Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Monstein BierVision, Monsteiner SteinBock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Monstein BierVision, Monsteiner SteinBock

    Butelka 0,33 litra, alkohol 6,5 %, eks. brak, kapsel goły, browar z Davos
    Kolor - miodowo-pomarańczowy, mętny
    Piana - średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - lekki owocowy
    Gaz - okey
    Smak - lekko owocowe, kropla karmelu, lekko słodkie, lekka goryczka
    Jakieś takie bez wyrazu, ale wypijalne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2623 - moje 1333 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Piwo przywiezione przez moją siostrę ze Szwajcarii.

      Według strony browaru (uczciwie ostrzegam, otwieranie strony przy włączonych głośnikach może skutkować trwałymi urazami psychicznymi ) oraz kontretykiety jest to połączenie normalnego koźlaka z dawnym steinbierem. Nie wiem na ile to marketingowy chwyt, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić wrzucania gorących kamieni do kadzi w nowoczesnym browarze, ale może coś w tym jest.

      Piwo produkowane jest z ekologicznego jęczmienia.

      Kolor: Ładny głęboki pomarańcz, mętny, z widocznymi artefaktami drożdżowymi.
      Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do dziurawej warstewki.
      Zapach: Bardzo silny, kojarzący się z piwami belgijskimi. Wyraźnie czuć drożdże i estry owocowe, choć piwo jest dolnej fermentacji. Wyczuwam cytrusy, jabłka i brzoskwinie, a także lekkie masełko.
      Smak: Z początku pojawia się wrażenie treściwości, potem solidna goryczka i niestety zbyt szybko wszystko się rozmywa. Są jakieś tam owocowe smaczki, ale po tej pierwszej chwili jest ich za mało. W ogóle nie czuć domniemanego ekstraktu. Piwu lepiej by zrobiło, gdyby było górnej fermentacji.
      Opakowanie: Zmieniło się od zdjęcia Sibarha. Teraz etykieta ma ciekawszy, zaokrąglony kształt, z nazwy zniknął plusik, a piwo zostało wlane do prześlicznego granatu, kojarzącego mi się ze zwierzynieckim.
      Uwagi: Ni pies, ni wydra. Niby koźlak, niby steinbier, niby piwo z osadem drożdżowym. Za dużo pary poszło w gwizdek, bo powstało piwo wodniste, o zbyt słabym charakterze, nie spełniające oczekiwań i nie pasujące do deklaracji producenta.
      Attached Files

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Z takich granatów w Szwajcarii korzystał dotychczas Locher, fajnie, że się rozszerza. A to jest zwyczajny Bock robiony technologia Steinbier, robią tak także w browarze Thisted w Danii, dość sporym, Steinbier to jak wędzonka - można tą techniką wszystko zrobić.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
          Z takich granatów w Szwajcarii korzystał dotychczas Locher, fajnie, że się rozszerza. A to jest zwyczajny Bock robiony technologia Steinbier, robią tak także w browarze Thisted w Danii, dość sporym, Steinbier to jak wędzonka - można tą techniką wszystko zrobić.
          Szczegóły dotyczące techniki znam. Ba, zamierzam kiedyś wykorzystać kamienie w browarze domowym Pytanie tylko, w jakim stopniu da się ją zastosować w browarze wprawdzie małym, ale jednak przemysłowym.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎