Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo Lipcowe - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Piwo Lipcowe - komentarze

    Admin:

    Dyskusja "polityczna" wydzielona z wątku:
    Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


    =================================================


    A jakąż to ważną okazję świętuje się w Chełmie, że ma pojawić się specjalny trunek? 22 lipca, hm...
    Last edited by ART; 11-08-2009, 19:01.
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    To będzie piwo od Wedla, d. ZPC 22 lipca...

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2768

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
      A jakąż to ważną okazję świętuje się w Chełmie, że ma pojawić się specjalny trunek? 22 lipca, hm...
      Tutaj masz wyjaśnione.
      chełm.info

      Nawiązując do tradycji czasów PRL, 22 lipca 2009 r. w Chełmie odbędą się obchody 65 rocznicy ogłoszenia Manifestu Lipcowego PKWN. Organizatorem festynu jest Urząd Miasta Chełm.
      Podejrzewam, że za wyrób tej marki piwa będzie odpowiadał Browar Jagiełło, ale nie jestem tego pewien.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
        Nawiązując do tradycji czasów PRL, 22 lipca 2009 r. w Chełmie odbędą się obchody 65 rocznicy ogłoszenia Manifestu Lipcowego PKWN. Organizatorem festynu jest Urząd Miasta Chełm.


        Jednym słowem debile w tym mieście. A dokładniej urzędnicy.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Jednym słowem debile w tym mieście. A dokładniej urzędnicy.
          To akurat prawda.
          Ale się przestraszyli, ze ich oskarża o propagowanie komunizmu i ten durny festyn odwołali.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
            To akurat prawda.
            Ale się przestraszyli, ze ich oskarża o propagowanie komunizmu i ten durny festyn odwołali.


            Przestraszyli się? Biedactwa. Niech teraz wybiorą sobie inna datę. Np. przejęcia władzy przez Adolfa, lub date zjazdów NSDAP w Norymberdze.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Różnicę pomiędzy demokracją a komunizmem odczuwają najbardziej ludzie starsi, dla których lata PRL przypadły na ich młodość. Nie chodzi tu o lata 80 i okres upadku komunizmu ale o drugą dekadę lat 40 oraz lat 50 i 60, czyli czasy odbudowy Polski po zniszczeniach wojennych, rozwiązanie problemu analfabetyzmu, czy rozwój przemysłu.
              Co za kmioty...
              To wg nich czasy stalinizmu były sielanką w porównaniu do "upadku komunizmu". K... skąd są Ci radni? Czyżby z PiSu, przecież ściana wschodnia to ich bastion.
              To już lepiej było się odwołać do mitycznego Edwarda II Szczodrego.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Co za kmioty...
                To wg nich czasy stalinizmu były sielanką w porównaniu do "upadku komunizmu". K... skąd są Ci radni? Czyżby z PiSu, przecież ściana wschodnia to ich bastion.
                To już lepiej było się odwołać do mitycznego Edwarda II Szczodrego.
                Akurat Ci z PIS-u protestowali przeciw tej genialnej imprezie i straszyli prorokiem, a Chełm Lubelski to ostatni czerwony bastion Lubelszczyzny.

                Comment

                • Jacko23
                  Junior
                  • 07-2009
                  • 7

                  #9
                  Skąd u Was taki ostracyzm? Był ktoś kiedyś w Chełmie? Dziwicie się ludziom starszym?
                  Ja w Chełmie nie mieszkam, ale mam tam rodzinę, pamiętam Chełm lat osiemdziesiątych i dziadka, który pił piwo, chyba właśnie "Lipcowe" w małych pękatych butelkach. Ale jednej rzeczy nie zrozumiecie - w tamtych czasach w Chełmie żyło się ludziom lepiej. I nie mówcie mi, że na kredyty zaciągnięte przez Gierka bo to komunały. Miasto tętniło życiem bo był tam przemysł a ludzie ciężko pracowali, nikt nie pluł na czerwone gwiazdy na cmentarzu żołnierzy radzieckich a buty z "Obuwia" i cement z Chełma schodziły "na pniu".
                  Przyjedźcie dzisiaj do Chełma i zobaczcie co z tego zostało. Niby to samo miasto ale bezrobocie wielkie i wszechobecna pustka. Nowa władza o takich miejscach jak Chełm zapomniała. Nie piszcie, że to "ostatni czerwony bastion Lubelszczyzny" bo to nieprawda i krzywdzicie w ten sposób ludzi, którzy tam mieszkają a niejeden z nich oddał też życie w czasie wojny za ten region właśnie w lipcowych miesiącach.
                  Co do radykalizmu i zasług na Chełmszczyźnie w czasie wojny takich formacji jak Armia Krajowa to poczytajcie sobie w dokumentach i książkach czy była szansa na wolność z tej strony. Duma i chwała trochę blednie. Ja znam to z opowiadań dziadka, który był w partyzantce i całkiem jednoznacznie oceniał sytuację po wojnie.
                  Ponieważ miało być o piwie "Lipcowym" a zeszło na politykę zakończę tylko tak: Gdyby nie Rosjanie (jacy by nie byli) ani ludzie ze Wschodu, to Amerykanie tej wojny z Hitlerem by sami nie wygrali.
                  I piwa "Lipcowego" też by nie było...

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    No, to się zacznie teraz... albo jutro
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jacko23 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Skąd u Was taki ostracyzm? Był ktoś kiedyś w Chełmie? Dziwicie się ludziom starszym?
                      Ja w Chełmie nie mieszkam, ale mam tam rodzinę, pamiętam Chełm lat osiemdziesiątych i dziadka, który pił piwo, chyba właśnie "Lipcowe" w małych pękatych butelkach. Ale jednej rzeczy nie zrozumiecie - w tamtych czasach w Chełmie żyło się ludziom lepiej. I nie mówcie mi, że na kredyty zaciągnięte przez Gierka bo to komunały. Miasto tętniło życiem bo był tam przemysł a ludzie ciężko pracowali, nikt nie pluł na czerwone gwiazdy na cmentarzu żołnierzy radzieckich a buty z "Obuwia" i cement z Chełma schodziły "na pniu".
                      Przyjedźcie dzisiaj do Chełma i zobaczcie co z tego zostało. Niby to samo miasto ale bezrobocie wielkie i wszechobecna pustka. Nowa władza o takich miejscach jak Chełm zapomniała. Nie piszcie, że to "ostatni czerwony bastion Lubelszczyzny" bo to nieprawda i krzywdzicie w ten sposób ludzi, którzy tam mieszkają a niejeden z nich oddał też życie w czasie wojny za ten region właśnie w lipcowych miesiącach.
                      Co do radykalizmu i zasług na Chełmszczyźnie w czasie wojny takich formacji jak Armia Krajowa to poczytajcie sobie w dokumentach i książkach czy była szansa na wolność z tej strony. Duma i chwała trochę blednie. Ja znam to z opowiadań dziadka, który był w partyzantce i całkiem jednoznacznie oceniał sytuację po wojnie.
                      Ponieważ miało być o piwie "Lipcowym" a zeszło na politykę zakończę tylko tak: Gdyby nie Rosjanie (jacy by nie byli) ani ludzie ze Wschodu, to Amerykanie tej wojny z Hitlerem by sami nie wygrali.
                      I piwa "Lipcowego" też by nie było...
                      To nie jest ostracyzm tylko normalne podejście bo jeżeli ktoś chce organizować uroczystość na cześć wydarzenia które jest symbolem zniewolenia kraju przez sowiecki reżim to ja mu gratuluje inteligencji i sama to osoba wystawia sobie świadectwo, co byś powiedział gdybyśmy zaczęli świętować jak radosny dzień na przykład upadek Westerplatte - przecież Niemcy nieśli nam cywilizacje. Ja w Chełmie bywam i zawsze był miastem takim jakim był i to mentalność ludzka o tym decyduje - jak się komuś podoba PKWN to taka osoba nic nie osiągnie czy też zmieni na lepsze. Niektórzy twierdza, że za komuny było lepiej to czemu ja obalili a może tak twierdzą bo byli wtedy młodzi.
                      Co do przemysłu to cementownia nadal działa a fabryka obuwia i i tak by nie miała szans bo nawet pomijając konkurencje to trzeba mieć jakiś pomysł na biznes nowe wzorce, wysokość jakość a nie wciskać ludziom modele ala lata 80-te. Używanie nazwy ostatni bastion.... jest tylko opisem i czy kogoś krzywdzi - NIE -bo jak ktoś popiera i wymyśla takie pomysły to sam siebie krzywdzi. Widzę, że coś Armia Krajowa Ci chyba nie pasuje ??? czyzby dziadek maszerował i salutował przed oficerami NKWD ???
                      I zapamiętaj jedno dla POLAKA nigdy duma i chwała z dokonań ARMII KRAJOWEJ nie zblednie !!!!
                      Za bardzo gdybać nie lubię ale gdyby nie sowiety to może by nie doszło do wojny na taka skale, i jeszcze jedna rzecz tym razem fakt nie gdybanie gdyby nie Amerykanie to Rosjanie by tej wojny nie wygrali.

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #12
                        Jeżeli tylko dla Polaka chwała AK nigdy nie zblednie, to znaczy że nie były one obiektywnie słuszne. One nie zbledną dla wszystkch, którzy kiedykolwiek zainteresują się okresem.
                        Wg. mnie impreza w Chełmie jest przedstawiana zbyt czarno-biało. Festyn z okazji 22 lipca nie musi być od razu gloryfikacją Sowietów. Może być połączeniem festynu nostalgicznego z wzmacnianiem pamięci o historii. Mimo wszystko 1945 był dwuczłonowy - wyzwolenie zniewoleniem. Przecież nawet większość AKowców (o ile dobrze wnioskuje ze źródeł) mówiła o 1944-1945 wyzwolenie.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                          Za bardzo gdybać nie lubię ale gdyby nie sowiety to może by nie doszło do wojny na taka skale, i jeszcze jedna rzecz tym razem fakt nie gdybanie gdyby nie Amerykanie to Rosjanie by tej wojny nie wygrali.
                          Raczej by wygrali.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #14
                            Niewykluczone, że wygraliby, i to bardziej - bo nie tylko do Łaby, ale aż do Atlantyku. Co trwałoby znacznie dłużej i pochłonęło znacznie więcej ofiar. Ale liudiej u nas mnogo...

                            No i nie wiem, dlaczego w Chełmie i dlaczego 22.VII, skoro "Manifest PKWN" powstał w Moskwie 21-go...
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • Jacko23
                              Junior
                              • 07-2009
                              • 7

                              #15
                              A co mi tam, podpiwek się cedzi, odpiszę...
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                              ...czyzby dziadek maszerował i salutował przed oficerami NKWD ???
                              I to nie jest ostracyzm? Starasz się ubliżyć mojej inteligencji i jeszcze mojemu dziadkowi - a on był właśnie w AK, którego dowództwo w okręgu chełmskim niczym specjalnym się nie wykazało w działaniach w czasie okupacji a NKWD szukało mojego dziadka po okolicy jeszcze długo po wojnie. I za AK i BCh. Nie będę wszystkiego cytował ale z Twojego tonu i wypowiedzi widzę, że bardzo łatwo przychodzi Ci opluwanie innych.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                              No i nie wiem, dlaczego w Chełmie i dlaczego 22.VII, skoro "Manifest PKWN" powstał w Moskwie 21-go...
                              Bo chcieli obchodzić rocznicę ogłoszenia a nie powstania manifestu :-).

                              A mówiąc poważnie - Celem mojej wypowiedzi nie była gloryfikacja manifestu ani socjalizmu. Bo to nie jest tak, że stanęło sobie dwa ugrupowania po obydwu stronach barykady i albo jest czarno albo biało. Kishar tych, którzy myślą inaczej wypchnąłby od razu na drugą stronę barykady (do NKWD) i rozpocząłby walkę (o niepodległość oczywiście). A historia nie jest taka czarno - biała a ja też ni mam zamiaru ustawić się po drugiej stronie barykady bo ktoś tak chce.
                              Chciałem stanąć przede wszystkim w obronie ludzi z Chełma bo to nie ich mentalność jest winna i dziwi mnie, że atakuje człowiek z regionu czyli z Lublina. Lublin też jest na ścianie wschodniej, też cierpi podobne problemy, też zakłady obuwnicze ledwie zipią, odlewnia stoi zimna od dawna a po FSC i Daewoo już tylko wspomnienie... Tylko browar jeszcze funkcjonuje choć sam nie przepadam za Perłą czy Goolmanem.
                              Właśnie, a miało być o piwie... Pozdrawiam.
                              Last edited by Jacko23; 23-07-2009, 02:04.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎