Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Bratysława, Drevena 8, Bratislavský Meštiansky Pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Słowacja, Bratysława, Drevena 8, Bratislavský Meštiansky Pivovar

    Lokal znajduje się w centrum miasta. Otwarty w marcu tego roku.
    Jest to lokal w stylu eleganckiej restauracji.
    Wybór piw słaby:
    ciemny Sessler 20% z minibrowaru w Trnawie
    oraz własny Bratislavský ležiak.
    na:
    Nejen v Čechách vznikají nové minipivovary. Letos jeden spatřil světlo světa i u našich nejbližších sousedů - na Slovensku. Název Bratislavsky meštiansky pivovar hovoří za vše. Když v roce 2007 byl uzavřen pivovar Stein, zůstala Bratislava bez činného pivovarského podniku. A to je pro hlavní město suverénního státu docela ostuda.


    podejrzewają, że to piwo też jeszcze nie jest z miejscowego browaru.
    Trudno mi osądzić. Sam produkt bardzo klasyczny w smaku, specjalnie niczym się nie wyróżniający i niezbyt oryginalny. Nie jest zły ale też niczym nie zaskakuje.
    Piwo to w cenie ok. 2 euro, kuchnia dobra, ale droga.
    bardziej podoba mi się klimat konkurencyjnego Richtára Jakuba, jego piwo też mi lepiej smakuje.
    Jeśli zaczną warzyć więcej gatunków piw to będzie ciekawiej.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #2
    Browarek w samym centrum Bratislavy odwiedziliśmy 25.09. Już z ulicy widać warzelnię, gdyż mieści się obok wejścia w przeszklonej witrynie. Lokal jest bardzo fajny, elegancko choć bez przepychu urządzony, a sale znajdują się aż na czterech poziomach. Zaraz po wejściu widzimy duży bar na przeciwko którego znajduje się warzelnia o dwóch kadziach. Wchodzimy po krętych schodach, na półpiętrze nad tylną częścią baru jest następna sala, a wyżej, na przeciw niej, antresola gdzie jest najwięcej miejsc i następny bar. Stąd schodkowym mostkiem w górę można przejść do kolejnej sali z wielkim ekranem telewizyjnym, pewnie do transmisji meczów.
    Stoły i ławy są z czarnego drewna, co powoduje lekki półmrok i dodaje klimatu, podkreślonego przez boczne ouświetlenie. Ściany kontrastują bielą, a ozdobiono je wielkimi reprodukcjami starych zdjęć Bratislavy i przedwojennego Meštianskiego pivovaru.
    Obsługa jest bardzo sprawna i miła, czuła na duży ubytek piwa w kuflu.

    Warzą tu tylko jeden rodzaj piwa.

    - Bratislavský ležiak 12°, 1,90 €

    Piwo koloru złotego, lekko opalizujące. Piana po podaniu mocna i wysoka, jednak po paru minutach i dwóch łykach znika do postaci plam na powierzchni i obwódki, zostawiając nieliczne ślady na szkle. Zapach bardzo ładny, świeżo kwiatowy z lekką słodowością. Smak wyraźny, treściwy, słodowość z dodającą lekkości owocowością, po chwili porządna dawka goryczki długo pozostająca na podniebieniu. Wysycenie nie jest duże, nie widać pracujących bąbelków, ale jak dla mnie optymalne. Bardzo dobre piwo na mocną czwórkę.

    Piwo jest podawane w ładnych grubych kuflach z własnym logo, można je kupić po 3 €. Są też firmowe podkładki.
    Drugim piwem jakiego mnożna napić się z beczki to dość mocny ciemniak Sessler z mmnibrowaru Trnava (1,70 €/0,4 l).

    Niestety, Słowacja zrobiła się droga co widać już w Meštianskym po cenach piwa. Jedzenia w menu jest dużo, dominują dania mięsne z cenami zaczynającymi się od 7,20 €. Dlatego, pomimo miłych piwnych i estetycznych wrażeń, wskazane było szybko ewakuować się do Czech, do tamtejszych browarków gdzie równie pyszne piwka kosztują o połowę taniej.
    Kilka fotek w galerii:





    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      W czasie mojej wizyty, w Mestianskym były dostępne dwa piwa:

      Bratislavský Ležiak 12° - jasne
      Bratislavský Bubák 12° - ciemne

      Oba niezłe, ale bez szału. Wystrój elegancki, ma to swoje odbicie w cenach, piwko jest tak 0,5 euro droższe niż w pozostałych dwóch mikrusach, jedzenie też do najtańszych nie należy, chciałem tam zjeść ale po zobaczeniu menu, przeniosłem te zamiary gdzie indziej.

      Comment

      • yavo
        • 03-2009
        • 909

        #4
        Czosnkowa bez rewelacji, flaki w porządku, piwo bardzo dobre. Na kiju Bratislavský ležiak 12°, Bratislavský Bubák 12° i Rezané 12°. Twierdzą, że Erdinger Weissbier również jest z ich "pivovaru" .

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎