PDA

Wersja pełna: : Kolekcja etykiet piwnych

leszektrebacz
27-11-2009, 15:56
Witam,
Jestem wieloletnim kolekcjonerem etykiet piwnych.Zbieram od 1991 roku(z wiekszymi lub mniejszymi przerwami).Udalo mi sie zebrac troche ponad 37 tysiecy etykiet z calego swiata.Ostatnio mialem troche czasu i zaktualizowalem moja strone(co prawda tylko czesciowo).Dlatego prosze o wszystkie uwagi,sugestie,bledy jakie tam znajdziecie i Wasze opinie.
Adres strony : http://beerlabels.w.interia.pl/
Pozdrawiam

leszektrebacz
31-07-2010, 18:54
Witam forumowiczów,
Przypominam się po kilku miesiącach.
Wiem że korzystacie z różnych przeglądarek ,dlatego proszę o wszystkie błędy jakie występują na mojej stronie.
http://beerlabels.w.interia.pl/

Pozdrawiam

leszektrebacz
26-08-2010, 22:19
Na mojej stronie można zobaczyć teraz etykiety z Afryki ,Oceanii oraz zbiór pinów.
Proszę o informacje o wszystkich błędach

beny
27-08-2010, 08:05
dobra robota - ja mam tylko prośbę o wklejanie nowych zdobyczy na picasa album w ten sposób jest mi łatwiej śledzić Twoje osiągi kolekcjonerskie

leszektrebacz
08-09-2010, 21:02
Zaktualizowałem Afrykę ,Oceanię oraz dodałem kilka etykiet z Azji i Ameryki.

leszektrebacz
05-11-2010, 15:50
Dodałem kilkadziesiąt etykiet z Afryki oraz najnowsze z browaru Edi.

adamb71
06-11-2010, 19:19
Widziałem, widziałem .... dobra robota i ciekawe etykety.:stout:

Marcin76
06-11-2010, 19:37
Z Zimbabwe etykiety nr 7 i 27 ( Castle ) są z RPA. Etykieta nr. 5 z Gwinei to prawdopodobnie Niemcy ...

cumbaya
10-11-2010, 22:08
Mam wątpliwości co do różnic w etykietach z reunionu "Bourbon La Russe" i "Blanche De Reunion". Chodzi o etykiety 8,9 oraz 10 i 11. No bo chyba nie chodzi o takie bzdety jak odcienie. Różnic szukałem dobrą godzinę. Chyba, że jej nie widze bo i tak bywa (z cyklu: "tuż pod nose...") więc najlepiej sam powiedz jakie są różnice.

cumbaya
10-11-2010, 22:10
Sorki za błędy językowe, ale już późno i śpieszyłem się jak to pisałem - oczywiście wiem, że Reunion pisze się z dużej literki :)

cumbaya
10-11-2010, 22:12
Co do Gwinei Conakry (tej ostatniej) w Twoim zborku to potwierdzam, że to Niemcy. Chociaż wielu kolekcjonerów mylnie zalicza ją do Gwinei. No cóż ja nie, ale racja jest sprawą względną jeśli chodzi o wszelkie zbieractwo :)

cumbaya
10-11-2010, 22:58
W etykietach Rep. Śr. Afryki dostrzegłem etykietę z Kamerunu (to ta druga z kolei). Napis: "Bresse sous licence par S.A.B.C. - Marque depose" znaczy tyle co: "Wybrowarowano (czyli zwarzono po naszemu) pod licencją przez S.A.B.C. (czyli Societe Anonyme Brasserie Camerunaise) - marka zastrzeżona". To jest oczywiście moje zdanie.
Co do Cape Verde - "Agua Tonica" to nie jest piwo. Co do Ethiopii - etykiety 3,4,5 należałoby zaliczyć chyba jednak do Erytrei ponieważ Asmara (a tam jest browar) to miasto w Erytrei. Na etykietach napisane jest Ethiopia ponieważ kiedyś Erytrea była częścią Etiopii ale teraz to juz niezależne państwo. Co cos w stylu Dahomey i benin. Przecież nikt nie podaje, że ma w zbiorze tyle a tyle etykiet z Beninu a tyle a tyle z Dahomeyu tylko podaje łączną ilość etykiet z Beninu bo teraz tak to państwo się nazywa (to taka daleko idąca analogia). Tyle na razie ode mnie jak coś jeszcze zauważę (głównie w Afryce) to dam znać. :)

cumbaya
10-11-2010, 23:25
Etykiety 7 z kolei i ostatnia "Castle lager" to RPA.

cumbaya
10-11-2010, 23:26
Oczywiście w etykietach z Zimbabwe.

leszektrebacz
15-11-2010, 15:54
Dzięki za wszystkie uwagi.
W najbliższym czasie postaram się usunąć wszystkie błędy.
Czekam na kolejne uwagi.:stout:

leszektrebacz
27-12-2010, 16:37
Witajcie,
Na stronę dodałem etykiety polskich piw koszernych z lat 90-tych.
Uaktualniłem kilka polskich browarów np:Koreb ,Belgia-Kielce ,Relakspol i kilka innych.
Dodałem etykiety z kilku krajów.Nowe etykiety z Togo,Belize,San Marino ... oraz stare etykiety belgijskie.
Wszystkie uwagi mile widziane :stout:

leszektrebacz
28-12-2010, 15:37
Mam wątpliwości co do różnic w etykietach z reunionu "Bourbon La Russe" i "Blanche De Reunion". Chodzi o etykiety 8,9 oraz 10 i 11. No bo chyba nie chodzi o takie bzdety jak odcienie. Różnic szukałem dobrą godzinę. Chyba, że jej nie widze bo i tak bywa (z cyklu: "tuż pod nose...") więc najlepiej sam powiedz jakie są różnice.

Etykiety różnią się kolorem spirali i kolorem tła.
Nie wiem czy te skany przekonają Cię.
Pozdrawiam
Leszek

Marcin76
28-12-2010, 15:53
Nie chcę się wdawac w dyskusję czy jest to inny kolor czy inny odcień, ale jak dla mnie jest to inny odcień. Czyli etykiety nie kwalifikują się do zaliczenia jako inne. Oczywiście każdy zbiera jak lubi ...

leszektrebacz
28-12-2010, 16:44
Kolejną bardziej widoczną różnicą jeśli chodzi o etykiety niebieskie "BIERE D'ETE" jest apostrof po literze D (inne położenie).

leszektrebacz
11-01-2011, 16:32
Nowe etykiety z Rwandy,zaktualizowane Mali i Kamerun.
Dodałem etykiety z ponad 20-stu krajów Europy.
Można też zobaczyć etykiety z Makau,Hong Kong i kilu innych krajów Azji
oraz z Ameryki Środkowej.
Zapraszam do oglądania oraz czekam na wszystkie uwagi.

leszektrebacz
18-01-2011, 16:53
Na stronie obecnie można zobaczyć ponad 2300 etykiet.

* 300 - z kobietami + 150 jeszcze za pośrednictwem Picasa Web Album
* 89 - etykiet piw koszernych
* 88 - temat kolejowy
* 475 - etykiety z Afryki
* 100 - etykiety azjatyckie
* 90 - Oceania
* 113 - Ameryka Środkowa
* 90 - etykiety z wybranych państw Ameryki Południowej(nowe z Kolumbii)
* 80 - etykiet z europejskich państw
* 350 - etykiety z polskich browarów

oraz
- 150 etykiet sportowych
- 103 ze słoniami
- 30 lotnictwo
- 100 fauna
te na razie za pośrednictwem Picasa Web Album ,ponieważ miałem ograniczone miejsce na serwerze.
Jak zwykle proszę o wszystkie uwagi.:stout:

adres strony: Http://beerlabels.w.interia.pl/