Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holandia, Amsterdam, Herengracht 90, 't Arendsnest

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Holandia, Amsterdam, Herengracht 90, 't Arendsnest

    Lokal zlokalizowany przy Męskim Kanale, tak brzmi jego polska nazwa. Bardzo blisko dworca Centralnego. Knajpa należy do tego samego właściciela co Beer Temple.

    I tak jak w Beer Temple możemy próbować piwa z amerykańskich browarów tak w tym lokalu mamy wyłącznie piwa z holenderskich. 30 kranów oraz niezliczona ilość piw butelkowych.

    Na stronie można sprawdzić jakie są obecnie lane. Jakoś nie szczególnie mnie piwa lane zainteresowały ale chyba dlatego, że je większość znam.
    Piwa butelkowe przedstawiały się znacznie ciekawiej, bo były z bardzo mało znanych browarów.

    Na uwagę zasługują piwa leżakowane. Najstarsze w karcie było z 2000 roku, ceny powalały, 25 euro za butelkę.

    Lokal organizuje kursy degustatorskie na miejscu jak i na wyjazdach.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • otimor
    Member
    • 05-2007
    • 84

    #2
    Jak dla mnie najlepszy lokal w Amsterdamie (ale nie byłem w zbyt wielu) bardzo ciekawy wybór piw z kija od pilsów, przez kilka tripli i wiele jasnych, a na Imperial Stoucie kończąc. Nie pomijając 4 piw La Trappe. Dla mnie zaskoczeniem byl Izydor z La Trappe i w ogole ilosc holenderskich piw. Ale ja myslalem ze Holandia ma tylko Heinekena i La Trappe

    Barman bardzo chętnie opowiadał o piwach i też popijał je razem z nami. Zarówno tu, jak i w Beer Temple, można zamówić sobie próbowanie piw, czyli 3x125 ml dowolnych piw z kija za 7 euro + kartka do zapisywania wrażeń.

    Przekąski tylko na zimno, pare serów do wyboru w tym Reypenaer 1 i 2 letni. Co ciekawe w cenach lepszych niż w firmowym sklepie, niedaleko od lokalu.

    Pierwszy raz spotkałem sie z proponowaniem łyczka piwa przed decyzją, które wziąć a wielokrotnie sie to przydało w Holandii.

    Lokal czynny od 16 do północy. Świetny lokal by spróbować wszystkich piw z Holandii, jeśli ktoś może tam posiedzieć kilka dni

    Ceny 3-4 euro za małe piwo, zależnie od browaru jest to 250ml lub 330ml.
    Kocham czeskie piwo :)

    Comment

    • purc
      Senior
      • 02-2009
      • 650

      #3
      Chyba najlepszy lokal w Amsterdamie, przyjazne godziny otwarcia /do 24, a pt,sb do 2.00/.Świetny wybór holenderskich małych browarów - De Molen, Jopen, Emelisse, De Snaterende/. Dobra obsługa, sporo ludzi, ale zawsze można się dosiąść.
      Piłem 2 wspaniałe piwa z browaru De Molen Nood & Deugd /Schwarzbier/ i Rook & Vuur/Rauchbier/,z Jopen dobrego Stouta, doskonałe zimowe ale Ongelovige Thomas, genialne żytnie Jacobus IPA, mocne słodkie Barrevout i bardzo gorzkiego i mocnego stouta
      Meesterstuk. Po tej parodniowej próbce muszę przyznać Jopenowi z Haarlemu drugie miejsce w Holandii tuż po De Molenie.
      Piłem też piwa De Snaterende Pale Ale 6,3% b.gorzkie i Roodborst świetne grejpfrutowe IPA, Emelisse Triple IPA 10% b. cięzkie i kontrowersyjne Black & Tan mieszanka stouta z IPA. Ceny od 3,50 do 5 Euro. Obowiązkowa wizyta dla przeciwników Heinekena.
      Last edited by purc; 03-03-2012, 09:42.

      Comment

      • Tomi45
        Senior
        • 07-2011
        • 165

        #4
        Cholera - ja za młodych lat byłem w tym pubie i - co za wstyd - wypiłem Amstela!

        Comment

        • lucifuge
          Senior
          • 11-2009
          • 309

          #5
          Bardzo stylowe miejsce, perełka na tle komercyjnych knajp amsterdamu, za barem fachowiec posługujący się perfekcyjną angielszczyzną. Doradzi niezdecydowanym. Każde piwo nalewane do dedykowanego szkła, od góry, z przelaniem. W takich miejscach człowiek może zapomnieć o nieszczęsnym laniu po ściance i sztucznej pianie. Warto odłożyć trochę grosza i spędzić tam dłuższy czas. Piwka w cenie od ok. 2,5 do ponad 6 euro, większość 0,33 lub mniej. Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w trakcie pobytu w stolicy Holandii. Do dworca centralnego mniej niż 10 minut z buta.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎