Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Picie prosto z butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Picie prosto z butelki

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robechole Wyświetlenie odpowiedzi
    Piany i koloru nie ocenię bo wbrew zaleceniom wypijam takie piwo prosto z butelki.
    A butelkę czyścisz przed konsumpcją, czy oblizujesz taką prosto ze sklepu?
    Last edited by delvish; 21-02-2010, 19:01.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • robechole
    Junior
    • 02-2010
    • 11

    #2
    Nigdy nie miałem żadnych problemów z piciem piwa prosto z butli.Piwo to nie prom kosmiczny czy cos podobnego żeby trzymac sie okreslonej procedury konsupcji.Każdy niech pije jak mu sie podoba.A butelki nie lizałem choć kobieta była całkiem niczego sobie w sklepie.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      A butelkę czyścisz przed konsumpcją, czy oblizujesz taką prosto ze sklepu?
      Trzeba się przyzwyczaić, że co jakiś czas będą się pojawiać dziwaki
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • robechole
        Junior
        • 02-2010
        • 11

        #4
        No ,nieźle...Pierwszu raz słysze ze nie mozna napic sie browarku w taki albo inny sposób.
        Miałem długotrwałą przygodę w whisky i whiskey i wielokrotnie słyszałem podobne stwierdzenia.A ogarnąłem ok. 80 rodzajów od wszelkich single maltów zaczynając do mieszanych i wiem że nie ma żadnej reguły co do picia alkoholu a na pewno nie piwa.
        Zrozumiałbym te smiechy gdybym zrobił sobie lewatywę z ciechana ale ja tylko wypiłem sobie to zacne i fajne piwo z butelki.
        pozdrawiam

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Możesz nawet pić z puszki po farbie olejnej

          Do poczytania: http://www.browar.biz/forum/showthre...e+piwa+butelki
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Porównanie z picia pszenicy i single maltów z butelki jest jak najbardziej na miejscu. Nie chodzi o to, że nie możesz pić jak chcesz, bo nikt Ci tu tego nie zabroni. Rzecz w tym, że to forum, to nie jest miejsce, żeby się tym chwalić. Bez urazy
            Last edited by delvish; 21-02-2010, 20:33.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • robechole
              Junior
              • 02-2010
              • 11

              #7
              hehehe ...jakieś banialuki o piciu piwa.Jednej prawidłowej opcji nie ma i nie będzie. Piwo to napój dla ludzi wiec kazdy niech korzysta z niego jak chce.Nawet nie bede sie zagłebiał w lekturę wątku o piciu piwa z butelki .Jak jest dobre to idzie z kufla ,butli czy szklanki.Jak piwo okropne i niepijalne nie pójdzie tak czy siak.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robechole Wyświetlenie odpowiedzi
                hehehe ...jakieś banialuki o piciu piwa.Jednej prawidłowej opcji nie ma i nie będzie.
                Banialuki to narazie ty opowiadasz. Picie z butelki to spadek po komunizmie, gdy wszelka kultura upadła. Nie wiem czym tu się chwalić?

                Nigdzie w Europie nie spotkałem się z tym aby ludzie pili z butelki. Tylko Polacy jak zwykle chca być oryginalni a reszta Europy się śmieje, że prymitywy
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robechole Wyświetlenie odpowiedzi
                  hehehe ...jakieś banialuki o piciu piwa.Jednej prawidłowej opcji nie ma i nie będzie.
                  Widzę, że po polsku kolega nie rozumie. Pij jak chcesz. Nawet z użwanego pojemnika na mocz do analizy
                  To świadczy tylko o Tobie.
                  Last edited by delvish; 21-02-2010, 20:45.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • robechole
                    Junior
                    • 02-2010
                    • 11

                    #10
                    Panowie macie u mnie piątkę z plusem.A nawet szóstkę z minusem.
                    Jako moi rodacy nie zawiedliście mnie i was lubię.
                    Wypiłem pszeniczne piwo z butelki i niestety stałem sie profanem pijącym piwo wprost w z butelki.A najlepiej gdybym pił z pojemnika na mocz...
                    Dziękuję za kulturalne sprostowanie do tematu -piwo pszeniczne z ciechana.
                    pozdrawiam

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Spoko. Noblesse oblige.

                      P.S. A po polsku dalej nie rozumiesz.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Banialuki to narazie ty opowiadasz. Picie z butelki to spadek po komunizmie, gdy wszelka kultura upadła. Nie wiem czym tu się chwalić?

                        Nigdzie w Europie nie spotkałem się z tym aby ludzie pili z butelki. Tylko Polacy jak zwykle chca być oryginalni a reszta Europy się śmieje, że prymitywy
                        Co do tego, że picie z butelki (w lokalu, bo w plenerze trochę jest inaczej) to objaw chamstwa i braku choćby podstaw znajomości tego co dobre (jak ocenić piwo kiedy nie widać barwy czy piany?) ale akurat ten zwyczaj w Polsce nie pochodzi z PRL (chociaż niektórzy także grypę i AIDS ,chcieliby Polsce Ludowej przypisać - bo tak im pasuje do wizji świata) tylko z kapitalistycznych Stanów Zjednoczonych i zapatrzenia na ten kraj i jego "styl życia"
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • krasnal45
                          Senior
                          • 02-2008
                          • 421

                          #13
                          Nie jestem zwolennikiem picia piwa z butelki czy puszki bo takie piwo przede wszystkim sporo traci ze swoich walorów, ale daleki jestem od wytykania tego, czy pouczania o tym innych...prawda jest zwykle taka że Ci którzy niegdyś popełniali wielkie błędy, dziś z jakimś niesamowitym zapałem potrafią je wytykać innym, podobnie jak Ci którzy dziś najbardziej opluwają i pomstują na komunizm jeszcze kilkanaście lat temu byli jego najzagolrzalszymi zwolennikami

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            słusznie Delvish prawisz! każdy niech sobie pije co chce i jak chce, ale jak już wypowiadasz się robechole na fachowym forum i dodatkowo silisz się na ocenę piwa to jesteś zobligowany do w pełni profesjonalnej oceny piwa. W przeciwnym razie Twoja opinia jest warta tyle co opinia menela spod budki z piwem, czyli nic.
                            Last edited by e-prezes; 22-02-2010, 08:26.

                            Comment

                            • slavoy
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 5052

                              #15
                              Niektórzy prezentują tutaj już takie zadęcie, że gacie opadają. Wstrzymajcie się jeden z drugim, bo wam żyłki popękają
                              Picie z flaszki w plenerze, czy przy jakiejś robocie żadnym grzechem nie jest i może być przyjemnością (w knajpie to przegięcie, a też jak kto woli...)
                              Trzasnąłem sobie ostatnio "z gwinta" Schlenkerlę Maerzen, dobre było i wcale nie jest mi z tego powodu wstyd.

                              Inną sprawą jest to, że wypicie z butelki nie ma prawa być podstawą rzetelnej oceny piwa.
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎