Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Czerwony Klasztor, bufet Cyprian

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Słowacja, Czerwony Klasztor, bufet Cyprian

    Drugi etap po Leśnicy. Klasztor ulokowany nad Dunajcem, jest pięknie widoczny ze szczytu Trzech Koron. Nie będę omawiał aspektów architektonicznych mojego tam pobytu.
    U podnóża budowli kilka budek gastronomiczno-souvenirowych.
    Do kurczaka i kiełbaski z rożna podają Corgona (15 SK) i Bażanta (20 SK). Podobno w pobliżu było coś lepszego, ale z uwagi na co najmniej niesprzyjające warunki atmosferyczne, poprzestaliśmy tylko na tym, a kiedy się wypogodziło - spłynęliśmy do Szczawnicy.
    Do Czerwonego Klasztoru można dotrzeć ze Szczawnicy na dwa sposoby - górami (ok. 3 godziny, odradzam po spożyciu piwa w Chacie Pieniny), albo malowniczą ścieżką wzdłuż przełomu Dunajca (w zależności od kondycji: 2 - 2,5 godziny)
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Dla amatorów sportów wodnych

    Cena spływu u Słowaków - 200 SK (u nas 31 zł). Płynie się miło, ok. 1 godziny z małym haczykiem, tylko jakby trochę twardo. Na tratwach nie obowiązuje zakaz spożywania piwa a i flisacy nie odmawiają , gdy się ich częstuje. Dobrze, że na tratwach nie ma alkomatów...
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • Romek72
      Junior
      • 07-2011
      • 1

      #3
      Miejsce świetne też miałem okazję tam być. Tutaj można zobaczyć na video jaki jest mniej więcej klimat Czerwonego Klasztoru i jego okolicy:
      Czerwony Klasztor, Pieniny i Dunajec (Video)
      Last edited by Romek72; 13-07-2011, 14:36.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎