Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Šariš, Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 766

    Šariš, Red

    Witam

    Podczas pobytu w Preszowie w połowie lutego piłem nowy wyrób Šariša - polotmave pivo Red. Ekstrakt 12. Od niedawna jest dostępne lane w Piwiarni Prezydenckiej na ul. Svatoplukovej.

    Barwa średnio mocnej herbaty. W zapachu dominują nutki chmielowe. Wysycenie określiłbym jako średnie (czuć lekko na języku). Smak zacny: dominacja owocowych nutek, potem słód i karmel, w końcu goryczka, której posmak zostaje na dłużej. Pivo bardzo delikatne, zrównoważone. Lane może według mnie konkurować z polotmavymi z Czech i Moraw (np. Skalakami czy Primatorem 13). To naprawdę komplement . W sklepach można już kupić wersję butelkową - czteropak. Taki też zakupiłem. Lane oczywiście oceniam wyżej, niż z lahvi, ale to standard. Opakowanie gustowne, ze stonowaną etykietą i firmowym kapslem (fotka). W sumie - bardzo pozytywne zaskoczenie Plus ciekawe hasło reklamowe Šariš Red - FARBA NÁŠHO SRDCA
    Attached Files
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    #2
    Piwo zdegustowane podczas pobytu sylwestrowego w Kvacanach. Capovane z piękną trwałą pianą. Bardzo ciekawe, warte powtórzenia.

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 766

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
      Piwo zdegustowane podczas pobytu sylwestrowego w Kvacanach. Capovane z piękną trwałą pianą. Bardzo ciekawe, warte powtórzenia.
      A w sklepach bywa? Wiesz coś na ten temat? W pobliżu Piwnicznej za granicą nie ma Podobno już go nie leją do butelek
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Piwo zadebiutowało jesienią 2009 r. W składzie zawiera między innymi słody bawarskie i karmelowe. Warzy go najprawdopodobniej Topvar.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
        Lane oczywiście oceniam wyżej, niż z lahvi, ale to standard. Opakowanie gustowne, ze stonowaną etykietą i firmowym kapslem (fotka). W sumie - bardzo pozytywne zaskoczenie Plus ciekawe hasło reklamowe Šariš Red - FARBA NÁŠHO SRDCA
        Na Słowacji raczej piwo z fľaši Jednak najlepszym ich reklamowym hasłem był moim zdaniem wymowny slogan: "New York - Paris - Veľký Šariš"

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Wracając wczoraj ze Słowacji, udało mi się kupić tę prawie nową nowość w sklepiku przy granicy (generalnie, nie jest łatwo w słowackich "Potravinach" upolować "Reda").
          Piwo rzeczywiście jest warzone przez Topvar. Ma 4,9% alko i 12*Blg. Kolor ma, jak piwo z sokiem , albo wiśniowo-herbaciany. Piana białokremowa, drobna, obfita, dość trwała.
          Pachnie słodowo i lekko ścierowato, niestety. Smak: goryczka, lekko kwaskowata, minimalny karmel - nic specjalnego. Nagazowanie standardowe.
          Mnie trafiła się puszka, czerwona z czarnymi, białymi i złotymi akcentami. Są parametry, zamaszysty napis "Red", estetyka nawiązuje do innych piw tej marki. Aha, sztuka za EUR 0,97.
          Liczyłem na jakieś echa EB Red, ale okazałem się niepoprawnym, romantycznym naiwniakiem...

          Comment

          • otvirak
            Senior
            • 04-2005
            • 766

            #6
            Dziwy Waść prawisz... No, ale co konserwa to konserwa. Warto spróbować z kija w Preszowie - dobre to pivko było
            niepoprawny czechofil


            Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
            WISŁA MISTRZ!

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Mam jeszcze kilka puszek. Może, jak się po podróży odstoją, to się rozsmakuję...

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Piwo rzeczywiście jest warzone przez Topvar.
                No jak? Reaktywowali go?
                Last edited by Pendragon; 21-03-2011, 11:38.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Melduję, że przy następnej puszce wytężę wzrok, przeczytam dokładnie wszystko to, co natrzepali metalizowaną mikroczcionką i dam znać.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Kurczę, lata nie te, wzrok nie ten...
                    Ale coś z puchy "wyściubiłem" (cytuję bez słowackich "tajemniczych" liter): "Vyrobca: Pivovary Topvar a.s., Pivovarska 9, 082 21 Velky Saris".
                    Czyli Topvar, ale nie Topvar... . Jak idę rozumieć, zamieszanie jest spowodowane przejęciami browarów Topvar - Saris - SAB Miller...
                    Dodam jeszcze, że na stronie www.topvar.sk pod marką Saris występują tylko 10*, 12* Premium i 11* Tmavy, ani słowa o "czerwonym"...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Strona Topvara była wykonana w 2008 roku bodajże i zapewne od tego czasu nic jużtam nie zmieniali. Najważniejsze w adresie to jest ta liczba mnoga - Pivovary. Nazwa już nieaktualna, ale cóż. Pamiętajmy, że na Słowacji jest obecnie tylko 5 browarów fabrycznych, 2 wielkie - Saris i Hurbanovo, oraz 3 mniejsze - Urpiner, Steiger i Popper.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Piwo przywiezione ze Słowacji. Puszka 0,5l. Moc 4,9%, ekstrakt 12. Kolor czerwono herbaciany, średnio ciemny. Przepiękny. Piwo klarowne, przejrzyste. Piana średniej wielkości, drobna. Umiarkowanie trwała. Dość szybko redukuje się do grubego kożucha. Zapach słodowy z odrobiną chmielu. Czuć mieszankę ciemnych i jasnych słodów. Smak bardziej słodowy, ale nuty chmielowe wyraźne. Umiarkowanie słodkie piwo. Goryczka na koniec dość mocna, posmak średni. Wysycenie niewielkie. Trochę mocniejsze było by lepsze. Opakowanie zgrane kolorystycznie z barwą piwa i nazwą ale wygląda przeciętne, nic specjalnego. Parametry podane. Smaczne piwo, zwłaszcza lane. Nie jest aż tak wyraziste jak Červené z Brontvaia, ale jak na koncernówkę to jakość rzadko spotykana. Zdecydowanie polecam wszystkim będącym na Słowacji wybór właśnie tego piwa. Oceniam je na -5.
                        Attached Files
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Doznania w większości mam jak MarcinKa i absolutnie podpisuję się pod uwagą aby na Słowacji wybierać Reda. Nie miałem okazji próbować wersji lanej ale puszkowa bije na głowę resztę szeroko dostępnych, koncernowych wyrobów. W tym wypadku cena piwa +/- 0,95 euro rzeczywiście mówi sporo o jakości, w porównaniu z inną ofertą za standardowe 0,49-0,69 euro.
                          Pisałem to ja, pijący polotmave tylko wówczas kiedy nawet kofoli nie ma w pobliżu

                          Comment

                          • otvirak
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 766

                            #14
                            Wciąż świetne, jedno z najlepszych wśród słowackich piv
                            niepoprawny czechofil


                            Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                            WISŁA MISTRZ!

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎