Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Founders, Centennial IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Founders, Centennial IPA

    Browar z Grand Rapids w Michigan. 65 IBU, 7,2% alk., chmielone na zimno, niefilter
    Piana: lekka, b. trwała, obfita koronka
    Gaz: w normie
    Kolor: ciemnopomarańczowy, lekko mętne
    Zapach: potężny, trawiasty zapach świeżego chmielu
    Smak: bardzo gorzkie, szczególnie w posmaku, ale mnie jeszcze nie wykręca gęby , w charakterze raczej trawiaste
    Pijałem już technicznie bardziej gorzkie piwa (80 ibu, Nøgne Ø #100 np.) ale miały one ok 10%, co znacznie przełamywało smak. Tutaj to już jest roztwór chmielu w wodzie. Smakowite, mniam.
    Last edited by zgroza; 21-02-2010, 23:20.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Dość kiepska eta, 355 ml
    Attached Files
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4994

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
      Dość kiepska eta, 355 ml
      Czemu? Fajna jest, a smak rzeczywiscie trawiasty
      Attached Files
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • macmotyl
        Junior
        • 02-2012
        • 12

        #4
        trzecie w Polsce

        A więc trzeci w Polsce Centennial IPA przyleciał ze stanów, dostałem go przez koleżankę dla której szwagra wysłałem Ala Grodziskie Pinty i Portera Warmijskiego. A ten Amerykanin sprezentował właśnie to cudo. Nosiłem i nosiłem, wreszcie zaniosłem do kolegów i koleżanek z Omerty, podzieliliśmy się więc -jest małe. Smakowało, zwraca szczególnie uwagę zapach sosnowy, wyrazisty i gorzkie nuty. Wszyscy degustujący wysoko je ocenili i dobrze się bawili- przy jednym.

        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #5
          Wypite kilka dni temu.

          Piana szybko opadla, w zapachu bardzo ziolowo-grapefruitowe. Smak to bardzo wyrazne uderzenie chmielowe a pozniej nuty slodu. Goryczkowe, bardzo wyrazne, pelne i smaczne.

          Link: http://foundersbrewing.com/our-beer/centennial-ipa/
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • Gambrinus
            • 06-2001
            • 696

            #6
            Ja wole ich All Day IPA. Centennial IPA jest dla mnie malo harmonijne, niby wszystko w nim jest na swoim miejscu; porzadna goryczka, "amerykanski" chmielowy aromat, wyrazna slodowa baza, z lekkim karmelem, ale koncowy efekt mnie nie nie zachwycil. Dobre, ale nie wybitne.
            Popieraj małe browary!!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Z butelki buchnęło słodkimi owocami tropikalnymi – oprócz cytrusów były też bardzo słodkie owoce i karmel. Po przelaniu do szkła ostały się zapachy typowe dla nowofalowych chmieli. Wyczułem też jakiś dodatkowy zapaszek, który z czasem zidentyfikowałem – kwiaty!
              W smaku dominuje goryczka chmielowa, bardzo wytrawna – grejpfrutowa i herbaciana. Wyraźna jest od pierwszego łyku i osadza się na języku i podniebieniu. Z czasem dochodzą do głosu kontrujące spora goryczkę słody.
              Piwo jest mocno nagazowane, do tego treściwe. Dobrze się je pije i ładnie pachnie.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎