PDA

Wersja pełna: : Piwne cenówki

Hrustgurd
07-03-2010, 10:26
Witajcie,

http://ilovebeer.by.ru/collection/katalog_c.html

Oto moje zbieranie. Nie bardzo rozpowszechnione. Czyli owszem nie. W Rosji sa 2-3 czlowieka ktory powoli zbieraja cenniki. Jest kolekcjonerzy z Litwy i Moldowy (tylko krajowe). Nie wiem kto jeszcze.

Ale te cenniki ma chyba kazdy browar z krajow Wschodniej Europy. Nie wiem co z zachodem, mam tylko jeden z Argentyny (Quilmes). Rosnie kolekcja polskich cennikow.

Jesli bedziecie ofierowali mnie taki rzeczy - chetnie wymienimy sie!

zgroza
07-03-2010, 12:21
Istotnie, nigdy nie widziałem takich rzeczy na zachodzie. Bardzo ciekawe.

grzeber
07-03-2010, 13:15
Najbardziej popularna nazwa w Polsce to chyba "cenówki". Powinienem jakieś mieć, odezwę się jak znajdę.

szefunio
07-03-2010, 17:44
Chodzi o zawieszki cenowe, zwane również "cenówkami".

Hrustgurd
07-03-2010, 19:14
OK, bede nazywac ich cenowkami.
Kiedys bylo mnostwo budek z produktami i piwem, i bylo latwo otrzymac cenowki... Teraz ich zniszczyli i znalesc sklep z cenowkami, a tym bardziej gdzie ich moga dac, trudno.

Micho441
07-03-2010, 19:32
OK, bede nazywac ich cenowkami.
Kiedys bylo mnostwo budek z produktami i piwem, i bylo latwo otrzymac cenowki... Teraz ich zniszczyli i znalesc sklep z cenowkami, a tym bardziej gdzie ich moga dac, trudno.

Nie wiem jak w Rosji ale w Polsce jak widzę parkujący pod sklepem samochód przedstawiciela handlowego browaru a latwo rozpoznać po namalowanych reklamach to zagaduje go lub coraz częściej Ją o tym i tamtym po czym przedstawiam moj maly problem iż jestem nietypowym kolekcjonerem zbierajacym przywieszki cenowe piw.Po małej konsternacji otwierany jest bagażnik i dziękując odchodzę kontent.

otvirak
08-03-2010, 09:48
Witajcie,

Oto moje zbieranie. Nie bardzo rozpowszechnione. Czyli owszem nie. W Rosji sa 2-3 czlowieka ktory powoli zbieraja cenniki. Jest kolekcjonerzy z Litwy i Moldowy (tylko krajowe). Nie wiem kto jeszcze.

Ale te cenniki ma chyba kazdy browar z krajow Wschodniej Europy. Nie wiem co z zachodem, mam tylko jeden z Argentyny (Quilmes). Rosnie kolekcja polskich cennikow.

Witaj :stout:

To co zbierasz po polsku nazywa się 'bloczek kelnerski' (jeśli w postaci kilkudziesięciu sklejonych kartek) lub 'kartka z bloczka kelnerskiego (jeśli pojedyncza). Jeśli chcesz się wymienić, daj znać na PW. Pozdrawiam :stout:

tfur
08-03-2010, 09:53
otvirak, zajrzałeś ty aby pod podany link? kolega chyba jednak nie zbiera bloczków kelnerskich. szefunio prawdę ci powie(dział).

otvirak
08-03-2010, 09:54
Witajcie,

Sorry :(

Źle popatrzyłem na fotki na Twojej stronie. Przecież te Twoje mają zawieszkę :eek: Czyli fakt - cenówki. Bloczki to podłużne kartki, na których kelner stawia znaczki oznaczające ilość wypitych piw lub/i zamówionych potraw. Ja mam na wymianę kartki z bloczka Pilsner Urquell. A szukam etykiet i innych gadżetów z logo Szwejk ( Швейк)z browaru Iskitim :stout:

Hrustgurd
08-03-2010, 10:02
otvirak
mam 2 kapsli tego browaru w kolekcje, ale niczego wiecej nie spotykal.

otvirak
08-03-2010, 10:05
otvirak
mam 2 kapsli tego browaru w kolekcje, ale niczego wiecej nie spotykal.
A możesz mi przesłać foto tych kapsli?

Hrustgurd
08-03-2010, 10:40
oto kapsli i reklamowka z mojej podrozy po Zachodniej Ukrainie (ja moge wyslac - mnie nie trzeba)

otvirak
08-03-2010, 10:58
Super :) ceJeśli Ci niepotrzebne, chętnie wymienię na coś innego, co interesuje Ciebie. Poślij mi adres mailowy. W mailu obgadamy szczegóły wymiany lub sprzedaży (adres, opłata pocztowa, itd.). :stout:

genea
11-03-2010, 08:33
Znalazłem u siebie takie coś. Jeśli jesteś zainteresowany, to mogę zatrzymać to dla Ciebie :)

ARTHUR
11-03-2010, 11:02
Ja natomiast znalazłem takie (cenówki)mam też inne lecz same z nazwami browarów.

Jak Ciebie interesują to prosze na PW.

Hrustgurd
11-03-2010, 12:27
Czesc Arthur,
Tuborg Green i Stepan Razin to, chyba, ja przysylal :)
11 sztuk trzeba... Czy kapsli moje dla wymiany wysylac?

otvirak
11-03-2010, 13:59
Czesc Arthur,
Tuborg Green i Stepan Razin to, chyba, ja przysylal :)
11 sztuk trzeba... Czy kapsli moje dla wymiany wysylac?

Wyślij mi adres mailowy, to podeślę zdjęcia etykiet na wymianę za folder :stout:Mam chyba zestaw z całej grupy Żywiec (w tym porter).

Pijak
12-03-2010, 13:23
A taką cenówkę kiedyś widziałeś?. format A5 do zawieszania na nitkach nad stosami kartonowych skrzynek z piwem. Jeśliś zainteresowany wymianą pisz PW. Mam ich kilkanaście wzorów.

ARTHUR
15-03-2010, 09:40
Kolejne cenówki jakie znalazłem

Silbier
22-03-2010, 19:31
Zbieram cenówki - Polska jako kolekcja uboczna.
Mój zbiór liczy obecnie 231 sztuk z 38 browarów.
Przykładowe wzory.
Nadwyżki wysyłam innym kolekcjonerom min. Kol. Micho - wysyła do Rosji.

otvirak
22-03-2010, 20:24
Kurcze, patrzę na te Wasze zbiory i zastanawiam się, czy ktoś może ma cenówkę z browaru 'Szwejk' (Góra lub Bojanowo)?:stout:

ARTHUR
29-03-2010, 09:31
Kolejne cenówki

Hrustgurd
29-03-2010, 10:53
takie mam

Hrustgurd
02-01-2011, 17:48
Juz przekroszylo o 150 polskich cenowek (wlasnie te z miejscem dla ceny) :p niestety nikto nie zbiera ich i wymiana idze za inne rzeczy.
Zapraszam do polskiej strony mojego zbierania - http://ilovebeer.by.ru/collection/pricelists/pol.html

Silbier chcialby otrzymac rosyjskie cenowki? mam podwojne z Kazachstanu, Moldawii, Bialorusii i Ukrainy.

otvirak
02-01-2011, 17:59
A masz jakieś ze Szwejkiem?

Hrustgurd
02-01-2011, 18:30
mam, tylko w kolekcje... pamietam za zbierasz Szwiejkow, mam dla Ciebie serwetke.