Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwne cenówki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    Piwne cenówki

    Witajcie,



    Oto moje zbieranie. Nie bardzo rozpowszechnione. Czyli owszem nie. W Rosji sa 2-3 czlowieka ktory powoli zbieraja cenniki. Jest kolekcjonerzy z Litwy i Moldowy (tylko krajowe). Nie wiem kto jeszcze.

    Ale te cenniki ma chyba kazdy browar z krajow Wschodniej Europy. Nie wiem co z zachodem, mam tylko jeden z Argentyny (Quilmes). Rosnie kolekcja polskich cennikow.

    Jesli bedziecie ofierowali mnie taki rzeczy - chetnie wymienimy sie!
    Last edited by Hrustgurd; 07-03-2010, 11:26.
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Istotnie, nigdy nie widziałem takich rzeczy na zachodzie. Bardzo ciekawe.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2867

      #3
      Najbardziej popularna nazwa w Polsce to chyba "cenówki". Powinienem jakieś mieć, odezwę się jak znajdę.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • szefunio
        Senior
        • 01-2007
        • 481

        #4
        Chodzi o zawieszki cenowe, zwane również "cenówkami".
        Robię to co lubię - produkuję piwo.

        Comment

        • Hrustgurd
          Senior
          • 05-2007
          • 431

          #5
          OK, bede nazywac ich cenowkami.
          Kiedys bylo mnostwo budek z produktami i piwem, i bylo latwo otrzymac cenowki... Teraz ich zniszczyli i znalesc sklep z cenowkami, a tym bardziej gdzie ich moga dac, trudno.

          Comment

          • Micho441
            • 04-2008
            • 812

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
            OK, bede nazywac ich cenowkami.
            Kiedys bylo mnostwo budek z produktami i piwem, i bylo latwo otrzymac cenowki... Teraz ich zniszczyli i znalesc sklep z cenowkami, a tym bardziej gdzie ich moga dac, trudno.
            Nie wiem jak w Rosji ale w Polsce jak widzę parkujący pod sklepem samochód przedstawiciela handlowego browaru a latwo rozpoznać po namalowanych reklamach to zagaduje go lub coraz częściej Ją o tym i tamtym po czym przedstawiam moj maly problem iż jestem nietypowym kolekcjonerem zbierajacym przywieszki cenowe piw.Po małej konsternacji otwierany jest bagażnik i dziękując odchodzę kontent.

            Comment

            • otvirak
              Senior
              • 04-2005
              • 766

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
              Witajcie,



              Oto moje zbieranie. Nie bardzo rozpowszechnione. Czyli owszem nie. W Rosji sa 2-3 czlowieka ktory powoli zbieraja cenniki. Jest kolekcjonerzy z Litwy i Moldowy (tylko krajowe). Nie wiem kto jeszcze.

              Ale te cenniki ma chyba kazdy browar z krajow Wschodniej Europy. Nie wiem co z zachodem, mam tylko jeden z Argentyny (Quilmes). Rosnie kolekcja polskich cennikow.

              Jesli bedziecie ofierowali mnie taki rzeczy - chetnie wymienimy sie!
              Witaj

              To co zbierasz po polsku nazywa się 'bloczek kelnerski' (jeśli w postaci kilkudziesięciu sklejonych kartek) lub 'kartka z bloczka kelnerskiego (jeśli pojedyncza). Jeśli chcesz się wymienić, daj znać na PW. Pozdrawiam
              niepoprawny czechofil


              Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
              WISŁA MISTRZ!

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1302

                #8
                otvirak, zajrzałeś ty aby pod podany link? kolega chyba jednak nie zbiera bloczków kelnerskich. szefunio prawdę ci powie(dział).
                veni, emi, bibi

                Comment

                • otvirak
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 766

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Witajcie,



                  Oto moje zbieranie. Nie bardzo rozpowszechnione. Czyli owszem nie. W Rosji sa 2-3 czlowieka ktory powoli zbieraja cenniki. Jest kolekcjonerzy z Litwy i Moldowy (tylko krajowe). Nie wiem kto jeszcze.

                  Ale te cenniki ma chyba kazdy browar z krajow Wschodniej Europy. Nie wiem co z zachodem, mam tylko jeden z Argentyny (Quilmes). Rosnie kolekcja polskich cennikow.

                  Jesli bedziecie ofierowali mnie taki rzeczy - chetnie wymienimy sie!
                  Sorry

                  Źle popatrzyłem na fotki na Twojej stronie. Przecież te Twoje mają zawieszkę Czyli fakt - cenówki. Bloczki to podłużne kartki, na których kelner stawia znaczki oznaczające ilość wypitych piw lub/i zamówionych potraw. Ja mam na wymianę kartki z bloczka Pilsner Urquell. A szukam etykiet i innych gadżetów z logo Szwejk ( Швейк)z browaru Iskitim
                  niepoprawny czechofil


                  Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                  WISŁA MISTRZ!

                  Comment

                  • Hrustgurd
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 431

                    #10
                    otvirak
                    mam 2 kapsli tego browaru w kolekcje, ale niczego wiecej nie spotykal.

                    Comment

                    • otvirak
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 766

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
                      otvirak
                      mam 2 kapsli tego browaru w kolekcje, ale niczego wiecej nie spotykal.
                      A możesz mi przesłać foto tych kapsli?
                      niepoprawny czechofil


                      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                      WISŁA MISTRZ!

                      Comment

                      • Hrustgurd
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 431

                        #12
                        oto kapsli i reklamowka z mojej podrozy po Zachodniej Ukrainie (ja moge wyslac - mnie nie trzeba)
                        Attached Files

                        Comment

                        • otvirak
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 766

                          #13
                          Super ceJeśli Ci niepotrzebne, chętnie wymienię na coś innego, co interesuje Ciebie. Poślij mi adres mailowy. W mailu obgadamy szczegóły wymiany lub sprzedaży (adres, opłata pocztowa, itd.).
                          niepoprawny czechofil


                          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                          WISŁA MISTRZ!

                          Comment

                          • genea
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 1515

                            #14
                            Znalazłem u siebie takie coś. Jeśli jesteś zainteresowany, to mogę zatrzymać to dla Ciebie
                            Attached Files
                            Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                            Bractwo Piwne

                            Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                            Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                            Comment

                            • ARTHUR
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2338

                              #15
                              Ja natomiast znalazłem takie (cenówki)mam też inne lecz same z nazwami browarów.

                              Jak Ciebie interesują to prosze na PW.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎