Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Foksal 21, Meta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • HubertJ
    Senior
    • 05-2007
    • 188

    Foksal 21, Meta

    Lokal w klimacie PRL-u. Można zjeść białą kiełbaskę czy bigos, popatrzeć na kolekcję perfum w toalecie (pani walewska, woda brzozowa etc.), wypić herbatę w szklance, w koszyczku blaszanym, i napić się piwa w klasycznym kuflu. No i to co najważniejsze, Dawne Niepasteryzowane z kija w cenie 9 zł za 0.5 l.
    Jedyne miejsce, które odwiedziłem podczas pobytu w stolicy, ale jak najbardziej warte zapamiętania

    Strona lokalu
  • funky83
    Senior
    • 07-2009
    • 136

    #2
    Ooo, coś czuję że niedługo odwiedzę tą Metę

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      A jakie godziny otwarcia?

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        masz linka leniu! :P
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Ano mam, ale godziny otwarcia złośliwie umieszczone są na samym środku strony, kiedy normalny człowiek szuka ich po wszystkich zakładkach.

          Comment

          • Cannabee776i99
            Senior
            • 08-2009
            • 658

            #6
            Odwiedziłem ten lokal w ostatnią sobotę i z piw dostępny był jedynie butelkowy Żywiec, więc grzecznie acz stanowoczo podziękowałem. Mam nadzieję, że były to jedynie posylwestrowe braki...

            Comment

            • petrus33
              Gość
              • 01-2008
              • 888

              #7
              Byłem tam zaraz po Świętach.
              Wybór bardzo mizerny, tylko dwa piwa godne uwagi. Dawne z beczki i Warszawiak 0.33 z butelki.
              Dawne smaczne jak zawsze.
              Myślałem, że nastrój w tej knajpie jest lepszy. Niestety jakoś tak chłodem stamtąd powiało. Ani kanap, ani ław, tylko te metalowe stołki. Jakoś mi to niezbyt pasuje do piwiarni.

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #8
                To prawda. Lokal nie nadaje się na dłuższe posiedzenie. Ale żeby wpaść na jedno piwko czy parę kolejek jest zupełnie w porządku. Dużym plusem są godziny otwarcia.
                Jakiś czas temu barman zrobił na mnie wrażenie. Jak tylko wszedłem z kumplami - zaproponował flaszkę.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • funky83
                  Senior
                  • 07-2009
                  • 136

                  #9
                  Byłem tam w sobotę i niestety lanego Dawnego nie uświadczyłem. Warto jeszcze dodać, że toaleta kosztuję 1zł...

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    #10
                    O ile jeszcze cenę Dawnego od biedy jestem w tym miejscu skłonny zaakceptować, to opłaty za toaletę w lokalu, który sprzedaje piwo nigdy!
                    Nie zamierzam odwiedzać.
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • HubertJ
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 188

                      #11
                      Będąc tam, staropolskim zwyczajem wsadziliśmy chusteczkę między drzwi a ościeżnicę. Może to nie jest zachowanie, którym należy się chwalić. Ale jak oni nas opłatą za wc, to my ich chusteczką.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Foksal 21...czyli obok śp pamięci SOMY (Foksal 19)
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Opłata za wc pewnie według nich jest nawiązaniem do stylu lokalu czyli lokalu z PRL, ale nawet w PRL klienci za toaletę nie płacili.
                          Moje jedyne zastrzeżenie co do lokalu to cena piwa, i nie tylko dlatego, że 9 PLN ale chodzi o stosunek wódka-piwo. Wódki są wświetnych jak na miejsce cenach 5 PLN, a z reguły zakłada się, że piwo kosztuje tyle ile 50 gram wódki. Ponieważ teraz sprzedają wódkę na 40 gram no to piwo powinno kosztować 6-7 PLN.

                          Ale to moje jedyne zastrzeżenia bo reszta podpasowała mi na 1000 procent.
                          Od świetnej barmanki która z uśmiechem znosiła jakieś upierdliwe ględzenie jednego podstarzałego klienta, umiała zachęcić do zakupu jedzenia, miała świadomość, że leje piwko nie koncernowe i wogóle była OK.
                          Wystrój lokalu to miód na moje wrażenia estetyczne, w zalewie likwidowania wszystkiego co fajne (vide Grażynka) powstał lokal który jest bezpośrednim nawiązaniem do takich lokali. Aż się chce spędzić tam całe życie
                          Jeżeli dodam do tego świetne piwo (chociaż z zastrzeżeniem cenowym), pełny przekrój wódeczek i czystych i smakowych, oranżadę i ptysia, jeżeli dodamy nie inwazyjną muzykę z lat 60-80 (ach wreszcie ucho odpoczywa o wszechobecnej popowo-houso-disco-techno-łupanki) którą UWAGA - można sobie zamawiać poszczególne utwory (mam nadzieję, ze lista będzie rosła z czasem) to otrzymamy PRZEPIĘKNE miejsce i na kilka piw po pracy, i na start przed imprezka, i na spotkanie kolegów przy zakąsce i wódeczce, i na odetchnięcie świeżym powietrzem w warszfaskim pretensjonalnym zadęciu kanapowo-minimalistycznym.

                          Aż nie chciało się wychodzić ale czas już było jechać na mecz.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            #14
                            A co mieli z beczki? Dawne?
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #15
                              Tak Dawne. Tu w sumie druga uwaga. Na lato przydałoby się lżejsze piwo.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎