Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sebastiana 6, Diego & Bohumil - Czesko Argentyński Pub [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • oyo
    Junior
    • 09-2009
    • 21

    Sebastiana 6, Diego & Bohumil - Czesko Argentyński Pub [zamknięte]

    Wystrój,taki sobie. Sala dla niepalących. Czyste WC. Czynne od 11.00 do 23.00.
    Czeskie i Argentyńskie jedzenie. Lany Bernard za 8 zł.
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    #2
    Lany (przez Bohumila) Bernard Svetly Lezak dobry, silnie goryczkowy. Jest browarowe szkło i podstawki.
    Lokal w piwnicy. Wystrój - drewno (bar, stoliki, krzesła), pomarańczowe ściany, łukowate przejście. Nie ma krzeseł przy barze.
    Istnieje od niedawna, klientów nawet trochę jest. Jadła (gotuje Diego) nie próbowałem.

    Comment

    • moonioz
      Junior
      • 09-2009
      • 5

      #3
      Bernard jest też w wersji ne-alko i podobno smakuje jak normalne piwo (opinia zmotoryzowanego konsumenta). Kelner mówił, że mają też piwo bezalkoholowe śliwkowe (nie wiem czy tej samej marki) - zabrzmiało to przerażająco. Przedmówca chyba niedoinformowany, bo gotuje właśnie Bohumil, a rozlewa wszelkie napoje Diego Jedzenie bardzo dobre. Czeskie dania (zwłaszcza przystawki) idealne pod piwo. Ceny też do przyjęcia. To mój pierwszy post tutaj (choć zarejestrowana jestem już od jakiegoś czasu)!

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2768

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika moonioz Wyświetlenie odpowiedzi
        Kelner mówił, że mają też piwo bezalkoholowe śliwkowe (nie wiem czy tej samej marki)
        Zapewne to także Bernard.
        zabrzmiało to przerażająco.
        Że piwo jest bezalkoholowe? Jak ma być alkoholowe (powyżej 0,5 % obj.) i ze smakiem śliwki to zawsze można poszukać w sklepach Pluma z Namysłowa.

        Comment

        • moonioz
          Junior
          • 09-2009
          • 5

          #5
          Że piwo jest bezalkoholowe? Jak ma być alkoholowe (powyżej 0,5 % obj.) i ze smakiem śliwki to zawsze można poszukać w sklepach Pluma z Namysłowa. [/QUOTE]

          Przeraziło mnie piwo o smaku śliwki (niezależnie od tego czy alko- czy ne-). Oczywiście napisałam to żartem (przynajmniej w zamierzeniu)

          Comment

          • moonioz
            Junior
            • 09-2009
            • 5

            #6
            Chyba nie umiem jeszcze cytować...

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Używaj podglądu przed zamieszczeniem bo tam widać jak to będzie na forum.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • toto
                Senior
                • 12-2006
                • 949

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika moonioz Wyświetlenie odpowiedzi
                Przedmówca chyba niedoinformowany, bo gotuje właśnie Bohumil, a rozlewa wszelkie napoje Diego
                Masz rację wyłącznie w przypadku, gdy Diego to taki szczupły blondyn przyznający się do czeskich korzeni... Pewnie po prostu się zmieniają.

                Comment

                • danhaj
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 619

                  #9
                  Niestety Bernarda brak, i to od jakiegoś czasu. Prawdopodobnie to piwo już tutaj nie wróci. W zamian być może pojawi się Lobkowicz. Moim skromnym zdaniem będzie to zmiana in minus. Teraz w sprzedaży dostępny jest Pilsner być może z Tych.
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • moonioz
                    Junior
                    • 09-2009
                    • 5

                    #10
                    A dzisiaj mieli Bernarda, podobno przyjechał duży zapas

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pojawił beczkowy, niezły, ciemny Merlin i siakieś jasne z Lobkowicza. Zmiana raczej na trwałe, bo są wafle i firmowe szkło Lobkowicza. Piwo po 8zł. Kofola obecna. Dania czeskie smaczne, a argentyńska wołowina bardzo dobra. Porcje spore. Z przystawek są m.in. utopence i marynowany hermelin.
                      Last edited by delvish; 10-10-2011, 20:48.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Zapewne Lobkowicz 12 z Protivina.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          Bardzo fajny lokal w miejscu gdzie nie ma żadnych innych lokali, sklepów nawet tam nie ma. Przytulny, lekko zagracony lokalik. Pianino na którym czasem ktoś zagra. Miła obsługa i genialny Merlin. Moim zdaniem najlepsze lane ciemne piwo w Krakowie. Super miejsce.
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • concerto
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 859

                            #14
                            Bardzo przyjemny lokal w spokojnej okolicy, więc siedzenie w ogródku nie męczy.

                            Kuchnia dobra i cenowo przystępna.

                            Z piw wczoraj był smaczny Merlin i przyzwoity Jezek 11. Duży plus za obsługę.
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎