Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Great Divide, Hercules Double IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Great Divide, Hercules Double IPA

    Alk. 10%

    piana: drobna, gęsta, oblepia szkło,
    kolor: herbaciany,
    zapach: potężny chmielowy,
    smak: tak jak w zapachu potężna dawka chmielu, pod nią owocowo orzechowe posmaki, przepyszne, wogóle nie czuć alkoholu, pijąc w barze nie wiedziałem ile ma alk. Dałbym se rękę uciąć podczas degustacji, że ok. 5-6%, przepyszne,
    wysycenie: małe.

    Na stronie napisali, że nie jest to piwo dla ludzi o słabym sercu. Potwierdzam, jednak ta goryczka jest przepyszna. Podczas pierwszego łyka zacząłem wydawać z siebie odgłosy zachwytu jednocześnie unosząc kciuk do góry w kierunku barmana. Pierwszy raz zdarzyło mi się tak zareagować podczas degustacji.

    Piwo wybitnie genialne.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4996

    #2
    Brakowało tylko zdjęcia:
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Doskonałe piwo. To jest majstersztyk w smaku i zapachu, ten chmiel jest obłędny. Tak jak jacer, odczułem że to piwo nie może mieć więcej jak 6% alc, alkohol jest schowany i nie rozgrzewający.

      Dziś jak ktoś mnie spyta, jakie piwo piłem najlepsze w swoim życiu. Bez wahania wskaże właśnie TO.

      Zakupione Strefie Piwa (Kraków) za bodajże 14 PLN.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Inna etykieta:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • coder
          Senior
          • 10-2006
          • 1347

          #5
          Aromat: mocny chmielowy, ziemisty, bardziej angielski niż amerykański
          Piana: niewysoka, gęsta, trwała, oblepia szkło
          Barwa: pomarańczowa, mętne
          Smak: duża dawka chmielu, nieco słodowości, wykończone mocną goryczką ze śladami cytrusowości i słodyczy (typu grapefruit).
          Goryczka: nieprzyjemna, piołunowa, pozostająca
          Odczucie w ustach: ściągające, chmielowo szorstkie, ale wysycenie prawidłowe

          Ogólne wrażenie: piwo na granicy pijalności, tylko dla fanów chmielu. Goryczka wymknęła się spod kontroli, jest zdecydowanie zbyt męcząca, można to zrobić lepiej (vide American Ale jkocurka)

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Hercules Double IPA

            Kolor: Bursztynowy, mętny z pływającymi farfoclami.
            Piana: Lekko beżowa, drobnopęcherzykowa, wysoka. Opada powoli do ochronnej powłoki, mocno oblepiając szkło. Cienka warstwa zostaje do końca.
            Zapach: Intensywny, chmielowo-cytrusowy z lekką słodyczą w tle. Bardzo ładny. Po ogrzaniu staje się słodki, mocno owocowy.
            Smak: Na początku mocna, karmelowa słodycz. Po chwili miesza się z silną, cytrusową goryczą, która bardzo długo zostaje w posmaku. Dobrze zbalansowane. Zaskakująco lekkie, nie czuć tak dużej zawartości alkoholu.
            Wysycenie: Średnie.
            Opakowanie: Jak na fotce sibarha.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Mój 3 amerykan.
              Miałem wielkie oczekiwania co do tego piwa i ....
              Jako, że jestem fanem chmielu w piwie to w tym okazie ta chmielowość jest taka jakby tępa, przytłaczająca Zgadzam się z opisem Codera w 100%. Pity wczoraj Raging Bitch to całkiem inna chmielowość: orzeźwiająca i bardzo przyjemna
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎