Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak zrobić kopię bezpieczeństwa Windows XP na kompie bez nagrywarki ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    Jak zrobić kopię bezpieczeństwa Windows XP na kompie bez nagrywarki ?

    Myślę zakupić netbooka Acer One z XP ale jest zagwozdka jak w temacie. Przy pierwszym stawianiu systemu warto zrobić/wypalić/ płytkę na czarną godzinę a ten model nie ma żadnego napędu. Jakieś sugestie?
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Nie bardzo rozumiem po co Ci ta kopia - jak Ci się coś całkiem zrypie lepiej reinstalować system zamiast kopiować go z płyty. Na takie mniejsze katastrofy możesz użyć narzędzia do tworzenia Punktów Przywracania systemu (C:\WINDOWS\system32\ntbackup.exe) - poszukaj w helpie. Ja nie używam.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      #3
      Pozostaje chyba nagrywarka po usb, karty pamięci nie wiem czy będą wykryte (o ile jest czytnik) przez program do backupu.


      @Seta. Taki backup na płycie, przywraca całą partycję (ja tak robię), mam od razu pocztę i wszystkie potrzebne programy gotowe do użycia. Wszystko w czasie około 20 minut.

      Comment

      • genea
        Senior
        • 02-2006
        • 1515

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
        Jakieś sugestie?
        Najlepiej skorzystaj z zewnętrznej nagrywarki. Koszt od 200zł. Z kartami pamięci może być problem bo nie zawsze backup je wykrywa (zależy to m.in. od producenta lapka). Ale spróbować możesz
        Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
        Bractwo Piwne

        Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
        Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          Jeśli się uparłeś, to wymienić napęd na nagrywaczkę (dostępne na Allegro), albo na USB.
          Nie robię backupów systemu (jedynie ważnych danych), bo to zawracanie głowy. Jeśli już raz na ruski rok XP padnie na amen - reinstall i powiew świeżości
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeśli już raz na ruski rok XP padnie na amen - reinstall i powiew świeżości
            Taaaa.... a poczta Marusi z ostatnich 3 lat w kosmos...
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • genea
              Senior
              • 02-2006
              • 1515

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeśli już raz na ruski rok XP padnie na amen - reinstall i powiew świeżości
              Tjaa... Powiew, który wywiewa wszystkie spersonalizowane dane użytkownika I ciekawi mnie, tak przy okazji, ile u Ciebie trwa "ruski rok"?
              Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
              Bractwo Piwne

              Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
              Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                Jeśli się uparłeś, to wymienić napęd na nagrywaczkę
                Netbooki nie posiadają napędu, więc nie ma co wymieniać.
                Last edited by YouPeter; 27-08-2009, 11:52.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #9
                  Archiwizuję pocztę w pliku .pst na dysku D.
                  Od kilku lat nie padł mi system, ale ja mało rzeczy instaluję. Kiedyś (W98) wystarczało zmienić nazwę folderu "Windows", zainstalować system i nadpisać pliki tymi ze starego łindołsa. Potem w W2k stosowałem opcję "Napraw system" - też działało.
                  Nigdy w życiu nie robiłem kopii systemu...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    #10
                    o ile laptop ma możliwość bootowania z pendriva to polecam mechanizm:
                    a)zaopatrujemy się w program BootIt wgrywamy wersje bootowalna tego programu na pamieć USB
                    b) ustawiamy w BIOS-ie, że laptop ma zabootować się z pendrive USB
                    c) robimy obraz partycji systemowej (C najczesciej) za pomocą BootIt i nagrywamy na partycje z danymi (np D)
                    d) restartujemy maszyne
                    e) zmieniamy ustawienia w BIOS-ie
                    f) zgrywamy plik(i) IMG z obrazem partycji albo na pendrive albo siecią gdzieś tam aby zarchiwizować na przyszłość

                    w razie kłopotów odtwarzamy system z obrazu przy pomocy tego samego BootIt-a i wszystko co było na komputerze w dniu zrobienia obrazu odtwarza się oszczedzajac nam czasu i nerwów
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      #11
                      Instalacja xp z pendrive'a: http://toin.pl/index.php/2009/01/31/...p-z-pendrivea/

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jeśli się uparłeś, to wymienić napęd na nagrywaczkę (dostępne na Allegro), albo na USB.
                        Nie robię backupów systemu (jedynie ważnych danych), bo to zawracanie głowy. Jeśli już raz na ruski rok XP padnie na amen - reinstall i powiew świeżości
                        Reinstal z czego? Z jakiego nośnika?
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • genea
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 1515

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                          Reinstal z czego? Z jakiego nośnika?
                          Pewnie z płyty systemowej
                          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                          Bractwo Piwne

                          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            aaa nie ma ŻADNEGO napędu??

                            wow... to w sumie system nie powinien Ci paść, bo nie będziesz dużo bzdur instalował
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • fidoangel
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 3489

                              #15
                              Cała zabawa po to aby zachować oryginalną wersję Windy skoro już się za nią zapłaciło. Nigdy się wcześniej o to nie martwiłem jak zapewne większość ale nadszedł ten dzień i troszkę muszę pokombinować. Tak na marginesie to chyba dysk twardy w takim maleństwie też jest emulowany /jeśli dobrze rozumiem to słowo .
                              Nie da się po prostu podłączyć pena bo ponoć system po staremu domaga się fizycznego napędu. Nie robiłem tego ale z rozmowy ze sprzedawcą tak wynikało. Zresztą dwóch panów sprzedawców przedstawiło dwie różne wersje prawdy. Ten pierwszy był z gatunku "bezproblemowych" czyli podłącz pena i będzie ok.
                              Ten drugi coś słyszał ale...
                              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎