Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wspólnie piszemy opowiadanie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Wspólnie piszemy opowiadanie

    Mam nadzieję, ze temat ten nie był poruszany wcześniej, a nawet jeśli tak to myślę, ze warto wykreować coś nowego.

    Zasady są proste: dopisujemy jedno - dwa zdania do wypowiedzi poprzednika tak aby utworzyć historię wartą opublikowania Żeby wszystko miało jakiś sens, niech każdy w swojej wypowiedzi umieści maksymalnie 3 nazwy piw(najlepiej drukowanymi literami) i połączy to w choć odrobinę logiczny ciąg. Zobaczymy ile piw uda nam sie wymienić i jak daleko poniesie nas wyobraźnia

    a więc zaczynamy:

    Za siedmioma górami, za siedmioma lasami i baaaardzo dawno temu pewien obrzydliwie bogaty KASZTELAN wybudował zamek KSIĄŻ za niewyobrażalnie wysoką kwotę miliona ZŁOTYCH DENARÓW...

    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Temat opowiadaniowy już jest, ale podoba mi się pomysł z nazwami piw. Wchadzę w to!

    Nawet pomimo bogactwa kasztelana było to przedsięwzięcie zupełnie KOZACKIE i nie powiodłoby się, gdyby przewozem denarów nie zajął się najlepszy w kraju FUHRMANN. Jednak zanim podjął się zadania, rzekł:
    - ALE, ALE...

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      - ... w każdej historii w tym WYBORNYM kraju swoje palce maczał IMPERATOR...
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • ray
        Member
        • 11-2008
        • 49

        #4
        ...więc nawet KRÓL ZYGMUNT nie pochwali się tak okazałym i wytwornym domostwem. Toć to będzie prawdziwa PERŁA wśród zamczysk.

        Bo radość to słoneczny kolor życia...

        Comment

        • Baard
          Senior
          • 01-2010
          • 316

          #5
          - Otóż to mości fuhrmannie, to ma być perła wśród zamczysk i Ty mi pomożesz ją wybudować.
          - Obawiam się jednak kasztelanie, że dowóz materiałów na budowę może być zagrożony gdyż wiem, że grasuje tu banda zbójów, której przewodzi Okrutny HARNAŚ a i droga jest długa.
          - Nie bój się niczego fuhrmannie, ponieważ chronić cię przed nimi będzie mój herb czyli ZŁOTY SMOK a oni wierzą, że on naprawdę istnieje. Po drugie kamieniołom leży tylko 10,5 pacierza od miejsca budowy...
          Last edited by Baard; 01-05-2010, 09:58.

          Comment

          • pirackamuza
            Senior
            • 12-2004
            • 1903

            #6
            A zatem wyruszyły wozy KASZTELAŃSKIE w stronę kamieniołomu, gdzie wydobywano kamienie JASNE i CIEMNE (co cechuje wszystkie GÓRSKIE kamieniołomy). Na pierwszym wozie jechał przewodnik JANUSZ, którego na wyprawę polecił sam KANCLERZ...
            Toruń przeprasza za Radio Maryja
            www.bobofruty.pl

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Gdy przejeżdżali koło CZARNEGO DĘBU, wyskoczył na nich Harnaś. Janusz ścisnął mocniej swój bat, ale zbójnik powiódł tylko po wozach MĘTNYM wzrokiem, po czym krzyknął bez sensu VIVA HEL! i zleciał na łeb do rowu, bo okrutnie spił się w karczmie z jednym BOSMANEM.

              Comment

              • hasintus
                Senior
                • 07-2006
                • 850

                #8
                Janusz zrozumiał, że znalazł się w fatalnym położeniu. Nagle przed oczami, przeleciało mu całe jego dotychczasowe życie. Wspomniał przyjaciół, którzy już dawno odeszli: MOCNEGO LESZKA ze ŻNINA który pod koniec stał się nie znośny, pięknej REGINY która miała blond PSZENICZNE włosy. Wreszcie otrząsnął się i postanowił – ŻYWCEM mnie nie wezmą. Gdy nagle na drodze pojawiła się horda Tatarów ze swoim wodzem CIEC-HANEM na czele.

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #9
                  - Nie umkniecie mi już, LACHy! - Zakrzyknął CIEC-HAN - Będziecie uTYSKIwać w niewoli do końca swoich dni!

                  Nasz dzielny RYCERZ Janusz wzniósł oczy ku niebu i mocniej ścisnął swój oręż...
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2768

                    #10
                    Skośnoocy jeźdźcy otoczyli tabor i zaczęli wokół niego krążyć. Jeden tatarski STRZELEC już szykował się do posłania strzały w kierunku Janusza, gdy nagle rozległ się dźwięk rogu. To oddział HAJDUKÓW prowadzony przez dzielnego ROTMISTRZA REMUSA szedł z odsieczą.
                    Last edited by Pankracy; 05-05-2010, 21:45.

                    Comment

                    • pirackamuza
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1903

                      #11
                      - Brać ich ŻYWCEM - krzyknął rotmistrz, wiodąc w bój swe MAZOWIECKIE i LUBUSKIE oddziały hajduków.
                      Toruń przeprasza za Radio Maryja
                      www.bobofruty.pl

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #12
                        Lubuskie? roześmieli się SARMACKO MOCNIE. Czyż to jakiś JOKER, z tych DAWNYCH puszcz, z tych NOTECKICH ostępów? Mogli równie dobrze zwerbować parobków od BARTKA.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          I tak sobie gadali, na przemian grzmocąc się po głowach, gdy nagle zjawił się BLACK BOSS z KORMORANEM na ramieniu:

                          - Wy matołki WYBOROWE! Koty MARCOWE za ogon szarpane! Czy nie widzicie, że na tych wozach pieczęcie KRÓLEWSKIE odciśnięte są? Raz dwa mi tu jeden z drugim do lasu z powrotem skikać, bo wam taką KAMA SUTRĘ urządzę, że sam IMPERATOR nie pomoże!

                          Comment

                          • alfa
                            Member
                            • 10-2004
                            • 47

                            #14
                            Pamiętaj KOŹLAKU EKSPORTOWY że w lesie CZARNY DĄB się czai i czeka aż będzie przejeżdżała tędy WIŚNIA W PIWIE i ją RED HAUSTEM wypije a wtedy pozostanie po nas ALT BEER i sam FRATER PSZENICZNY nam nie pomoże. No to co robimy?

                            Comment

                            • alfa
                              Member
                              • 10-2004
                              • 47

                              #15
                              Spokojnie możecie pędzić do lasu gdyż z odsieczą nadciągają ZŁOTE LWY w asyście nadlatującego CZARNEGO SMOKA oraz CZERWONEGO SMOKA a zza drzew wychyla się porządnie podchmielony BRACKI KOŹLAK DUBELTOWY. Tak więc ochronę mamy porządną ....zatem wszystko powinno być dobrze.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎