Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Aliwaryja, Bieloje Zoloto

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Aliwaryja, Bieloje Zoloto

    Butelka 0,5 litra firmowa z tłoczeniami, alkohol 5 %, kapsel goły
    Kolor - żółty, mętny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - pszeniczno-maślany
    Gaz - okey
    Smak - średnio pszeniczne, lekie cytrusy (mango, avokado) brak kwasku, maślane, średnio słodkie, lekka goryczka
    Smaczne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2856 - moje 1457 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    #2
    jak w sasiednim temacie o poprawnej wymowie - Алiварыя - bzmi jak Oliwarija.
    Jednak moge mylic sie na 5%. Tu na forum jest bialorusiny. Niech oni dadza odpowiedz.

    Last edited by Hrustgurd; 11-03-2010, 21:48.

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Tak, ale wg. zasad transkrypcji rosyjskie A transkrybujemy jako a nawet jak jest wymawiane jako o.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Zapach na początku słaby, mizerny. Potem trochę zyskuje. Pojawia się delikatna cytrynka z goździkiem w tle.
          Piana nie za wysoka, jak na pszenicę (bardzo łatwo się nalewało). Biała, lekko przybrudzona.
          Kolor cytrynkowy jak kisiel. Wyraźnie zamglone, ale bez zauważalnych nieuzbrojonym okiem drobin.
          Smak nijaki, kisielowy (znowu! co ja na to poradzę, też pszenica) z odrobiną korzeni i delikatną, ale jednoznacznie chmielową goryczką w końcówce.
          Nie jest przykre, dobrze gasi pragnienie (baaardzo pić mi się chciało!), ale cienkie.

          Co do brzmienia nazwy, to kiedyś słuchałem w białoruskim radiu STOLICA FM (w tej chwili na tych samych falach jest coś innego) audycji pt. "S piwam pa żyt'ji" (tak piszę, jak to słyszałem) i tam też wymawiano nazwę interesującego nas browaru/marki mniej więcej tak: "Aliwarija". Z pewnością z A na początku.

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            Ekstrakt 12 %
            W składzie: woda, słód jęczmienny, syrop glukozowo-fruktozowy, słód pszeniczny, chmiel.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Mimo że to piwo (zgodnie z zapisami na krawatce) nasycone jest ekstraktami: chmielu, pomarańczy, kolendry i jeszcze kwaskiem cytrynowym to naprawdę jest bardzo przyjemne w smaku. Dominuje przyjemna cytrusowość, żadnych sztucznawych posmaków. I w przeciwieństwie do ukraińskich, kolendra niewyczuwalna. Miła odmiana.
              Last edited by docent; 19-07-2011, 19:06.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                Pierwsze pociągnięcie nosem i pierwszy łyk, coś nie tak, przyjemne ale za bardzo intensywne aromaty i smaki pomarańczy i dojrzałych bananów, aksamitne. Delikatna słodycz, z równie delikatną goryczką.

                Dopiero w połowie spożycia wchodzę tutaj i dowiaduję się że piwo jest przyprawione.

                Mimo tego, smakuje mi i chętnie sięgnę po nie jeszcze nie raz, szczególnie w odpowiednim sezonie.

                Opakowanie jak u sibarha, zakupione w Tychach - Świat Piwa, za około 5 zł.

                Edit: Życzyłbym sobie, aby nasze browary, tak doprawiały piwa jak właśnie to białoruskie...
                Last edited by Gringo; 06-02-2012, 20:49.

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Mętny, złocisty. Podoba się.
                  Piana jak na pszeniczniaka nie zachwyca. Gruboziarnista i pozostaje jedynie śladowo na ściankach szklanki.
                  Zapach dość orzeźwiający. Słodowo-owocowy, z lekką ziołową domieszką.
                  W dość mało charakterystycznym jak na piwo pszeniczne smaku czuć wyraźnie kolendrę, co mnie akurat bardzo odpowiada. Finisz drożdżowo-słodowy.
                  Opakowanie jak to na Wschodzie ostatnio bardzo często - tłoczone szkło z logiem i nazwą browaru, pozłotkowa krawatka i goły kapsel z akcyzą. W składzie trucizna: syrop-glukozowo fruktozowy.
                  Piwo da się wypić, chociaż oczekiwałem się nieco bardziej klasycznych doznań smakowych.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #10
                    Metne, jasnozlote. Trwala, gesta piana. Zapach ziolowo-owocowy. Smak lekko kwaskowy z delikatna goryczka. Przypomina witbiera, ale sam nie wiem jak je zaszufladkowac...
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19163

                      #11
                      Wit jak nic!. Dużo smaczniejszy niż lidski, bo balans przypraw jest zachowany. W zapachu kolendra i cytrusy, w smaku łagodność i leciutki kwasek, zakończony słabą goryczką. Jakkolwiek sztucznie uzyskany efekt całkiem smaczne piwo.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        W zapachu dużo kolendry, jednak nie męczącej i sporo pomarańczy.
                        Kolor genialny! Mętna słomka.
                        Piana trochę sprowadza mnie do ziemi, za szybko opada, za mało śladów na szkle i mało przyjemnych dla oka, ale ... końcowy kożuszek jest trwały.
                        Piwo ma datę do 02.03.2015 i jest z lekka wodniste, ale przyjemne w smaku, ze sporym kwaskowym posmakiem i minimalną goryczkową nutą i zupełnie bez słodowych niuansów.
                        Gazu wolałbym więcej.
                        Bardzo smaczne piwo, polecam. Wytrawne i smaczne, nie słodkie.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎