Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar domowy Pelos

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pela1985
    Member
    • 10-2008
    • 39

    Browar domowy Pelos

    Witam
    Mam już za sobą warke#1 z zacieraniem infuzyjnym był to dunkel-weizen na razie moge tylko robic górniaki w przyszłości chce zainwestować w lodówke
    surowce:
    Słód pilzneński weyermann 1,3 kg
    Słód pszeniczny jasny weyermann 1,9 kg
    Słód Carawheat@ 0,2 kg
    Słód pszeniczny czekoladowy 0,05 kg
    Chmiel aromatyczny lubelski 40 g ( granulat )
    Drozdze safale WB-06 11,5 g
    Woda nata w baniakach

    raczej jak przy (prawie) każdym pierwszym warzeniu forumowiczów nie poszło mi elegancko:/
    musze jeczszcze troche zainwestować w swój browar i nabrać wprawy..

    warzenie przebiegało tak:
    pierwsza przerwa 45*C-15”
    53*C-15”
    63*C-40” i tutaj miałem problem bo nie wiedziałem czy przy próbie jodowej kolor musi sie zmienić czy nie było tylko, że tsza czekać na negatywną próbe jodową ( to tak jak z testem ciążowym nie wiadomo jedna kreska trafiony czy dwie to trafiony aczkolwiek ja nie wiem nigdy )
    puzniej podgrzanie do temperatury 78*C i filtrowanie (szło jak krew z nosa)
    wysładzanie 14l wody 77*C.
    chmielenie: 20g na samym początku gotowania, 10g po 50 minutach, 10 po 75 minutach
    łącznie gotowałem 80 min
    po schłodzeniu odczyt miałem 11,5blg wtedy dodałem drożdze i poszedłem spać (też zrobiłem błęda bo nie wiedziałem że tsz brzeczke napowietrzyć, dając drożdze tylko trzy razy wymieszałem, za mało jednak czytałem )
    22 kwietnia rozlewałem z użyciem 150g glukozy sie wkużyłem bo aż 7 butelek mi pękło przy buteklowaniu kapslownicą młotkową, w tym tyg będe przerabiał statyw wiertarki to przy następnej warce bedzie miej strat
    nie wytrzymałem i pierwszą butelke otwożyłem po 4 dniach w smaku czułem chyba skrobie czy to po dłuższym leżakowaniu minie?
    Fernentacja burzliwa 7 dni cicha 14 dni
  • wogosz
    Senior
    • 12-2005
    • 1007

    #2
    Na tym forum dbamy o poprawne używanie języka polskiego. Przyłóż się trochę i popraw ortografię, albo sprawdzaj pisownię w komputerze.
    Co do Twojej pierwszej warki. Próbę jodową przeprowadza się po przerwie w 72 st. sprawdzając rozłożenie skrobi przez alfa amylazę która ma optimum działania w temp. 70-74 st. Po przerwie w 63 st. skrobia ma prawo być obecna w zacierze i próba jodowa może okazać się pozytywna. Jeżeli zacier jest za ciemny, można go rozcieńczyć wodą. Pojawiające się brudno-niebieskie smużki, lub całkowite niebiesko-fioletowe zabarwienie wskazuje obecność skrobi, zabarwienie czerwono-brązowe to niefermentowalne długołańcuchowe dekstryny. Przy całkowicie rozłożonej skrobi, jod nie barwi się wcale.
    Gratuluję uwarzenia pierwszego piwa i życzę powodzenia.

    Comment

    • pela1985
      Member
      • 10-2008
      • 39

      #3
      a czy koś mógł by odp. na poprzednie pytanie?
      nie wytrzymałem i pierwszą butelke otwożyłem po 4 dniach w smaku czułem chyba skrobie czy to po dłuższym leżakowaniu minie?

      Comment

      • pela1985
        Member
        • 10-2008
        • 39

        #4
        Następną warke planuje na 15 maja Jasne Pełne 12º BLG - lager (z ekstraktów)

        i 16 maja Tripel 18º BLG

        Mam nadzieje że już bez problemów
        Last edited by pela1985; 29-04-2010, 23:55.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Jak smakuje skrobia? Ja nie mam pojęcia.
          Piwa nie warto otwierać przez pierwszy miesiąc, ponieważ Twoje to pszeniczniak możesz próbować po 2-3 tygodniach.
          Piłeś wcześniej dunkla sklepowego?
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎