Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tadżykistan, Duszanbe, Somoni Avenue, Minibrowar Kellers

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Tadżykistan, Duszanbe, Somoni Avenue, Minibrowar Kellers

    Chyba jedyny w Tadżykistanie browar restauracyjny znajduje się w samym centrum stolicy kraju - Duszanbe, przy ulicy Somoni Avenue, około 200 metrów od niepozornego pałacu prezydenckiego. Można tam dojechać trolejbusem nr 1 z dworca kolejowego Duszanbe 1 (5 przystanków)
    Udając się do tego minibrowaru spodziewałem się kameralnej restauracji i wyboru przynajmniej dwóch gatunków piwa. Zapomniałem jednak, że jestem w dalekiej Azji a nie w Europie. W lokalu jako pierwszy powitał mnie emerytowany szatniarz (szatnia obowiązkowa dla każdego). Sympatyczny staruszek z dwoma zębami i wielkim uśmiechem rozpoznał we mnie bratnią duszę i pochwalił się, że jest miłośnikiem naszego serialu "Czetyrie Tankisty i Sabaka" :-). Po wejściu do lokalu nieco mnie zamurowało. Nagłe cofnięcie w czasie do lat 80-tych PRL-u i uczucie jakbym był w restauracji Kongresowa czy Czardasz w czasach ich świetności. W lokalu trwał dancing, a w przerwie był show w postaci tańca brzucha :-) W lokalu bawili się ludzie w wieku ok 40 - 45 lat, obsługę stanowiły podstarzałe kelnerki, w strojach, a raczej w mundurach służbowych z dystynkcjami. Kelnerki nie uśmiechały się w ogóle, a makijaż i puder wręcz odpadał ze smutnych twarzy bez wyrazu. Jako czynny personel była też zatrudniona baba ubrana w lokalny strój wycierająca na bieżąco na sali talerze i sztućce na połysk. Piwo średnie - tylko jeden rodzaj Pilsa 11-stki podawany w wysokich szklankach. Piana szybko zanikająca, już po pierwszym łyku czuć, że brakuje słodu. Nie mają firmowego szkła, jedynie tależe. Do piwa używają szkła ze Słowackiego Martinera :-). Uwaga na rachunki !
    Na moim było prawie dwa razy więcej niż powinno. Doliczono: 10% za obsługę, 10% napiwko, 20% za taniec brzucha i kolejne tyle za Music :-). Piwo w cenie 3 Somoni.
    Attached Files
    Last edited by pebejot; 03-01-2010, 18:17. Powód: poprawki
  • kruger_nr1
    Senior
    • 11-2005
    • 801

    #2
    przydało by się jeszcze trochę informacji o piwie
    Kolekcja puszek piwnych:
    http://puszkikrugera.web-album.org/

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Może jakieś fotki typowo mikrobrowarniane np przedstawiające warzelnię
      Gratulacje odwiedzin tak egzotycznego mikrusa, mimo że z Twojego opisu PBJ wynika że ten lokal to niezła porażka
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #4
        a podstawki pod piwo mieli firmowe ?
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1415

          #5
          Nie ma żadnych podkładek, gadżetów, szkła itd. Sam bym chętnie kupił
          Sprzęt też skrzętnie ukryty, niedostępny dla oczu gości restauracji, niestety to nie Europa. W karcie menu też żadnych informacji o piwie, tylko krótki napis że to jest piwo warzone tu na miejscu.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎