Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowoursynowska 103a, Kafe Ple-Ple

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1837

    Nowoursynowska 103a, Kafe Ple-Ple

    Mała kawiarnia sprawiająca wrażenie rodzinnego interesu, schludnie i nowocześnie urządzona. W sumie żaden piwny lokal ,ale w podawanym asortymencie jest także piwo z beczki - Dawne z Konstancina bodajże po 7 zł za 0,5 l. Są stoliki na zewnątrz, ogólne wrażenie - jak na Warszawę w miarę niefrajersko. Dawne smaczne, choć wolałbym lżejsze Mazowieckie.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.
  • p_stulka
    Member
    • 07-2006
    • 42

    #2
    Byłem - idealny lokal na przerwę w rodzinnym spacerze. W nalewaku końcówka Dawnego (podawanego w firmowym szkle Browaru Konstancin, na korkowych podstawkach Browaru Konstancin, pod parasolami Browaru Konstancin). Dziś pewnie juz Mazowieckie Niefiltrowane - wczoraj czekało juz na podpięcie. 7 PLN / 0,5 l.
    "Rozkoszy rajskich nie chcę znać,
    ni wiedzieć, gdzie się kryją,
    tylko mnie Panie Boże wsadź,
    gdzie święci Rotmistrza piją."

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      #3
      O proszę, rzut beretem ode mnie. Będę musiał koniecznie tam wpaść.
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • purc
        Senior
        • 02-2009
        • 650

        #4
        Ple-Ple

        Wciąż jest Dawne - znakomite. Na temat Mazowieckiego z beczki pani wypowiadała się mętnie.Bardzo miła obsługa. Nareszcie coś sensownego na Ursynowie /ode mnie 7 min spacerem /.
        W pon zamknięte.

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1837

          #5
          Wyniki wczorajszej wizyty - jest znów Dawne.Dla fanów butelkowego-Mazowieckie i Zdrojowe. Bardzo pozytywne wrażenie robi właściciel lokalu, którego poglądy na piwo zdecydowanie pasują do niniejszego forum. Tak więc wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Ursynowa i generalnie południowej Warszawy i okolic mają ciekawe miejsce do odwiedzin. Szkoda tylko że jest trudno osiągalne za pomocą komunikacji publicznej (samochodem przecież nie ma sensu tam jeździć)
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
            Imbirowa/Nowoursynowska
            Nie za bardzo orientuje się w topografii tej części Warszawy, ale czy przypadkiem ten lokal nie znajduje się w takim zakątku Ursynowa przy skarpie, gdzie zachowało się trochę starej zabudowy sprzed czasów "wielkiej płyty", a wokół jest prawie jak na wsi?

            Comment

            • rohozecky
              PremiumUżytkownik
              • 11-2008
              • 1837

              #7
              Przy samej Nowoursynowskiej jest kilka starożytnych domków, z tym że obecnie są one wciśnięte pomiędzy nową zabudowę. Imbirowa prowadzi w kierunku Wilanowa i jest wykorzystywana jako skrót przez jego mieszkańców. Na odcinku, na którym znajduje się kawiarnia, klimat jest taki, powiedzmy, podmiejski.

              Jako punkt orientacyjny może posłużyć salon samochodowy p.Bołtowicza na rogu Rosoła i Płaskowickiej. Należy idąc Płaskowickiej przekroczyć Rosoła i dojść do Nowoursynowskiej- jakieś 50-100 m. Nowoursynowską w lewo, po cca 200-300 m w prawo odchodzi Imbirowa, lokal jest dosłownie 20 m za skrzyżowaniem, po lewej stronie.
              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

              Comment

              • purc
                Senior
                • 02-2009
                • 650

                #8
                Nie będzie beczkowego do wiosny tzn. do czasu większej frekwencji. Maidenowiec /i inni z Ursynowa/ - do TABLICY!

                Comment

                • purc
                  Senior
                  • 02-2009
                  • 650

                  #9
                  roggen

                  Jest Żytnie w butelce z Konstancina w świetnej cenie 8 zł.Beczkowe /Dawne?/ ma byc po świętach.

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1837

                    #10
                    Po przerwie zimowej pojawił się Konstancin z beczki.
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Jako że spacerem ode mnie jest to jakieś 10 minut, to po mniej więcej 10-letniej przerwie udałem się na teren dawnej osady Wolica by sprawdzić w jakiej kondycji są te "starożytne" domki Moim oczom ukazał się widok rozległego osiedla nowych domów jednorodzinnych ale prawdziwą wizualną grozę sieje makabryczny betonowy budynek budowanego kościoła o gabarytach pięciopiętrowego bloku, umieszczony w bezpośrednim sąsiedztwie warszawskiej skarpy Na pocieszenie fragment Nowoursynowskiej wyłożony "kocimi łbami" pozostał nietknięty.

                      Co do samej Cafe Ple Ple. No cóż, po wejściu do środka myślałem że coś pomyliłem i wlazłem do jakiegoś przedszkola. Na parapecie sterty gier planszowych, okno wytapetowane kredkowanymi pracami, dookoła plastikowe zabawki. Ale widok baru i nalewaka Dawnego uspokoił moje nerwy. Zasiadłem w ogródku, który w połowie składa się z plastikowych białych krzeseł a w drugiej połowie z plastikowych krzeseł kolorowych. Piwo jakościowo bez zarzutu.

                      W sumie świetny lokal dla rodziców, którzy przychodzą na piwo ze swoimi pociechami
                      Ale na serio, to fajnie mieć prawie pod domem lokal z lanym Konstancinem więc jak przypili, to zawsze jest gdzie pójść.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1837

                        #12
                        Aktualnie w ofercie Dawne z beczki + bogata oferta Konstancina w butelkach.

                        Dawne już niestety kwaskowe, z czego wynika, że sprzedaż niewielka.

                        Aby uniknąć tego zjawiska, zachęcam południowych warschauerów do częstych odwiedzin, właściciele i obsługa naprawdę bardzo się starają. Szkoda byłoby, gdyby beczkowy Konstancin stamtąd zniknął.
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          #13
                          W nowym sezonie Dawne w świetnej formie, nowa Pani za barem, miła, i nawet - na życzenie - nalewa piwo z pianą, która trzyma się całkiem nieźle. Niestety cena podskoczyła - 8 zł.Za to poduszki na fotelach i brak tego sznura samochodów, który był w zeszłym roku. Warto.

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            #14
                            Znów było Dawne, niestety wyraźnie skwaszone. Pani obsługująca miła, ale przydałoby się jej trochę wiedzy o piwie. Po to właśnie, by nie podawać takiego kwasu, jak wczoraj.
                            Poza tym wolałbym jednak Mazowieckie, które ostatnio było tam częściej.
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              #15
                              Pani ma podobno być na stałe - trzeba będzie włożyć trochę pracy. Widać, ze Dawne to jednak loteria /moje było b.dobre -to była końcówka beczki 11.05, nowa beczka miała być przywieziona 12.05 - czyli musiało już przyjechać kwaśne/. Podobnie było w zeszłym roku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎