaopatrzyć w pamiątkowy kufelek 0,2l (3,5 Euro) i potem można spokojnie napełniać. Ceny: od 1,5 Euro do 3,5 Euro - w zależności od pojemności i samego piwa.Można pić też w firmowych szklankach (większość je ma) z kaucją 2 Euro. Sam piłem egzotyczne wynalazki: wspaniały St. Louis Kriek (z kwaśnych wiśni wspaniały na upał), Piwo z mango (po prostu miodzio), z bananem. Oprócz tego wspaniałe angielskie portery ( w tym również wiśniowy). Przepić tego nie sposób. Wśród polskich piw wystawił się bardzo dobrze Piast (ładny duży ogródek z bigosem i pierogami) , furorę robił Czarnków, natomiast o Żywcu (jakaś przyczepka) i Lech (nikogo tam nie było i nawet brakło barmana przy kranie) lepiej nie wspominać. Świetnie prezentował się marketingowo Proletaryat, który ze swoją symboliką i to,że był to dawny wschodni Berlin wzbudził żywe zainteresowanie i wszędzie można było zobaczyć ludzi chodzących w ich papierowych "koronach". Fenomenem natomiast okazał się Duff (tak,tak-ten od Homera S.) i był to prawdziwy hit wśród młodszego pokolenia.Było sporo małych,regionalnych (klasztornych) browarów. Nieźle prezentowała się Rosja (stylizacja,rozmach), ale nie skusiłem się. Organizacja i atmosfera przednia,chociaż było ciasno (dużo zwiedzających). Na plus daję mentalność Niemców, którzy nie przyszli tam z gromadą dzieci. Jeżeli chodzi o gadżety, o jak wspomniałem wcześniej można było kupić pamiątkowy zestaw za 5 Euro (kufelek, plakat, wafelek, plan), 2 Euro nieoddana szklanka, większość dawała podstawki (ci wiodący i znani). Oprócz tego były np. specjalne stoły, na które rzucane były całe kilogramy podstawek dla kolekcjonerów do wzięcia.Do Beny: niestety te egzotyczne były sprzedawane bez podstawek i raczej w butelkach, więc nie pomogę. Jednym słowem: warto pojechać.

                      Comment

                      • Christof
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 128

                        #12
                        Nie byłem, ale wyobrażam sobie jak musiało być wspaniale. I brawo dla Czarnkowa za uczestnictwo. Niech i tam wiedzą, że mamy dobre piwo.

                        Comment

                        • macrac1068
                          Junior
                          • 06-2008
                          • 6

                          #13
                          zapomniałem o kilku zdjątkach:
                          Attached Files

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika macrac1068 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Fenomenem natomiast okazał się Duff (tak,tak-ten od Homera S.) i był to prawdziwy hit wśród młodszego pokolenia.
                            Tutaj nieco o tym piwie tzn moja skromna recenzja http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=80733
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • beny
                              Senior
                              • 03-2001
                              • 984

                              #15
                              No to nie będzie nowych "łatwych" zdobyczy - trzeba będzie inaczej kombinować
                              Z piwnym pozdrowieniem
                              Radosław Kwiecień

                              http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎