Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie z gatunku prostych a nie dających spokoju.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Pytanie z gatunku prostych a nie dających spokoju.

    Wujek gugl nie pomógł. Firma Philips nie przyznaje się do marki PILS na swoich stronach.

    Pytanie pierwsze: marka PILS należy do Philipsa, tak?
    Pytanie drugie: od czego PILS jest skrótowcem, jeżeli w ogóle?
    Pytanie trzecie: czy za komuny PILS był marką? Od kiedy?

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    Na stronach branżowych znalazłem dziś fantastyczny plakat żarówek OSRAM z międzywojnia:
    Nowoczesne medium, porządkuje świat i dostarcza angażujące informacje, rozrywkę i usługi w czasie rzeczywistym. Przewodnik Polaków w wirtualnym świecie.

    (przepraszam za reklamę własnego bloga, mam nadzieję że wybaczycie
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    A czego to marka? Jakich urządzeń?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      A czego to marka? Jakich urządzeń?
      Żarówek.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        A w kwestii zasadniczej:
        Philips jest właścicielem dawnej Pilskiej Fabryki Żarówek, więc marka powinna należeć do niego.
        Zapewne nie jest to skrótowiec, tylko część członu "Pilska".

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
          Żarówek.
          O to chodzi? http://cokupic.pl/produkt/Zarowka-Pi...iskonapieciowa

          Nie wiem dlaczego nazywają to Pils. Od zawsze wydaje mi się, że na pudełku jest napisane PIŁA. Fabryka Polam Piła. Takie sobie wymyślili logo bez "Ł" aby mozna było pchać zagranicę.

          Polam Piła jest obecnie własnością Philipsa i nazywa się Philips Lighting Poland SA.

          Podobne logo pamiętam od czasów komuny, teraz jest bardziej unowocześnione.

          Nieźli geniusze odczytali to jako Pils, żeby nie powiedzieć debile
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            O to chodzi? http://cokupic.pl/produkt/Zarowka-Pi...iskonapieciowa

            Nie wiem dlaczego nazywają to Pils. Od zawsze wydaje mi się, że na pudełku jest napisane PIŁA. Fabryka Polam Piła. Takie sobie wymyślili logo bez "Ł" aby mozna było pchać zagranicę.

            Polam Piła jest obecnie własnością Philipsa i nazywa się Philips Lighting Poland SA.

            Podobne logo pamiętam od czasów komuny, teraz jest bardziej unowocześnione.

            Nieźli geniusze odczytali to jako Pils, żeby nie powiedzieć debile
            Powiem więcej to Ł tam jest. Jedna z nóżek A tworzy tę "deseczkę" od Ł.

            Ten Pils to mniej więcej tak samo jak niektórzy pili takie niemieckie piwo Hafferoeder albo Warfteiner.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #7
              O kurdę balans - w życiu bym tego jako Pils nie odczytał. Ale ja jestem przyzwyczajony do żarówek z Piły więc się nie liczy
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                O kurdę balans - w życiu bym tego jako Pils nie odczytał. Ale ja jestem przyzwyczajony do żarówek z Piły więc się nie liczy
                Nie jesteś sam, choć nie sądzę by wynikało to z przyzwyczajenia - ja zawsze odczytywałam to jako Pila i tyle. To Ł Kopyra według mnie trochę naciągane jest
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                  To Ł Kopyra według mnie trochę naciągane jest
                  No jak naciągane. Przecież pozioma kreseczka z L tworzy poprzeczkę w A. To jest typowo PRLowskie wzornictwo. Graficy wtedy się lubowali w takich klimatach.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    No jak naciągane. Przecież pozioma kreseczka z L tworzy poprzeczkę w A. To jest typowo PRLowskie wzornictwo. Graficy wtedy się lubowali w takich klimatach.
                    No po prostu - ja tego nie widzę, a jak nie widzę to nie istnieje I co byś nie napisał to zdania nie zmienię - przez te parę lat mego życia czytałam to jako Pila to i dalej będę to robić.
                    Poza tym moje krótkie śledztwo wykazało, iż nie tylko ja uważam, że to Pila: "Gdyby taka żarówka istniała naprawdę, byłaby produkowana w zakładach Philipsa w Pile, tak jak wszystkie żarówki z charakterystycznym logo „Pila”."
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                      No po prostu - ja tego nie widzę, a jak nie widzę to nie istnieje I co byś nie napisał to zdania nie zmienię - przez te parę lat mego życia czytałam to jako Pila to i dalej będę to robić.
                      Poza tym moje krótkie śledztwo wykazało, iż nie tylko ja uważam, że to Pila: "Gdyby taka żarówka istniała naprawdę, byłaby produkowana w zakładach Philipsa w Pile, tak jak wszystkie żarówki z charakterystycznym logo „Pila”."
                      Jest to dość solidny argument.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ja się dałem przekonać Zgrozie, bo wprawdzie od zawsze odczytywałem to jako właśnie PILA, to teraz sugestia zwyciężyła

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Powiem więcej to Ł tam jest. Jedna z nóżek A tworzy tę "deseczkę" od Ł.

                          Ten Pils to mniej więcej tak samo jak niektórzy pili takie niemieckie piwo Hafferoeder albo Warfteiner.
                          ...wyFtarczy troFeczkę Feplenić...

                          Comment

                          • zulu
                            Senior
                            • 04-2004
                            • 299

                            #14
                            Otóż Zgroza ma rację!!! Ten napis to dokładnie PILS. Ze względu na kryzys i wycofywanie produkcji żarówek Philips szuka alternatywnych obszarów działalności w Polsce i rusza w przemysł browarniczy. Na początek bączki z piwem pakowane będą w standardowe kartoniki po żarówkach 40 watowych PILS (zmieni się tylko woltaż). Co ciekawe pod marką PILS sprzedawane będzie początkowo piwo z browarów trzecich (coś jak Czarnków i piwo Gniewosz z browaru Gontyniec), a dopiero pod koniec tego roku ma ruszyć własna produkcja. Trwa szkolenie załogi i montaż ostatnich tanków fermentacyjnych na głównym szeregu w Polamie.

                            Comment

                            • Komar_Pafnucy
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 1114

                              #15
                              Zulu wie co mówi. Mieszka w Pile więc ma info z pierwszej ręki. Zagadka rozwiązana.

                              Multitap Crawl
                              Multitap Crawl na Facebook

                              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎