Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tucher, Ubersee Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Tucher, Ubersee Export

    Nabyte w Krakowie w knajpie Tucher.
    (grzech je wprawdzie zaczął opisywać ale w wersji lanej)
    alk. 5,5% ekstr. 12,6%
    Kolor ciemnozłocisty. Piana niezbyt obfita, kremowa, szybko pojawiają się duże dziury, ale pozostaje.
    Gazu dość dużo.
    Zapach silnie chmielowy.
    W smaku wyczuwalna silna goryczka, ale nie pozostawiająca nieprzyjemnego wrażenia. Na końcu języka da się wyczuć lekkie słodkie "łaskotanie". Bardzo poprawne piwo. W mojej ocenie 4+
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Jakiś czas temu przy stacji metra "Racławicka" (w tym sklepie z obsługą miłą inaczej) pojawiły się piwa Tuchera. Są także zestawy upominkowe (dwie butelki + pokalik, PLN 23,00).
      Jednym z piw jest Tucher Uebersee Export. Piwo ma jasnozłoty, w zasadzie świetlisty kolor (ja takim trochę nie ufam ). Bardzo ładna, wysoka piana znikła bardzo szybko, stylowo pobrudziwszy szkło.
      Piwo ma klasyczny pilsowy zapach, smak za tym podąża - zdecydowana goryczka i jakieś (chyba) ziołowe akcenty. Duże, naprawdę duże nagazowanie.
      Opakowanie - jak widać, moim zdaniem zachowawczo eleganckie, tak lubię . Niemcy zwyczajowo nie podają informacji o ekstrakcie, widać utkwiło im, że wróg podsłuchuje (i podgląda ).
      Przyzwoite, warte spróbowania piwo, choć trochę drogie (PLN 4,50).

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Trudno stwierdzić dlaczego, ale to kolejny Tucher, który mnie nie przekonuje. Pewnie wielu mnie posądzi o herezję, ale dla mnie praktycznie nie odbiega smakiem od polskich koncerniaków, a wręcz przypomina mi czerwoną Warkę, która jest piwem miernym, żeby nie powiedzieć złym.
        Marka mnie konsekwentnie zniechęca, dlatego przy cenie za jaką piwo jest u nas dostępne (to kosztowało mnie 4.5zl) szybko do niej nie wrócę.
        Spróbowane, odhaczone, zapomniane.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • lisiewski
          Senior
          • 12-2009
          • 459

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
          (...)dla mnie praktycznie nie odbiega smakiem od polskich koncerniaków, a wręcz przypomina mi czerwoną Warkę, która jest piwem miernym, żeby nie powiedzieć złym.
          Podczas wczorajszej degustacji odniosłem podobne wrażenie. Piwo jest poprawne, lecz płaskie w smaku i pozbawione przekonywających cech. Na pewno nie będę go poszukiwał na pułkach sklepowych.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kupione w Zofmarze za 4,20 zł.

            Kolor: Normalne złoto.
            Piana: Wysoka i gęsta, nie sposób szybko nalać.
            Zapach: Silny, głównie słodowy, z taką lekką głubczycką ścierą. Niezbyt przyjemny i niezachęcający.
            Smak: Silna, trochę mdląca słodowość, słabiutka goryczka (na szczęście pozostająca w finiszu), lekka słodycz.
            Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Etykieta bardzo zachowawcza i nudna jak flaki z olejem.
            Uwagi: Nuda straszna. Piwo jest mdłe, nudne, płaskie i bez polotu. Rzeczywiście przypomina nasze koncerniaki.

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #7
              Wysoka, kremowa piana. Kolor zloty. Zapach delikatny, slodowo-ziolowy. W smaku sporo chmielowej goryczki, na slodowej bazie. Wysycenie z poczatku duze, ulatnia sie wraz z piana. Firanka zostaje na szkle i cienki kozuszek na powierzchni.
              Szkoda, ze zaden z polskich koncerniakow nie moze sie rownac z tym niemieckim. Zdecydowanie do powtorzenia! Cena 5,40zl.
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Obecnie ekstrakt to 12.8% wagi, alkohol bez zmiany.

                Piwo kiepskie, słabe i ogólnie do dupy. Smakuje jak Łomża Niefiltrowana ( ale piwo jest jak najbardziej klarowne).
                Zapach jeszcze ujdzie ... siarka dominuje, ale chmiel też jest obecny, na dodatek w miarę picia jest podparty potęgującym się słodem.
                Smakuje jak połączenie wyżej wspomnianego piwa z domieszką Karety Książęcej ( też Łomża).
                Dużo słodu i jakiś chemicznych posmaków, mało goryczki. Nic więcej.
                Znam kilka lepszych lagerów z polskich koncernów, np. Tyskie Klasyczne.

                Jak na Niemcy to beznadzieja. Warka do 05.06.2015.
                Zmienił się trochę wygląd tego słabego piwa.
                Attached Files

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  Kurde Darek chyba sobie Tyskie kupie jak będę w Polsce...
                  bo według moich zapisek było całkiem ok. Co prawda inna warka bo do 6.1.2015 (piłem już dawno, nadrabiam zaległości).

                  barwa: złota
                  piana: szybko opada, zostaje dywan
                  zapach: słodowy
                  smak: mocno słodowy początek, tak jakby nawet lekko miodowy, okrąglutki i przyjemny, goryczka bardzo delikatna ale pasująca do piwa, jest smaczne i silnie słodowe.
                  gaz: wysoki
                  LP

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6075

                    #10
                    Mnie nie posmakowało, piłem wiele niemieckich i to jest w dolnej strefie stanów średnich.

                    Na plus ładna etykieta w starym stylu i fajny kapsel.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎