Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Apatinska Pivara, Nikšićko (licen)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Apatinska Pivara, Nikšićko (licen)

    Butelka 0,33 litra, alkohol 5 %, eks. brak, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - żółty (rywanol), klarowne
    Piana - drobna, średniowysoka, nie trwała
    Zapach - nijaki
    Gaz - okey
    Smak - lekki słód, ciut chmielu, lekko słodkie, lekka goryczka
    Tylko do gaszenia pragnienia

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2521 - moje 1270 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Zdziwiło mnie trochę, że w Apatinie robia Niksicko. Całe szczęście, tydzień temu dostałem od znajomego to piwo przywiezione z Czarnogóry. Do tej pory byłem święcie przekonany, że co jak co ale w Czarnogórze jest czarnogórskie piwo, sprawdzam je w domu, a ztyłu jak wół jest napisane:
    Proizvodi i puni AD Apatinska Pivara, Apatin,
    Trg Oslobedenja 5
    25260 Apatin
    Proizvodeno u Srbiji po lecenci
    "Trebjesa" AD Niksić Crnagora.

    I pewnie wypiłbym je jako czarnagórskie a tak kolejne nowe....
    kolor - jasnozłocisty
    piana - zaraz po nalaniu kilka centymetrów, dość szybko opada do 1cm kożuszka, nie osadza się na szkle
    zapach - przy tym piwie powinno zadać się pytanie, a co to jest zapach? nic nie czułem
    smak - lekkie, dość pełne, dziwna goryczka z lekką kwaśnością, słabo wyczuwalny chmielowy posmak
    gaz - troszkę za dużo, piwo sprawia wrażenie lekko szczypiącego w język
    opakowanie - jak na skanie, klasyczne dla tego piwa, podoba mi się

    Ogólnie to nie umywa się do czarnogórskiego oryginału
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • danio_145
      Senior
      • 02-2005
      • 723

      #3
      Czy mógłbyś podać sygnaturę z kapsla? Chciałbym się dowiedzieć czy różni się od tych z Czarnogóry.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145 Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy mógłbyś podać sygnaturę z kapsla? Chciałbym się dowiedzieć czy różni się od tych z Czarnogóry.
        Sygnatura GG na godz. 6.05
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Jezus marian , a jak to wygląda sygnatura na godzinie pięć po szóstej ?
          Położenie sygnatur na ząbkach kapsli określamy "pełnymi" godzinami od 1 do 12 tak jak godziny znajdują się na tarczy zegara. To i tak daje aż 12 kombinacji a więc b. dokładne określenie.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Sygnatura GG na godz. 6.05
            Na moim 6.15
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Jezus marian , a jak to wygląda sygnatura na godzinie pięć po szóstej ?
              Położenie sygnatur na ząbkach kapsli określamy "pełnymi" godzinami od 1 do 12 tak jak godziny znajdują się na tarczy zegara. To i tak daje aż 12 kombinacji a więc b. dokładne określenie.
              Pokiełbasiło mi się, sam nie wiem jak to obliczyłem
              sygnatura jest mniej więcej między godz 6, a 7
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Piwo na puszce ma jeszcze "podtytuły": svijetlo pivo/lager beer. Parametry to 5,0% i 11,4 Blg.
                Piwo jest bladozłote, ale jeszcze akceptowalne. Piana jest bardzo szybka w znikaniu, może to i dobrze, bo jest biała, brzydka i anemiczna.
                Wywąchać można głównie słód i śladowy chmiel. Smakowo dominuje tępawa, silna goryczka, na szczęście jest też słaby słód i minimalny posmak owocowy. Jakaś chropowatość jest... (ale chyba nie od alko???).
                Gazu duuuużo, w zasadzie na granicy akceptacji. Mój egzemplarz był puszkowy (nie było sygnatury na kapslu ), puszka złota z zielonymi akcentami i datą "1896" (ponoć to piwo zastąpiło dawne "1896" właśnie), nawet niebrzydka generalnie...

                Comment

                • Aleksandros
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 352

                  #9
                  Kolor: Jasny, klarowny. Jak na mój gust nieco za jasny. 4
                  Piana: Biała, początkowo obfita, ale szybko się redukuje do obręczy. 3
                  Zapach: Głównie chmielowy, świeży, średniointensywny. Przyjemny. 4
                  Smak: Raczej wytrawny, chmielowy. Słodowość w tle. Niestety wodnisty i dosyć płytki, choć orzeźwiający. 3
                  Wysycenie: W porządku. Wysokie, ale tutaj pasuje. 4
                  Opakowanie: Ładne. Butelka 0,33, dedykowany kapsel, podany ekstrakt. 5
                  Uwagi: Lekki, jasny lager. Lepiej chmielony od polskich koncerniaków, ale poza tym raczej nic specjalnego. Można spokojnie wypić do obiadu, ale delektować się nie ma czym.
                  Last edited by Aleksandros; 24-12-2011, 01:04. Powód: ocena opakowania

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #10
                    Aktualna etykieta.
                    Piwo to typowy eurolager. Nic szczególnego.
                    wypić można, ale nie ma nad czym się rozwodzić.
                    Attached Files

                    Comment

                    • otvirak
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 766

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy mógłbyś podać sygnaturę z kapsla? Chciałbym się dowiedzieć czy różni się od tych z Czarnogóry.
                      Moje (butelka 0,5 l.) ma na kapslu cyfrę 24 umieszczoną między 4 a 5. A samo piwo do zapomnienia. Nie wyróżnia się dokładnie niczym...
                      niepoprawny czechofil


                      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                      WISŁA MISTRZ!

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎