Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Matt, Saranac Pumpkin Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Matt, Saranac Pumpkin Ale

    5,4%, w składzie owies, puree z dynii, goździki, cynamon, ziele angielskie, wanillia i (niestety) syrop z kukurydzy. Jest to 4 najstarszy czynny browar w Stanach, w górach Adirondack, w stanie Nowy Jork. Kontra eksportowa w 8 językach.
    Piana: biała, dość obfita, raczej trwała
    Gaz:za dużo
    Kolor: pomarańczowobrązowy, klarowny
    Zapach: dyniowo-goździkowo-waniliowo-kwaskowaty
    Smak: Feerią smaków bym tego nie nazwał. Za dużo goździka (i to nie tego z pszeniczniaków), za dużo wanilii, za mało dynii, zbyt spory kwasek. Wszystko poniekąd ciężkie.
    Ciężkie rozczarowane. Niezharmonizowane, przeładowane, przegazowane, za dużo przypraw. Da się wypić, ale na pewno nie chcę powtórzyć.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Ciekawe doświadczenie. Moje dyniowe miało do końca (po 6 miesiącach) ten mdławy aromat dyni, ale równoważony ostrą goryczką. Połączenie dyni z innymi aromatami, w tym korzennymi może wyjść ciekawie. Pod warunkiem umiaru.

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      355 ml:
      Attached Files
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • GaryFisher
        Senior
        • 10-2009
        • 739

        #4
        Kolor: czerwono-różowo-pomarańczowy, ciekawy [4.5]

        Piana: średnioziarnista, opada dość szybko, zwalnia kiedy zostaje dziurawa firanka; w polowie jest jeszcze obrączka [3]

        Zapach: dyniowy, lekko kwaskowy, trochę słodkawy z nutą słodu, całkiem przyjemny
        chociaż niezbyt piwny [4]

        Smak: smak dyni nienachalny, są nuty słodowe i lekka goryczka (zostawia ona na końcu języka jakąś szorstką cierpkość) i nutą cynamonu; słodko kwaśne ale beż przesady; posmak chlebowo dyniowy z tą cierpkością na końcu języka; całkiem niezłe, gdyby był tanie (a było - 1) to może od biedy bym powtórzył [3.5]

        Nasycenie: średnie, pęcherzyków prawie brak, nie pomaga utrzymać piany na dłużej (3.5)

        Opakowanie: jak na zdjęciu, pewnie od tego samego importera, swoją drogą bardzo udane [5]

        Uwagi: piłem jeszcze trzy inne piwa z tego browaru, które przekonały mnie że w USA potrafią warzyć bardzo dobre piwo a i to jakieś złe nie jest chociaż nie błyszcy;
        zakupione w: sklep z alkoholami świata w Rotterdamie;
        soundtrack: "Scream" by Ozzy Osbourne
        Last edited by GaryFisher; 27-01-2011, 23:29.
        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #5
          Aaaa zapomniałem, termin ważności upłynął 5 w sierpniu 2010 ale chyba wszystko było w porządku z zawartością flaszki...
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎