Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hubertus, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Hubertus, Pils

    4 rodzaje piwa z browaru Hubertus z austriackiego miasta Laa nad rzeką Dyją (niem. Thaya), leżącego tuż przy czeskiej granicy. Skład : słód, chmiel, woda, serce i wiedza (cytat z nalepek na butelkach). Zakupione w warszawskim hipermarkecie Leclerc w Al. Jerozolimskich. Opakowania : typowe smukłe butelki 0,5 l (poza piwem Hernn Pils, które oferowano w baryłkach 0,33 l). Importer i dystrybutor w Polsce : PHU MARCO s.c.

    1. Hubertus Märzen - zawartość ekstraktu 11,9 %, zawartość alkoholu 5,1%. Piwo jasne pełne o delikatnym smaku i zdecydowanej goryczce. Piana gęsta, intensywna. Gazu tyle, ile potrzeba. Barwa jasna (za jasna, jak na mój gust)
    2. Hubertus Pils - zawartość ekstraktu 12,5 %, zawartość alkoholu 5,4%. Piwo jasne pełne, o bardziej zdecydowanym smaku, ale mniej gorzkie. Piana, gaz, barwa – jak wyżej.
    3. Hubertus Herrn Pils - zawartość ekstraktu 13,2 %, zawartość alkoholu 5,7%. Piwo jasne pełne specjalne. Nie zauważyłem wielkiej różnicy między nim a Pilsem.
    4. Hubertus Dunkel – zawartość ekstraktu 12,4 %, zawartość alkoholu 4,1%. Ciemne lekkie piwo (kolor bardzo ciemnoczerwony), o wyraźnie słodkim smaku.

    Reasumując wrażenia (czysto subiektywne oczywiście!) piwom jasnym wystawiłbym ocenę 4, a ciemnemu - 4,5 (w skali 0 – 5).

    Dla piwoszy obieżyświatów informacja : w Laa znajduje się muzeum piwa, najpewniej przy browarze, który istnieje podobno od 1454 r.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Hubertus Pils: mimo że był okrzyknięty przez M "eeee zwykłyyyy PYYYLS" oraz pity ordynarnie z butelki bardzo mi smakował. pełnia smaku, gęste. Lekka goryczka.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #3
      Hubertus Pils: ART przekonywał mnie, że to dobry pilsik, ale mnie nie przekonał. Trochę zbyt krótki smak, po chwili nie czułem, że piłem piwo. I jak dla mnie zbyt mało goryczki.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Hubertus Pils

        Dosyć dominująca goryczka, zabijająca nieco pozostałe walory. Ładna piana, Mocny "strumień gazowy". Jednak chyba nie przepadam za nim, kupiłem bo Carrefourze cieniutki wybór mieli.
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #5
          Na stole : HUBERTUS

          Ostatnio kupowałem to piwo w 1992 r. Po dziesięciu latach pojawił się w markecie "BILLA" w Radomiu.
          HUBERTUS PILS z prywatnego browaru o tej samej nazwie.
          kontretykieta w języku polskim. Piwo to rozprowadza PHU "MARCO", Warszawa , ul.Konstruktorska 10. Dwa napisy zachwycą każdego miłośnika piw:

          - Skład :słód , chmiel, woda, serce i wiedza
          oraz
          - sentencja Alberto Moravii : " Dyktatura to państwo w którym wszyscy boją się jednego i jeden wszystkich".
          Jednym słowem dobre piwo i refleksja.
          A teraz samo piwo : smaczny pilsner o mocy 5,4 % , ekstrakt 12,5, barwa jasnobursztynowa, ładna piana drobnoziarnista utrzymująca się kilka minut ( zostawia trwałą koronkę brabancką),
          przyjemny chmielowy zapach, goryczka umiarkowana.
          Całość za 4,49 zł

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            O tym piwie było już w temacie Na stole: Hubertus Tam też o innych piwach z tegoż browaru.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Qbric
              Senior
              • 04-2001
              • 427

              #7
              Kupione w Albercie za 4.99 PLN !!! Piwo nie bardzo mi podeszło. Taki zwykły pils to on jednak wg mnie nie jest. Mogę ocenić go tylko na 3+. Szczerze mówiąc liczyłem, że za taką cenę bedzię trochę lepiej ze smakiem. Acha, no i jeszcze jedno: mój egzemplarz wyprodukowano na Słowacji !!! (o ile pamiętam i % mi się na oczy nie rzuciły )
              Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Kupione w Tesco za 4,99.
                Bardzo jasne, piana wysoka, ale delikatna i dość szybko opada. Mocno goryczkowa.
                W piwie dużo goryczki, ale szybko znika z kubków smakowych. Ot, po prostu fajny pils, ale absolutnie nic nadzwyczajnego. Generalnie uważam, że przepłaciłem, bo tę samą jakośc spokojnie mogę mieć taniej. na szczęście na degustację czeka jeszcze Dunkel i po komentarzach sądzę, że się nie zawiodę.
                Co ciekawe, mój Hubertus też był słowacki...

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  a dokładnie w jakim sensie słowacki?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    ART napisał(a)
                    a dokładnie w jakim sensie słowacki?
                    No właśnie sam próbuję dojść w jakim dokładnie sensie słowacki...
                    Etykieta jest calutka po niemiecku, lecz kontra jest po słowacku i po polsku. Nie ma nazwy austriackiego browaru, są natomiast następujące pozycje:
                    Krajina povodu: Rakusko
                    Dovozca: Jurista Milan, Hrachowa 18, 821 05 Bratislava.

                    Poza tym jest jeszcze adres polskiego importera i dystrybutora, ale to chyba nieistotne.

                    Sądzę, że ten "dovozca" to dostawca, ale nie mam pojęcia cyzm jest "Krajina povodu". Jakby ktoś potrafił rzucić trochę swiatła na ten tajemniczy przypadek, to byłbym wdzięczny. Na kontrze Hubertusa Dunkel napisy są dokładnie takie same.
                    Last edited by Twilight_Alehouse; 16-06-2004, 00:35.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      Rakusko to... Austria
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        ART napisał(a)
                        Rakusko to... Austria
                        Dziękuję za oświecenie
                        Tylko nie mogę zrozumeić dlaczego tak jest zakamuflowane że to austriackie piwo... To chyba normalne, ze na etykiecie albo na kontrze można oczekiwać nazwy browaru, czyż nie?

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Ech, tak to jest jak się szybciej pize niż myśli
                          Nie nazwy browaru, tylko dokładniejszej informacji o miejscu w którym się znajduje, ma się rozumieć.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎