Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warszawa - surowce, sprzęt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Warszawa - surowce, sprzęt

    Poszukuję sklepu z podstawowymi surowcami i sprzętem w Warszawie lub okolicy.

    Sytuacja wygląda tak, że w sklepie internetowym zamówiłem większą partię, ale zamówienie udało się zrealizować tylko częściowo, brakuje mi towaru za ok. 30zł. Nie ma sensu zamawiać w innym sklepie internetowym, bo przesyłka będzie kosztowała prawie tyle, co zamówiony towar.

    Jest jakiś taki sklep w naszej okolicy?
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Piwowar, Słowackiego 27/33, strona tutaj.

    Comment

    • Stasiek
      Senior
      • 02-2007
      • 608

      #3
      Lub piwodziej.pl. Zamówienie można odebrać osobiście (Ursynów), lub za dopłatą 5zl dostarczą przesyłkę na terenie Centrum, Śródmieścia i Ursynowa.

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        A jeszcze zapytam o słód w workach po 20-25kg. Jakoś z ekipą Piwodzieja nie mogę się dogadać, a w Piwowarze cena jest z kosmosu żeby brać na worki. Jest jakaś hurtownia w okolicy?
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Stasiek
          Senior
          • 02-2007
          • 608

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
          A jeszcze zapytam o słód w workach po 20-25kg. Jakoś z ekipą Piwodzieja nie mogę się dogadać, a w Piwowarze cena jest z kosmosu żeby brać na worki. Jest jakaś hurtownia w okolicy?
          Hurtownia słodów? Ech... fajnie by było...
          Niestety, najbliższe mi znane mniejsce (prócz w/w) gdzie można osobiście kupić słód to BogutynMłyn w Radzyniu Podlaskim. Jedyne 150km od Warszawy.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Jest jakaś hurtownia w okolicy?
            Eheh, to się ubawiłam
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Nic śmiesznego - są hurtownie eko-żywności, więc czemu nie ma być w nich słodu? BogutynMłyn w Radzyniu to jedna z nich, tyle że słód ma raczej badziewny.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Stasiek
                Senior
                • 02-2007
                • 608

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                BogutynMłyn w Radzyniu to jedna z nich, tyle że słód ma raczej badziewny.
                Rozumiem, że robiłeś coś na słodach od nich, że tak piszesz?

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  Nie robiłem. Byłem w Radzyniu i miałem ten słód w rękach - śmieci, kamienie, piach, stęchły zapach, podziękowałem i nie wziąłem.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • white666
                    Member
                    • 02-2010
                    • 54

                    #10
                    Ja potwierdzam że jakość słodu z Radzynia Bogutyn Młyn jest niska. Są kamienie, łodygi, patyki i nieco stęchły zapach.

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Ze słodu pilzneńskiego Castle Malting zrobiłem kilka piw i szczerze mówiąc też znalazłem w nim śmieci - jakieś łodygi, jęczmienne wąsy, suchy skrzyp polny. Kupiłem worek 30kg z BM (partia objęta "promocją producenta", tak jak ten który tam oglądałem) i zobaczę, jakie to piwo z niego wychodzi.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • PrzemasBDG
                        Member
                        • 06-2013
                        • 42

                        #12
                        Witajcie.
                        Trochę czasu już minęło, więc postanowiłem odświeżyć pytanie.
                        Gdzie na terenie Warszawy można znaleźć stacjonarny sklep z akcesoriami i surowcami do produkcji piwa domowego. Możliwość rozmowy z osobą doświadczoną na temat np Brew-kitów, czego możemy się spodziewać po danym zestawie, co chcielibyśmy osiągnąć jest bezcenna. kupowanie w sklepach internetowych jest takie bezduszne...
                        Czyli mamy jakieś opcje w Warszawie? Gdzie?
                        Keepers of the Faith

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          Jest Piwowar na Żoliborzu, ale wybór tam mały, a ceny zbójeckie. Jak chcesz się konsultować, to wpadnij na comiesięczne spotkanie oddziału Mazowieckiego PSPD w Browarmii, każdy drugi wtorek miesiąca o 18. A zakupy lepiej robić w Piwodzieju, jest opcja odbioru osobistego za darmo.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • PrzemasBDG
                            Member
                            • 06-2013
                            • 42

                            #14
                            Dzięki za zaproszenie
                            Postaram się wpaść i posłuchać dobrych rad...
                            Keepers of the Faith

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #15
                              Jest jeszcze Starowar. O brew-kitach wiedzą wystarczająco dużo, bo z piwowarskich rzeczy tym głównie się zajmują.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎