Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zmienna jakość piw zależnie od pory roku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GioCare
    Senior
    • 09-2007
    • 137

    Zmienna jakość piw zależnie od pory roku

    Witam!
    Ostatnio po nawet częstych degustacjach piwa Tyskie zauważyłem, że od wiosny smak i jakość piwa tak jakby się pogorszyła. Być może tylko ja to odczuwam, jednak większość moich znajomych z Białegostoku także potwierdza ten fakt.

    Więc mam pytanie skierowane do wszystkich forumowiczów Browar.biz. Czy Wy także zauważyliście inny (gorszy) smak piwa Tyskie?

    Pozdrawiam!
    ╔═╗
    ║═╬╦╦═╦═╦═╗
    ╠═║║║╬║╩╣╔║
    ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
    ════╚╝══════════

    - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
    "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
    http://www.kp.pl/
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Tak jest co wiosna. Wynika to z wyjątkowych własności wody używanej do produkcji Tyskiego.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak jest co wiosna. Wynika to z wyjątkowych własności wody używanej do produkcji Tyskiego.
      hehe, jakich to?


      My nie pijemy Tyskiego, więc skad mamy wiedzieć. Piłem ostatni raz w zeszłym roku i smakowało paskudnie. Jakieś perfumowane.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Z polskich piw gorszych od Tyskiego jest chyba tylko Żywiec i część produktów z Głubczyc. Nie możliwe, że jeszcze bardziej się pogorszył...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Panowie, temat z takim potencjałem zepsuć...

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Żą, chcąc (nieco tylko) usprawiedliwić Kolegów, pragnę zwrócić (ad vocem do smaku piwa Tyskie ) uwagę, że podjęli temat przed południem, a w zasadzie rano, w związku z tym ich pokłady ironii, złośliwości i goryczy (-ki?) były nieduże. Z drugiej strony jednak - KOMPLETNY brak rewolucyjnej czujności! WSTYD!

            Przy okazji, pozwolę sobie nie zgodzić się z Setą, że od Tyskiego gorszy jest Żywiec. Gorszy jest Lech, Żywiec jest minimalnie lepszy .

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
              ... Ostatnio po nawet częstych degustacjach piwa Tyskie zauważyłem, że od wiosny smak i jakość piwa tak jakby się pogorszyła...
              Jakość piwa jest niezmiennie najwyższa. A pogorszyć się mógł brak smaku co najwyżej ...

              I taka parafraza kawału z serialu "Alternatywy 4":
              - Czy Tyskie może być jeszcze gorsze?
              - Nie może, bo jakby mogło, to już by było ...

              Zamiast "Tyskie" mozna wsadzić dowolny koncerniak albo każdy browar, którego się nie lubi.
              Last edited by Krzysiu; 18-05-2010, 12:21.

              Comment

              • GioCare
                Senior
                • 09-2007
                • 137

                #8
                Hmm no tak, smak się naprawdę pogorszył. Jednak wiele piw latem często smakuje gorzej niż zimą.

                Żąleną - być może masz rację o źródłach skąd biorą wodę browary Tyskiego. Być może przy wyższej temperaturze rozwijają się tam jakieś bakterie, mikroorganizmy które zmieniają skład naturalny wody.

                Jednakże słyszałem coś, o nadmierną ilością żelaza w wodzie zwykle latem w takich właśnie źródłach przez co smak wody się zmienia. Nie wiem czy jest tak ze źródłami browaru Tyskie jednak może i tak jest

                Mój sąsiad latem przywozi mi często wodę ze swego źródełka (teraz nie powiem skąd, bo zapomniałem :P ) ale naprawdę, - czuję w porze wiosny i później gorszy smak takich wód.
                ╔═╗
                ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                ╠═║║║╬║╩╣╔║
                ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                ════╚╝══════════

                - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                http://www.kp.pl/

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #9
                  Przy ryzykownym założeniu, że Tyskie jest warzone na wodzie źródlanej, nieuzdatnionej do pewnych minimalnych standardów.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
                    Żąleną - być może masz rację o źródłach skąd biorą wodę browary Tyskiego. Być może przy wyższej temperaturze rozwijają się tam jakieś bakterie, mikroorganizmy które zmieniają skład naturalny wody.

                    Jednakże słyszałem coś, o nadmierną ilością żelaza w wodzie zwykle latem w takich właśnie źródłach przez co smak wody się zmienia. Nie wiem czy jest tak ze źródłami browaru Tyskie jednak może i tak jest
                    Przecież Twoje Tyskie zostało wyprodukowane w Białymstoku. Chyba nie sądzisz, że przyjechało ze Śląska.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • GioCare
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 137

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przecież Twoje Tyskie zostało wyprodukowane w Białymstoku. Chyba nie sądzisz, że przyjechało ze Śląska.
                      Nic takiego nie powiedziałem drogi Kopyr'u
                      ╔═╗
                      ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                      ╠═║║║╬║╩╣╔║
                      ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                      ════╚╝══════════

                      - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                      "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                      http://www.kp.pl/

                      Comment

                      • spikerm
                        Junior
                        • 05-2010
                        • 1

                        #12
                        Tyskie na zwrotnych brudnych butelkach

                        Wczoraj po raz kolejny po pracy zakupiłem butelkę mojego dotychczas ulubionego piwo jakim było Tyskie . Po wypiciu kilku łyków doznałem szoku smakowego bowiem miałem wrażenie że piję jakiś płyn ropo-pochodny po którym przez dłuższy czas odbijało się okropnym fetorem ropy .Okazało się również że butelka od środka jest okropnie brudna .W następnym dniu kierowniczka sklepu wymieniła feralną butelkę z śmierdzącą zawartością na nowa jednak uraz pozostał i chęć opisania sprawy na większych forach .Uważam że że taki "wielki lider "powinien mieć więcej szacunku dla klienta i bardziej sprawdzać swoją produkcję nie idąc tylko na ilość .

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          No cóż, czas zacząć pić piwo a nie niewiadomo co
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • GioCare
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 137

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika spikerm Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wczoraj po raz kolejny po pracy zakupiłem butelkę mojego dotychczas ulubionego piwo jakim było Tyskie . Po wypiciu kilku łyków doznałem szoku smakowego bowiem miałem wrażenie że piję jakiś płyn ropo-pochodny po którym przez dłuższy czas odbijało się okropnym fetorem ropy .Okazało się również że butelka od środka jest okropnie brudna .W następnym dniu kierowniczka sklepu wymieniła feralną butelkę z śmierdzącą zawartością na nowa jednak uraz pozostał i chęć opisania sprawy na większych forach .Uważam że że taki "wielki lider "powinien mieć więcej szacunku dla klienta i bardziej sprawdzać swoją produkcję nie idąc tylko na ilość .
                            Mówiłem już o tym w innym temacie! Zawsze jakoś latem to odczuwam. Hmm czyżby wiosną, latem Tyskie nie przykłada się do produkcji ze względu na upały?

                            Tak dla przypomnienia link do mojego tematu:
                            http://browar.biz/forum/showthread.php?t=87827
                            ╔═╗
                            ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                            ╠═║║║╬║╩╣╔║
                            ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                            ════╚╝══════════

                            - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                            "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                            http://www.kp.pl/

                            Comment

                            • krasnal45
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 421

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mówiłem już o tym w innym temacie! Zawsze jakoś latem to odczuwam. Hmm czyżby wiosną, latem Tyskie nie przykłada się do produkcji ze względu na upały?

                              Tak dla przypomnienia link do mojego tematu:
                              http://browar.biz/forum/showthread.php?t=87827
                              powinieneś być bardziej uważny, wysyłasz "link do linka"..... jesteśmy przecież w tym temacie do którego odsyłasz.....

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎