Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kauno, Tradicinis Tvirtovés

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Kauno, Tradicinis Tvirtovés

    Butelka 0,5 litra, alkohol 6 %, kapsel firmowy browaru
    Kolor - jasno złoty, klarowny
    Piana - drobna, średnio wysoka i średnio trwała
    Zapach - słodowo-chmielowy, świeży
    Gaz - okey
    Smak - lekki słód, lekki chmiel, średnio słodkie, lekka goryczka.
    Do gaszenia pragnienia

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2955 - moje 1489 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Barwa lagerowa, złocista. Klarowna.
      Biała piana o dość czapiastej zrazu teksturze, po chwili krzaczy się i osadza na ściankach. Postrzępiona, stosunkowo trwała szumowina na powierzchni.
      Aromat zbudowany na dość zrównoważonym balansie chmieli i słodów.
      W smaku ziołowa, trawiasta chmielowość. Za moment pojawiają się słodowe nuty, choć jakby nieco drewniane. Wyczuwalne nieznaczne diacetylowe odcienie. Piwo mimo wszystko nie pozostaje na długo w posmakach, które gasną dość szybko.
      Nagazowanie na prawidłowym średnim poziomie.
      Butelka i kapsel jak na zdjęciu sibarha. Piwna estetyka etykiety. Estetycznie, choć bez polotu.

      Tvirtovė oznacza po litewsku Twierdzowe. Twierdzę zatem, że jak na piwo z segmentu mocnych jasnych jest dość słabe. Alkohol niewyczuwalny, słodkości jak na lekarstwo. Eeeee tam
      7 w skali 1-10, bo faktycznie trąci nieco wodnistością. Na plus zaś wyraźny chmiel w profilu smakowo-zapachowym.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Konsumuję to piwo nalewane z beczki. Kolor złocisty, klarowny ale nie zupełnie, lekko zamglony. Piana średnia i mało trwała, ale cienka warstwa zostaje długo, mały kożuszek. Zapach głównie słodowo-kwiatowy z charakterystyczną dla litewskich lagerów miodową nutą. W smaku też dominuje słodowa kwiatowość wpadająca w słodkawość, potem odzywa się średnio głęboka goryczka, która jest mało trwała. Ta kwiatowa słodowość wpadająca w lekkoalkoholową przyciężkawość zostaje na dłużej i odzywa się głośniej niż goryczka. W sumie OK, ale bez rewelacji, tak 3,5/5

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          Moje jest bardziej bursztynowe, piana opadła do zera. Za to aromat pięknie miodowy, gęsty. dolna nuta również miód, ale cięższy, oraz czarny bez. Feeria aromatów. W smaku niesamowicie pijalne, nieprzechmielone, wystarczająco słodkie, nie wiem czy to ich strong czy coś w ten deseń, ale naprawdę super.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎