Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Austria, Klagenfurt, Bahnhofstrasse 44, Hirter Botschaft

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    Austria, Klagenfurt, Bahnhofstrasse 44, Hirter Botschaft

    W stolicy Karyntii - Klagenfurcie znajduje się sympatyczny browar restauracyjny do którego jest bardzo prosto trafić.
    Browarek zlokalizowany jest przy Bahnhofstrasse, głównej ulicy prowadzącej do głównego dworca kolejowego. Lokal jest oddalony od dworca tylko o około 50-100 metrów.
    Od niedawna do Klagenfurtu można dojechać bezpośrednio z Warszawy pociągiem EuroCity "Polonia"

    Lokal mieści się w piwnicy i jest dość spory. Zaraz po wejściu rozciąga się obszerny bar z wielkimi kadziami, bar połączony jest z pierwszą dużą salą, gdzie pije się piwo przy stolikach 4-ro osobowych. Jest też jeden długi stolik na 10 osób. Tuż obok jest druga wielka sala restauracyjna z eleganckimi stolikami z obrusami i pełną zastawą.

    Minibrowar oferuje sporo rodzajów piwa, wszystkie są w jednej cenie i podawane są w szklankach 3 wielkości: 0,2 za 1,90 euro, 0,3 za 2,50 euro i 0,5 za 3,10 euro.

    Dostępne piwa:

    Hirter Botschaftsbrau: 11,9 % alk. 4,9 %
    Hirter Weizenbier 11,9 % alk. 4,9 %
    Hirter Privat Pils 12,3 % alk. 5,2 %
    Hirter Marzen 11,8 % alk. 5,0 %
    Hirter Zwickl 12,3 % alk. 5,2 %
    Hirter Morchl 12,8 % alk. 5,0 %

    dodatkowo:

    Hirter Schnitt (połączenie Marcowego z Morchl)
    Hirter Radler (ze Spritem)

    Jedzenie jak na Austrię w umiarkowanych cenach. Przekąski od 3,50 euro.

    Można kupić firmowe szkło. Ceny w zależności od wielkości szklanki od 2 do 5 euro.
    Są firmowe podstawki, ale niestety dziadowskie, z jednej strony logo browaru, a na odwrocie jakaś reklama składu budowlanego.

    Żadne z pitych piw nie powaliły mnie na kolana, najbardziej zdziwiło mnie marcowe, które praktycznie nie różniło się od Pilsa.
    Attached Files
    Last edited by pebejot; 30-03-2010, 16:54. Powód: Dodane zdjęcia
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #2
    Zdjęcia browarów wkleja się do galerii!
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Proszę ARTA o usunięcie zdjęć z postu, Pebejot-a o wklejenie zdjęć browaru do galerii i o podlinkowanie ich w poście
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1412

        #4
        No właśnie mam mały problem, już kilkakrotnie próbowałem umieścić zdjęcia w galerii i wychodził mi błąd załącznika. Zmniejszanie zdjęć też nic nie dało. Może problem z moim kompem, ale nie sądze bo próbowałem i ze stacjonarnego i z laptopa.

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1412

          #5
          Browar podobno zakończył żywot, taką informację przekazał mi kolega, który kilka miesięcy temu był w Klagenfurcie. Zamknięte na głucho, w środku puste pomieszczenia...

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Też mi tak wyszło z banglania po necie.
            Konkretniej, sam browar Hirt w Micheldorf chyba działa, ale ich wysunięty przyczółek w Klagenfurcie już nie.
            W Klagenfurcie chyba głównym celem popasu przednarciarskiego będzie dla mnie więc Schleppe Felsenkeller .

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎