Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Wroniecka 24, Restauracja Sparta (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • obaketsu
    Junior
    • 08-2009
    • 4

    Poznań, Wroniecka 24, Restauracja Sparta (zamknięte)

    Niedawno otwarty lokal polecił mi kolega, który napił się tam pszenicznego Baltasa!!! Potwierdzam jakosc piwka lanego z kija, bo jest naprawdę smaczne. Poza tym leją tam także Litovela, na którego na pewno niebawem się skuszę! Ceny porównywalne do cen Piw Kompanijnych na Starym Rynku, a smakowo piwko nieporównywalne!
  • slawol900rr
    Junior
    • 11-2009
    • 1

    #2
    Sparta, Wroniecka 24, k.Starego Rynku

    Sparta, ul. Wroniecka 24. Polecam, jedyne miejsce w Poznaniu gdzie leja pszenicznego Baltasa z Litwy i czeskiego Litovela. Do tego butelki z Czech, Ukrainy, Słowacji i wysmienity Ciechan!!! Dodoatkowo pyszne jedzenie, sluszne porcje, spory wybor. Pozdrawiam!!

    Comment

    • M-kwadrat
      Senior
      • 07-2004
      • 304

      #3
      Knajpka wizualnie przyjemna - na ścianach obrazy inspirowane filmem "300", proste drewniane stoliki, dużo świeczek-lampek (zapalonych - to u nas zaplusowało bo jakoś nie jest to normą), sympatyczna kelnerka-barmanka. W piątek koło 18-tej było totalnie pusto ale piwnica była już zarezerwowana na wieczór czyli możliwe, że później się zapełnia. Ze względu na rezerwację nie sprawdziliśmy jaki nastrój panuje w piwnicy i ile tam miejsca - u góry jest jakieś 20-30 miejsc.
      To co nas najbardziej interesuje: beczkowy Svyturys Baltas 10zł/0,5l, beczkowy Litovel 8zł/0,5l plus w menu jest pozycja piwa rotacyjne (butelki) - czyli trzeba pytać barmanki co akurat mają i za ile - nad barem stało trochę butelek, gównie zza naszej południowej granicy.
      W karcie dań dominują pizze i makarony ale mamy też trochę bardziej klasycznych dań obiadowych - od meksykańskich naleśników po bardziej europejsko wyglądające zestawy mięs i dodatków. Miałem ochotę na coś pikantnego więc wziąłem burrito i jeszcze nie figurującą w karcie zupę Azteca - obie pozycje smaczne, po zupie burrito już nie było takie ostre Ceny bez staromiejskiej przesady (nie notowałem dokładnych kwot składowych ale zupa, burrito i naleśnik mojej pani w sumie niecałe 50zł).
      Jako, że dokładny adres pada w dublującym się wątku a tu go nie ma to na wszelki wypadek Wroniecka 24.
      Pozdrawiam, Maciek

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        Przyjemny lokal, Litovel z beczki klasycznie-smaczny. Spory wybór butelkowych piwek rotujących. Trzeba się wyginać żeby dotrzeć do WC. Raj dla froterzystów

        Sparta uratowała nam wieczór smacznym piwem, jedzonkiem i atmosferą. Na odchodne jeszcze kilka zdań zamienionych z właścicielem daje sądzić że asortyment będzie piwnie ewoluował. Miło było usłyszeć że kierował się opiniami w BrowarBizie dobierając piwa do baru.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • kot_z_cheshire
          Senior
          • 11-2005
          • 2201

          #5
          Svyturys pszeniczny lany też niczego sobie

          Zupę "Aztekę" próbowałam podrobić w domu, ale chyba mi jakiegoś tajnego składnika zabrakło
          Młode koty mają adhd, niestety.
          Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
          Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
          Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

          Comment

          • staryjack1
            Junior
            • 01-2010
            • 4

            #6
            Restauracja Sparta Wroniecka24

            Przyjemna knajpka z dobrym jedzeniem.Słuszne porcje i przede wszystkim bardzo smaczne.Bylismy w pięciu,każdy jadł cos innego,wszysc wyszli zadowoleni.Ja polecam gicz jagnięcą z sosem miodowo-musztardowym,przepysznaCiekawy wybór piw.Na dole klimatyczna piwniczka,gdzie następnym razem zabiorę moją kobietępolecam.

            Comment

            • biker200
              Senior
              • 10-2003
              • 152

              #7
              Knajpka faktycznie miła choc nie ma klimatu typowego pubu piwnego, niestety trafilismy na czas w ktorym nie mieli zadnego lanego piwa, ale oczekują

              dla kolekcjonerów szkła maja szklanki do Svyturysa Baltasa, Litovela i małe Veleny

              Comment

              • biker200
                Senior
                • 10-2003
                • 152

                #8
                Knajpa zamknięta totalnie.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎