Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butautu, J. O. Boiko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Butautu, J. O. Boiko

    Butla 1 litr, krachla, alkohol 5 %, eks. brak, niefiltrowane i niepasteryzowane
    Kolor - miodowy, mętny
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - lekko drożdżowy
    Gaz - okey
    Smak - delikatne drożdże, spore nuty cytrusowe, średnio słodkie, średnia goryczka
    Smakowite. Polecam

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3006 - moje 1511 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      #3
      Wspaniale orzeźwiające piwo, lekkie w smaku z wyraźną acz przyjemną kwaskowatością
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Moje piwko jest mocno kwaśne. Data przydatności to 11.02.11, czy w tak krótkim czasie piwo może skwaśnieć, czy ono po postu jest tak mocno kwaskowe? Cały czas było w lodówce.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Rozbiłem konsumpcję na 2 razy z kilkudniową przerwą. Dzisiaj własnie kończę butelkę i o dziwo teraz własnie mi lepiej smakuje, mimo że butelka stała w lodówce 5 dni po otwarciu i 2 tygodnie po terminie.

          Piwo dalej jest bardzo mocno kwaskowe, wciąż nie wiem czy to wynik przeterminowania czy po prostu takie jest. Pachnie ładnie, więc chyba nie skwaśniało. W zapachu czuć drożdże, ale też trochę cytrusów i coś morelowato-brzoskwiowego. Wyczuwam też lekko piwniczny zapach.
          Smak kwaskowy, cytrusowy kojarzy mi się z rodzimym pszeniczniakiem Viva Hel, tyle że jest więcej kwaskowości. Co ciekawe po zabełtaniu osadu i nalaniu ostatniej resztki z butelki do kieliszka piwo nabrało pięknego mętnego mleczno-waniliowego koloru.
          Ogólnie wrażenia pozytywne. Mam nadzieję, że będzie mi dane skosztować tego trunku ponownie, w terminie ważności i sprawdzić czy jest tak samo kwaskowe.
          Last edited by wrednyhawran; 28-02-2011, 21:39.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Piana - całkiem spora biała czapa ale niestety dość szybko pozostaje cienki okrąg. Fajnie jak na niefiltra przystało nieprzezroczyste.
            Zapach, niestety czuć wyraźne jajeczko zgniłe. W smaku przyjemna mieszanka owocowości cytrusowej z lekką goryczką. Orzeźwiające powiedział bym, że w kierunku pszeniczniaka (wcale bym się nie zdzwił gdyby w zasypie znajdował się słód pszeniczny).
            Dobre piwo.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • porek388
              Senior
              • 11-2008
              • 213

              #7
              Butelka z krachlą 1l. Smaczne piwo z porządną pianą. Duża ilość drożdży. Mocno kwaskowe. Miesiąc do terminu ważności. Smaczne i orzeźwiające.

              Ocena 4,5 (1-6)

              Zakupione w specjalistycznym sklepie w Wilnie za 10 litów.

              Comment

              • MatPozMar
                Member
                • 12-2010
                • 31

                #8
                czy to prawda, że piwo jest dolnej fermentacji ??

                Comment

                • Hedin
                  Senior
                  • 02-2011
                  • 370

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Orzeźwiające powiedział bym, że w kierunku pszeniczniaka (wcale bym się nie zdzwił gdyby w zasypie znajdował się słód pszeniczny).
                  Tez bym powiedział, że pszeniczne, jako że nasz weizen ze 100% pszenicy smakuje bardzo podobnie, tylko że na pierwszym planie czarny bez.
                  Ogólnie dobre piwo. Kupione po przecenie za 10 zł w Kędzierzynie. Normalnie było za 14,50. Tyle bym nie dał.

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #10
                    Z powyzszych opisow myslalem, ze to witbier. W moim egzemplarzu zadnego kwasku nie stwierdzilem. Kolor slomkowy, metny. Zapach drozdzowy. W smaku czuc drozdze, gozdziki, lekki banan i silna goryczke. Myslalem ze zawiera slod pszeniczny. Jednak tam twierdza co innego: http://www.piwarium.pl/piwo.php?id=501
                    Cena: 15zl za litrowa butelke z krachla.
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • Hedin
                      Senior
                      • 02-2011
                      • 370

                      #11
                      Zarówno po kolorze, konsystencji jak i smaku byłem pewien, że to piwo pszeniczne, byłbym w stanie nawet uwierzyć, że na dolnych drożdżach, ale że nie ma w swoim składzie słodu pszenicznego? Dziwny kolor w takim razie.Smak jak już wspomniałem, przypomina pszeniczne zrobione na niededykowanych drożdżach.

                      Comment

                      • Wojtek_90
                        Member
                        • 12-2010
                        • 49

                        #12
                        Kupiłem te piwko w Rodzince Bis za 13zł, co ciekawe sprzedawca powiedział mi że to piwo żytnie. W smaku przypomina pszeniczne, czuć lekki aromat bananów oraz gumy balonowej. Niestety piana u mnie bardzo nietrwała. Bardzo ciekawe piwko, moim zdaniem jest to piwko warzone na typ piwa pszenicznego ale z użyciem słodu żytniego co daje mu ten nietypowy i ciekawy smak.

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          #13
                          Bardzo wyraźna maślaność, większa w zapachu niż w smaku. Lekko kwaśnawe, na granicy podejrzenia o zepsucie. W smaku wyraźne akcenty pszeniczne, wyraźna goryczka, ale jakaś taka pestkowa, cierpka. Dziwne, nie do końca wiem o co w nim chodzi...
                          Mimo wszystko wypiłem z pewną przyjemnością, funkcję orzeźwiającą spełniło dobrze.
                          Kupione w litrowej flaszce z krachlą, w Almie za blisko 14 zł.
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12202

                            #14
                            Aromat - głównie drożdże
                            Barwa - mętna, miodowo-pomarańczowa
                            Wysycenie - niskie
                            Smak - drożdżowy kwasek, słodowść dość specyficzna
                            Treściowść - dość wysoka

                            Piwo po prostu wadliwe, jakby zakażone i nie sądzę żeby to był problem braku pasteryzacji i przechowywania.
                            Warka 19.10.12

                            Comment

                            • Grim_Reaper
                              Junior
                              • 07-2012
                              • 3

                              #15
                              butelka 0,5l z kralchą zakupione za 6,49zł w real warszawa marki...
                              Delikatna lekko kwaskowa pszeniczka z posmakiem banana wanilii i bliżej nieokreślonej nuty. Smakowite, jest jeszcze spory zapas. Polecam.
                              "Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie skurwysynem" - Józef Piłsudski

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎