Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Myanmar, Double Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    Myanmar, Double Strong

    Butelka 640 ml.
    Alkohol 9,9 %.
    Brak innych danych na etykiecie.

    Kolor - ciemny miodowo-bursztynowy.
    Piana - gruba na początku, ale szybko redukuje się do cienkiego paseczka.
    Zapach - bardzo wyraźny. Słodowy z jakimś lekko czekoladowym tłem.
    Smak - słodowy. Goryczka minimalna, w tle również delikatnie kwaskowo-czekoladowe.
    O dziwo początkowo w ogóle nie czuć alkoholu, pojawia się dopiero gdy piwo się ogrzało.
    Chyba trochę przegazowane.

    Ogólnie ciężkie w odbiorze i dziwne.
    Na drugi dzień przypomniało o sobie bólem głowy
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    #2
    Oto zdjęcie
    Attached Files
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Piwo przywiezione z Myanmaru. Butelka 0,64l. Moc 9,9%, ekstrakt? Kolor Ciemny, bursztynowy. Podobny do naszych strongów, ale tych ciemniejszych. Piwo klarowne. Piana drobna, średnio duża. Umiarkowanie trwała. Zapach słodki. Wyczuwa się w nim alkohol. Cukierkowy. Smak z wyraźnym alkoholem. Słodowo alkoholowy. Goryczki prawie nie ma. Wysycenie początkowo średnie, drobniutkie bąbelki. Później zanika. Opakowanie (jak u perłyfana) w kolorach brązowo żółtych (z identycznym wzorem jak na Lagerze). Nic specjalnego. Kapsel nieładny, ale dedykowany. Piwo ciężkie i całkiem przeciętne. W Myanmarze piłem tylko raz, bo raczej za ciężkie jak na tamtejsze upały. Jedyne co to piwo ma naprawdę dobre to kolor. Oceniam je na +3 (1 – 6).
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Noriusz81
        Senior
        • 11-2008
        • 388

        #4
        Wersja puszkowa - 330 ml.
        Zawartość alkoholu - od drugiej połowy 2011r. - 7,7 % obj.

        piana - biała, drobnopęcherzykowa, cienki kożuszek utrzymuje się "do połowy", potem zanika;
        barwa - klarowna, złota;
        aromat - intensywny słodowy, wręcz słodki, cukierkowy, w tle można doszukać się miodowości/karmelowości, po ogrzaniu daje znać o sobie nuta alkoholowa;
        smak - alkohol wbrew pozorom nie jest na pierwszym planie, dla mnie siła słodu, słodyczy i... nic więcej;
        wysycenie - średnie

        Generalnie - przypomina nasze strong pale lagery Moc sprawia, iż trunek ten rozgrzewa.
        Attached Files
        Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
        Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
        2286 ze 162 krajów
        Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎