Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Górczewska (przy wejściu na baseny Moczydło), Caffe Grappa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Górczewska (przy wejściu na baseny Moczydło), Caffe Grappa

    Wraca sobie wczoraj z odkrytych basenów na Moczydle, przechodze obok Grappy i...widzę panie raczące się piwem w szklankach Konstancina. Cóż długo nie musiałem się przekonywac aby po basenie uzupełnić elektrolity Wchodzę i tak przeżyłem dwie chwile radości - pełny przegląd Ciechanów i przegląd Konstancina (Dawne, Mazowieckie, Warszawiaki) i dwie chwile załamania - te piwa tylko z butelki a ceny to 8-9 PLN. Horrror chociaż niby powinienem sie przyzwyczaić bo w Wawie to standard to jednak ciągle uważam takie ceny za zwykłe złodziejstwo (piwo takie w sklepie kosztuje ok 2-3PLN). Ale dzień był zachęcający doi picia (ciężkie chmru, duszno) , ja nieźle spragniony po basenie, skusiłem się więc na jedno Mazowieckie.
    Tak więc jak ktoś lubi być okradany to na Woli może napić się piw butelkowych w tym w sumie fajnym (gdyby nie ceny) lokalu z ogródkiem przy basenach i przy parku Moczydło.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Utrzymanie takiej kawiarni jest też droższe niż spożywczaka, a towaru na półkach jakby mniej...
    Poza tym jakby zrobili cenę 3-4zł to zrobiłaby się żulernia, a nie wiem czy o to chodzi właścicielom.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1303

      #3
      niby prawda, ale jednak takie ceny mnie przynajmniej skłaniają coraz częściej do konsumpcji w domu. myślę, że proporcje cenowe między sklepem a knajpą są zachwiane, ale też warszawa to przypadek szczególny. cóż, chyba jestem mentalnym żulem
      veni, emi, bibi

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        8 zł to taniocha. Jeżeli koło Zygmunta leją koncernówkę za 9zł do plastiku!!

        Ludzie co wy jeszcze chcecie???
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #5
          jeśli mnie pytasz, jacer, to chcę piw w knajpie za 5-6 złotych. i wiem, że to z nielicznymi wyjątkami nierealne. po prostu, jako żul (mentalny) lubię wypić kilka piw miast jednego, więc koszta mi niebezpiecznie rosną (nie daj boże jeszcze żonę wezmę w miasto). oczywiście, bywam i płacę tam, gdzie jest za 8 zł albo i więcej, ale wyjścia w takie miejsca świadomie ograniczam. a że knajpy z interesującym piwem są zwykle drogie, tedy zwykle siedzę w domu. gdyby było taniej, bywałbym częściej. i oto jest, czego bym chciał. czy to jest czcze narzekanie? może i tak.
          veni, emi, bibi

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
            jeśli mnie pytasz, jacer, to chcę piw w knajpie za 5-6 złotych.
            No, ale sam przyznasz, że w Warszawie to raczej nierealne.

            U mnie są od 4-5zł za koncernówkę.

            Czeski Raj ma od 5,50, ale to Wrocław.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi

              Czeski Raj ma od 5,50, ale to Wrocław.
              Tak, ale już piwa z Kocoura są za 8,50
              Ale i tak wczoraj odetchnęła mi kieszeń, jak tam popiwkowałam z koleżankami (m.in. naszą wspólną znajomą i jej małżonkiem na koniec) po krótkiej wizycie w Bierhalle, w której zapłaciłam 8 zł za 0,33 l pszenicy
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #8
                Proszę nie wszczynać tu kolejnej dyskusji na temat cen.

                Posty ją kontynuujące będą usuwane.
                Last edited by Maggyk; 27-08-2009, 20:16.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎