Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Frysztak, Bar Twierdza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Frysztak, Bar Twierdza

    Niewielkie miasteczko pomiędzy Strzyżowem a Jasłem, ok. 50 km na południe od Rzeszowa, siedziba gminy. Położone na stromym wzgórzu w dolinie Wisłoka (wszędzie pod górę). Pierwsza pisemna informacja pochodzi z 1266 r. Przez większość swojej historii było własnością cystersów.
    Atrakcje – stacja kolejowa (ha ha ha).
    Ok. 5 km w stronę Strzyżowa, na pograniczu Stępiny i Cieszyny znajduje się zespół schronów: schron długości 374 m na pociąg sztabowy, maszynownia z zachowanymi elementami wyposażenia, dwa schrony bierne na dwie drużyny piechoty oraz trzy schrony bojowe flankujące dolinę Stępinki. Jest to jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce i jeden z dwóch w Europie.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Bar „Twierdza”.

    Wolnostojąca chałupa w pobliżu stacji (ha ha ha). Jedno spore pomieszczenie, posadzka z marmurowego salcesonu. Wysoka drewniana boazeria, wyżej ściany wymalowane beżowo z malowidłami w stylu przedszkolnym przedstawiającymi krasnoludki i produkty spożywcze. U sufitu dwa śmigła. Stoliki laminowane Leżajsk, do kompletu dość wygodne krzesła. Z atrakcji fliper, rzutki, trambambula, telewizor.
    Dość spory bar, trzy nalewaki, z tyłu na półkach spory wybór piw butelkowych i napojów.
    Piwa: Żywiec 3,20 zł (nie piłem), Okocim 3 zł (kiepski), Leżajsk Premium 2,80 zł. (całkiem przyzwoity).
    Na zewnątrz spory ogród ze szczątkowym wyposażeniem (po sezonie).

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Na „rynku” chyba z 10 sklepów jeden obok drugiego. Wszystkie miejscowe menele tam zaopatrują się w piwo.
      Pierwszego dnia zapytałem takiej ekipy, gdzie są jakieś knajpy z piwem beczkowym. Najpierw długo nie mogli zrozumieć, o co mi chodzi. Potem jeden orzekł, ze jestem tajniakiem i chcieli mi wpieprzyć, musiałem więc zastosować manewr nożny i wycofać się na bardziej dogodne pozycje. Na szczęście nie byli w stanie mnie gonić, i dobrze, bo ostatnio bieganie coś mi nie wychodzi.

      Comment

      • Zdrój
        Senior
        • 05-2001
        • 284

        #4
        Frysztak ?
        Jest mi doskonale znany, bo w Strzyżowe mam rodzinę, a we Frysztaku wielu znajomych.
        Czy mówi Ci coś, Krzysiu, nazwisko Łaba ?

        Fryszackie knajpy opisałeś dość precyzyjnie. Natomiast opis frysztaczan jest przesadzony - w tej okolicy agresja jest bardzo upośledzona.

        Pozdrawiam
        Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎