Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mykułynećkyj, Medowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Mykułynećkyj, Medowe

    Tym wpisem zapoczątkowuję moją serię ocen piw z tego browaru. Tylu wśród nas entuzjastów niepasterów a o tym browarze jeden wątek i jedno piwo ocenione jak dotąd.

    Butelka typu mi nieznanego - 0,5 l, ekstrakt 15%, alkohol 5,1 %, piwo jasne, niepasteryzowane.

    Skład: woda, słód, jęczmień, syrop maltozowy, ryż, miód naturalny, chmiel aromatyczny
    (przepisane jak stało na kontrze)

    Kolor herbaciano-bursztynowy.
    Piana drobno pęcherzykowa, niewysoka, znikająca niemal do zera.
    Zapach słodowy, z domieszką chmielu i słodyczą jakby owocową. Aromat miodu wyczuwałem tylko w wersji beczkowej ale bardzo delikatnie.
    Smak niby pełny ale jakiś mało treściwy, może po ekstrakcie spodziewałem się czegoś więcej? Jest słód, jest niewielka słodycz jakby rzeczywiście miodowa ale nie dominująca tylko mocno skryta za wszystkimi smakami, jest leciuteńka goryczka.
    Wysycenie spore, według mnie pasowałoby nieco mniejsze.
    Opakowanie na 5 +, etykieta ładna kolorystycznie, kapsel firmowy, na kontrze wszystkie potrzebne informacje, włącznie z rozbrajającym składem

    Piwo pozytywnie mnie zaskoczyło delikatnym posmaczkiem miodowym z jednoczesnym zachowaniem właściwości lagera (a nie buchającą słodyczą czy aromatem miodu sztucznego, z alkoholem w okolicach 6,5%).

    PS: transkrypcja nazwy browaru w temacie jeśli się nie spodoba, modów proszę o zmianę (choć ja jestem skłonny jej bronić )
    Last edited by delvish; 22-05-2013, 19:39.
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Ja bym dodał "j" na końcu transkrypcji.
    Samo piwo jak na miodowe całkiem przyjemne. Słodsze niż rówieńskie miodowe, ale do polskich, mdłych, miodowych ulepków mu daleko. Mam wrażenie, że i tu miód został dodany przed fermentacją. Reszta wrażeń jak u przedpiścy.
    Last edited by delvish; 21-10-2011, 21:50.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      PS: transkrypcja nazwy browaru w temacie jeśli się nie spodoba, modów proszę o zmianę (choć ja jestem skłonny jej bronić )
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja bym dodał "j" na końcu transkrypcji.
      Jakby co to wątek jest już poprawiony przez "górę" więc to nie ja

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎