Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Monachium, München Airport Center, Terminalstrasse Mitte 18, Airbräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • saladdin
    Junior
    • 10-2008
    • 19

    Monachium, München Airport Center, Terminalstrasse Mitte 18, Airbräu

    Witam,

    Bardzo lubię dłuższe przerwy w podróży na lotnisku w Monachium. A to dlatego, że ma ono swój własny browar! Jest tam knajpka, w której można zjeść (zwykle zestaw dnia za około 8-9 Euro, w poniedziałek to były wszelkiej maści kotlety schabowe z dodatkami - smacznie i suto) a do tego napić się rewelacyjnego moim zdaniem piwa - Kumulus - pszeniczne, niefiltrowane 0,5 litra za 2,30 Euro. Jest też zwykłe, jasne niefiltrowane w tej samej cenie (nie pamiętam nazwy).
    Sprzedają je także w 5 i 10-litrowych butlach "na wynos" - ok. 12 Euro za 5 litrów - do samolotu się nie weźmie ale jakby ktoś samochodem przejeżdżał w pobliżu to w sam raz
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Było już o tym http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=45159 ale dobrze, że powstał nowy wątek.

    Strona tego browaru: www.airbraeu.de

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      He, kiedyś-kiedyś chciałem spotkać sie z dwójką przyjaciół, jeden (jedna) mieszka w samym pępku miasta, niedaleko Munchener Freiheit, a drugi we Freising (całkiem niedaleko lotniska).
      Oni, znając moje "skrzywienie" zapytali, czy może być minibrowar (jasne!) i w związku ztym, czy mogą mnie odebrać na lotnisku. Byłem zdziwiony ich podejrzaną kurtuazją, ale po przejściu do Airbraeu wszystko się wyjaśniło .
      Pamiętam, że piłem jasne i pszeniczne, chyba innych piw wtedy nie mieli coś też na niemiecką modłę (jakieś Klusken )jadłem. Wszystko było bardzo smaczne, stosunkowo niedrogie i godne polecenia..., dlatego dobrze jest czasem zakombinować tam dłuższą przesiadkę.

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 530

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras Wyświetlenie odpowiedzi
        Miałem okazję zajrzeć do Airbräu na lotnisku w Monachium. Dostępny był helles oraz jasny pszeniczniak. Z ich firmowej gazetki wywnioskowałem, że wcześniej był też jakiś ciemniak o nazwie Aviator. Airbräu to w zasadzie dwie knajpy - jedna w przestrzeni tranzytowej dla wylatujących i przesiadających się pasażerów, druga prawdopodobnie w ogólnodostęnej części terminalu. Piwa z tego minibrowaru mogą więc spróbować również osoby, które za żadne skarby nie wsiądą do samolotu (ponoć tacy są ). Ze wspomnianej gazetki dowiedziałem się, że korzystając z parkingu P20 można wydając w Airbräu 10 EUR parkować za darmo przez 2 godziny, 5 godzin zaś przy rachunku 20 EUR.
        Parę metrów obok Airbräu jest knajpa, gdzie 0,5 l Paulanera kosztuje 3,60 EUR. Ceny w minibrowarze są więc rzeczywiście atrakcyjne.

        PS. aktualna strona to www.airbraeu.de
        Yendras, wielkie dzieki za info o barze w strefie tranzytowej (poziom 5, gates H).
        Z knajpki ogólnodostepnej korzystałem juz nie raz, tym razem mając hot transfer zdążyłem wypić strefie tranzytowej 2 x Jetstream (pils 0,3), w drodze powrotnej zdołałem wyjśc do browaru i wypić wszystkie dostępne (tylko standard, znowu nie było sezonowego).
        Aktualny cennik tu http://www.munich-airport.de/de/micr.../getraenke.pdf

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2868

          #5
          Oficjalny adres to: München Airport Center, Terminalstrasse Mitte 18, 85356 München.

          Przy przesiadce na terminalu 2 spokojnie można w kilka, maksymalnie kilkanaście minut dojść do browaru. Powrót na teren terminala 2 przez bramki bezpieczeństwa, zatem zalecany zapas czasowy.

          Dodatkowo na terenie terminala 2 jest fili browaru o nazwie "Airbräu Next to Heaven".

          Piwa smaczne i tanie: Kumulus i Flieger 2,75 EUR za 0,5 litra. Widać od 2009 rok ceny nie poszły dużo w górę. Jedzenia nie próbowałem. Jedyny minus to stosunkowo wolna obsługa,co w tak tranzytowym miejscu dla mnie jest dużą wadą.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • telek
            PremiumUżytkownik
            • 05-2011
            • 530

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
            Dodatkowo na terenie terminala 2 jest fili browaru o nazwie "Airbräu Next to Heaven".
            Uwaga dla podróżujących wieczorem - powyższa filia jest zamykana bodajże już przed 21:00 (ze "stosownym" czasem na dopicie piwa do powyższej godziny).

            Comment

            • telek
              PremiumUżytkownik
              • 05-2011
              • 530

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
              Uwaga dla podróżujących wieczorem - powyższa filia jest zamykana bodajże już przed 21:00 (ze "stosownym" czasem na dopicie piwa do powyższej godziny).
              Plusem "Airbräu Next to Heaven" może być opcja "beer to go" w kubku z tworzywa sztucznego, jednak jeśli chodzi o:
              - jakość, to miałem okazję w mijającym tygodniu pić w browarze i Next to Heaven i niestety piwa w tym drugim są DUŻO gorsze (podczas kolejnej szybkiej przesiadki chyba wezmę w innym barze jakiegoś Paulanera, Erdingera lub HB z kija). A jeśli macie czas, to warto wyjść ze strefy tranzytowej.
              - ceny - w Next to Heaven jest około 0,5 EUR drożej za szklankę / kufel.

              Comment

              • telek
                PremiumUżytkownik
                • 05-2011
                • 530

                #8
                W zeszłym tygodniu byłem dwukrotnie:
                Airnten - bardzo orzeźwiający, lekki, przyprawowy (ja poza feonolowymi goździkowo-pieprzowymi nutami wyczułem kolendrę) wiessbier.
                Fliegerquell - solidny, przyzwoity lager
                Kumulus - klasyczny, ciemny i ciężki w porównaniu z Airnten
                Jetstream - mętny, wręcz błotnisty, kwaśniejący coraz bardziej z dnia na dzień - to złe piwo było.

                Comment

                • telek
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2011
                  • 530

                  #9
                  Tym razem tylko standardowa trójka (za tydzień - równolegle z rozpoczęciem Oktoberfestu - pojawi się Gaudium):
                  Fliegerquell - niezmiennie przyzwoity lager
                  Kumulus - klasyczny, ciemny, ciężki, są banany i landrynki
                  Jetstream - całkiem poprawny (choć bez chmielowych szaleństw), dużo lepszy niż w zeszłym roku.

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #10
                    Na początku maja udawałem się na urlop do Egiptu, a jako że lot realizowany był Lufthansą, miałem prawie trzy godziny przerwy w Monachium.
                    Postanowiłem odwiedzić browar restauracyjny o niecodziennej lokalizacji, mianowicie przy międzynarodowym porcie lotniczym.

                    Airbrau działa bodajże od 2000 roku i usytuowany jest przy wyjściu z terminalu 2, w sąsiedztwie jest też stacja kolei miejskiej S-bahn.
                    Minibrowar to olbrzymi lokal w niemieckim stylu, ma wiele zakamarków, jest wygodnie, przytulnie, czuć dobry klimat i miłą atmosferę, co przekłada się w miły wypoczynek w czasie przerwy w podróży.
                    Równie olbrzymi jest ogródek na placu przed terminalem okraszony duża ilością zieleni.
                    Przeszklone zadaszenie ogródka sprawia, że można się poczuć jak w szklarni.

                    W ofercie są 3 rodzaje piwa w stałej ofercie, oraz 4 sezonowe.
                    W dniu 2 maja br. do wyboru było:
                    - 1918 Revolutionsbier (Strong Lager)
                    - Filegerquell (Lager)
                    - Kumulus (Wheat)
                    - Mayday (Dark Wheat) /piwo sezonowe/

                    Ceny piw bardzo przystępne - od 3,20 do 3,60 euro za pół litra.
                    Piwa podawane są w firmowym szkle, dedykowanym dla konkretnego stylu i piwa z określonym logo.
                    Firmowe podstawki są obowiązkowe jak w każdym niemieckim browarze.
                    Kuchnia z bogatym jadłospisem z przewagą typowych dań kuchni niemieckiej.

                    Na koniec nowy, sprytny sposób pobierania napiwków.
                    Kelner przynosi rachunek i kładzie długopis.
                    Na rachunku jest pozycja napiwek i miejsce na kwotę którą wpisuje klient, a następnie kelner dopiero pyta o formę płatności.

                    Minibrowar czynny jest codziennie od 8:00 do 23:00. Tak, od 8 rano!
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎