Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szubin, Browarna 10, Stary Browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Szubin, Browarna 10, Stary Browar

    Wracając z warsztatów zatrzymaliśmy się na obiedzie w odnowionym budynku po starym browarze działającym do lat trzydziestych XX wieku. Po za typową ofertą gastronomiczną (dominuje kuchnia polska) można również w lokalu napić się z beczki dwóch rodzajów piw (jasne i ciemne) z browaru Krajan. Według mnie jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek w drodze na południe kraju.

    Fotka w galerii: http://www.browar.biz/galeria.php?id=13132
    Last edited by abernacka; 11-05-2010, 13:17.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Przedewszystkim idealne miejsce na hotel z brewpubem , biorąc pod uwagę co tam niegdyś się znajdowało.
    W sumie to i tak plus dla właścicieli że serwują piwo z rzemieślniczego browaru zamiast masówy którą jeszcze niedawno widziałem w menu na ich stronie www.
    Może jest tam nadal ale tym razem nie klikałem.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Przybytek również oferuje noclegi ale niestety nie wiem jak kształtują się ceny.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Bardzo ładny budynek.
        Cooperze: co jak co ale browar z Trzeciewnicy nie jest rzemieślniczy. Zachowajmy umiar. W Polsce mamy może kilka browarów stricte rzemieślniczych, zaczynając od Ediego a kończąc gdzieś na Zodiaku.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Według mnie jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek w drodze na południe kraju.
          Oraz na krótką przechadzkę na zwiedzenie ruin zamku, które znajdują się niedaleko
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • podswierkiem
            Senior
            • 11-2010
            • 796

            #6
            Pub Słodownia, Pensjonat Stary Browar Szubin, ul. Browarna 10

            Dziś udaliśmy się, po raz drugi, wraz z rodziną na niedzielny obiad do Pubu Słodownia przy Pensjonacie Stary Browar w Szubinie. Klimat staro-ceglano-piwniczny. Proste drewniane ławy z takimi samymi ławkami. Intymność zapewniają drewniane parawany. Na ścianach reprodukcje starych fotografii Browaru w Szubinie-Wsi. Krótko pisząc - prosto, surowo, ale klimatycznie. Obsługa sprawna, fachowa i bardzo miła. Kuchnia typowo domowa (pyszne, solidne zupy, bardzo smaczne zapiekane słodkie naleśniki oraz przednia wątróbka drobiowa, do tego duży wybór herbat). Nie ukrywam, iż miałem ochotę na "capowanego" jasnego Krajana (aczkolwiek, w przeciwieństwie do Szubina, leżącego na Pałukach <Wielkopolska>, Trzeciewnica to Krajna <Pomorze>, ale zawsze blisko i ten sam, nakielski powiat - wspierajmy lokalne interesy). Kelner-barman odradził mi ("coś z nim jest nie tak" - chwała mu za to). Ponieważ z tego Browaru były tylko "toczene": Szubińskie Ciemne, Miodowe i Twister Grejpfrutowy, a preferuję jasne-czyste, zdecydowałem się na butelkowany Browar Namysłów: wpierw Zamkowe, a następnie Złoty Denar Chmielowy. Z plusów należy dodać atrakcję dla dzieci, nastolatków i dorosłych: "piłkarzyki". Z minusów: brak możliwości płatności kartą.
            Słowem, Szubin wreszcie (a mieszkam w tych okolicach od 15 lat) doczekał się godnego lokalu.
            "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
            Niechybnie brakuje tam nas!
            Od stania w miejscu niejeden już zginął,
            Niejeden już zginął kwiat!"

            Comment

            • podswierkiem
              Senior
              • 11-2010
              • 796

              #7
              Niestety. Wszystko wskazuje, iż Pub Słodownia przy Starym Browarze w Szubinie zamknął swoje podwoje. W przeciągu kilku tygodni próbowałem z negatywnym skutkiem dostać się tam kilka razy. Na szlabanie, zagradzającym wjazd, jest tylko informacja o ewentualnym kontakcie dla chętnych na catering lub organizację imprez. Szkoda - zniknęła jedyna oaza na piwnej pałuckiej pustyni.
              "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
              Niechybnie brakuje tam nas!
              Od stania w miejscu niejeden już zginął,
              Niejeden już zginął kwiat!"

              Comment

              • podswierkiem
                Senior
                • 11-2010
                • 796

                #8
                Skontaktowałem się dziś telefonicznie ze Starym Browarem w Szubinie. Poinformowano mnie, iż Pub Słodownia jest nadal otwarty: od poniedziałku do soboty od godz. 18. Nie serwują natomiast już posiłków. Jest za to wciąż dostępny Krajan, w tym lany.
                Więcej szczegółów podam po osobistej wizycie.
                "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                Niechybnie brakuje tam nas!
                Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                Niejeden już zginął kwiat!"

                Comment

                • roltex
                  Junior
                  • 08-2009
                  • 3

                  #9
                  W sprawie Szubińskiego Browaru mogę poinformować, że trwa nadal modernizacja obiektu w zakresie kompleksu hotelarsko - gastronomicznego i znajduje się w stanie wykończeniowym części hotelowej. Po jej uruchomieniu dostępna będzie pełna oferta gastronomiczna i hotelarska. Obiekt posiada 3 kondygnacje piwniczne i 3 nadziemne. Hotel na 48 miejsc, sale konferencyjną , restauracyjną , pub "Słodownię" . W zamiarze kręgielnia i SPA. Bardzo ciekawe miejsce na każdą uroczystość , szkolenia, prezentacje itp z ciekawą orginalną niespotykaną już architekturą browarnianą.

                  Pozdrawiam

                  Comment

                  • Zybex
                    Senior
                    • 07-2012
                    • 222

                    #10


                    Cóż za skromność: "Z pasją do historycznego miejsca jakim niewątpliwie jest Pensjonat Stary Browar postanowiliśmy stworzyć na bazie tradycyjnych receptur dwa piwa, których wielbiciele przyjeżdżają na degustację z całej Europy."

                    Wiecie przypadkiem, kto im warzy? (link do etykiet u góry)

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎