Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bełchatów, 9 maja 2A, Pub Gambrinus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • copper
    Junior
    • 10-2009
    • 5

    Bełchatów, 9 maja 2A, Pub Gambrinus

    Na ulicy 19 stycznia 4 (w podwórku), otwarty został niedawno Pub Gambrinus.
    (z tego co wiem od obsługi nazwę należy kojarzyć z legendarnym królem Gambrinusem a nie marką piwa).

    Wystrój lokalu zarówno elegancki jak i klimatyczny, idealny do posiedzenia ze znajomymi przy dobrym piwie, bo oferta kochanego trunku jest znakomita.

    Z kija dostępne niepasteryzowane piwa: Noteckie ciemne i Ciechan Wyborny za 5 zł, oraz Ciechan Miodowe za 6 zł.
    Oprócz tego naliczyłem 60 różnych piw butelkowych m.in. cała gama Browaru Ciechan, Fortuna, Amber, Koreb. Takie piwa jak: Franziskaner, Cornelius, Świeże, Warmiak, Janów, Konstancin, Perła, do tego spory wybór piw czeskich, słowackich, ukraińskich.
    Było tego znacznie więcej, ale nie pamiętam wszystkiego bo intensywnie zajmuje się tam degustacją

    Lokal ma dodatkowe zalety dla mnie bardzo ważne- jest świetna wentylacja i nie ma problemu z papierosami, no i dba się tam o spokój klientów- jest monitoring i ewentualne interwencje agencji ochrony, ale ogólnie nie jest potrzebna.

    Dla mnie od teraz podstawowe miejsce na wypady
  • ejze
    Junior
    • 08-2010
    • 1

    #2
    Knajpa charakteryzuje sie tym, ze barmani zachowują sie jakby chcieli dowalić klientom. Spróbujcie kiedyś zamówić tam piwo koło północy to powiedzą wam takim tonem że zaraz zamykają, jakby z trudem powstrzymywali sie przed powiedzeniem "wypierd***ć już!!!"

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      Może byłeś/byłaś zbyt natarczywy/wa chcąc napić się tuż przed zamknięciem
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • copper
        Junior
        • 10-2009
        • 5

        #4
        Kolegę wyżej chyba bardzo tam zdenerwowali skoro żeby napisać swoje żale założył konto na forum

        Ja tam chodzę w weekendy to nie ma najmniejszego problemu z zamówieniem piwa koło północy bo zamykają jakoś tak po 2. Chciało by się posiedzieć dłużej ale zauważyłem że w knajpach gdzie jest dłużej otwarte robi się później melina a ja lubię sobie spokojnie wypić dobre piwo i mocno kibicuje, żeby w tym lokalu została spokojna atmosfera jak teraz.

        W tygodniu tak jak mówisz to jest do północy chyba tylko. Kiedyś jak byłem z ekipą tam na imprezie firmowej to i w tygodniu siedzieliśmy do 3. Widocznie jak byłeś było już mało osób to nie przedłużali. Poza tym byłem świadkiem, że barmani informują przy zamawianiu piwa (jak już się późno robi) ile pozostało ci czasu na wypicie browara.

        Dziwi mnie to co mówisz bo generalnie obsługa jest tam miła i chętnie tłumaczą tajniki piwa które mają w posiadaniu, ale każdemu zdarza się przecież gorszy dzień. No nie?

        Comment

        • bastq
          Junior
          • 01-2013
          • 7

          #5
          Wczoraj miałem przyjemność go odwiedzić, więc naskrobię co nieco.

          Wystrój mógłby być bardziej brytyjski, lecz to tylko kwestia gustu. Nie zmienia to jednak faktu, że wizaż pubu jest całkiem niezły. Stylizowany na taką typową "piwnicę", jednak nie ma się wrażenia, iż siedzi się w jakieś spelunie. Wręcz przeciwnie.
          Ważne jest również to, że wśród przesiadującego tam towarzystwa nie zauważyłem "gówniarzerii". W większości raczej ludzie, którzy chcą posiedzieć w barze, a nie wszczynać burdy.
          Obsługa jest miła i przyjazna. Sądzę, że wiedzą co nieco o piwach które sprzedają i osobom niezdecydowanym mogą coś polecić. Dodatkowo piwa nalewane były poprawnie, co jest rzadko spotykane w polskich pubach.
          Jeśli chodzi o szkło, to wybór jest ponadprzeciętny, jeśli porównywać by do polskich, typowych knajp. Jeśli chodzi o wybór, to widziałem tylko kufle, szklanki do piw jasnych oraz szklanki do pinty. Jednak są jeszcze z 3 rodzaje, których nie poznałem. Boli brak pokala, którego nigdzie tam nie widziałem. Wszystkie umyte dokładnie, a raz nawet mi się trafiło schłodzone, więc to również na plus.


          A co do samych piw (bo w końcu jest to forum o nich) to nie ma też do czego się przyczepić. Co prawda ogromnego wyboru tam nie ma, jednak ubogo też nie jest.
          Osobiście żałowałem jedynie tego, że podane było mi mocno schłodzone piwo miodowe. To jedyna rzecz do której można się przyczepić

          Z piw, które zapamiętałem, to będzie:
          Racibórz:
          Lane jasne, lane ciemne.
          Amber:
          Żywe, Koźlak
          Jabłonowo:
          Piwo na miodzie gryczannym
          Cornelius:
          Trójsłodowe, Baltic Porter, Pszeniczny, Ciemny Pszeniczny
          Perła:
          Winter, Chmielowa, Niepasteryzowana, Export

          Z zagranicznych
          Kozel:
          Světlý, Černý, 11°, Premium
          Pilsner Urquell:
          Pilsner

          Jest parę więcej polskich i kilkanaście więcej zagranicznych.

          Ogólnie pub jest jak najbardziej godny polecenia. Dobre miejsce na wyjście ze znajomymi. Ceny za piwa nie są wygórowane. Być może przesadzam, jeśli chodzi o zachwalenie tego miejsca, jednakże sądzę, że to z powodu braku dobrych barów w naszej, bełchatowskiej okolicy.

          Moja subiektywna ocena: 8,5/10

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Lokal przeniesiony na 9 maja 2A.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎