Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berlin, Arminiusstrasse 2-4, Brewbaker

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    Berlin, Arminiusstrasse 2-4, Brewbaker

    Ta browarorestauracja położona jest w cenrum Berlina, troszkę na północ od Tiergarten, koło stacji S-Bahn Belleuve.
    Położony podobnie jak część knajpek wrocławskich w nasypie kolejowym.
    Aktualnie podają Pilsa, Munchener Dunkela i Amber Ale.
    Wszystkie trzy przyzwoite. Ciemne i pils dużo lepsze niż w Mitte (przy Aleksander Platz).
    Mnie najbardziej podeszło ale.
    W środku dwa duże ekrany, na których kibice oglądają mecze.
    Last edited by Ahumba; 13-06-2010, 21:15.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Browarek niestety zlikwidowano w grudniu 2010 o czym niestety wczoraj się przekonałem na własnej skórze.
    LP

    Comment

    • dreads
      Basowy
      • 09-2009
      • 520

      #3
      Wygląda na to, że browar przeniesiony na Arminiusstr. 2-4 w berlińskim Moabicie.

      Comment

      • Aleksandros
        Senior
        • 05-2011
        • 352

        #4
        Potwierdzam, że browar został przeniesiony na Arminiusstraße w Moabit. Mieści się teraz w budynku Arminiushalle (Zunfthalle). Niedaleko znajduje się stacja metra U9 Turmstraße. Nowa lokalizacja jest ciekawa. Browar zajmuje dwa małe sektory hali. W jednym stoi bar z podwójnym nalewakiem, w tle dwa kotły, w drugim - stoliki dla gości, ale można też usiaść na stołku przy barze. Wystrój dość prosty, ale schludny: stoliki z obrusami w kratę, plastikowo-metalowe krzesła. Uroku dodaje umiejscowienie w historycznym budynku hali targowej. Nie ma żadnych parawanów, można obserwować ludzi robiących zakupy . Dodatkowo browar wynajmuje część piwnicy, gdzie znajdują się zapewne kolejne kotły.

        Każdorazowo podpięte są dwie beczki. Ja załapałem się na Wiener Lager i Rauchbier. Oba bardzo smaczne, podane w odpowiedniej temperaturze. Bardzo miła obsługa. Można się tylko przyczepić, że nie mają swoich wafli (podają przypadkowe z innych browarów) i firmowego szkła. Piwo jest podawane w prostych szklankach.

        Ceny: piwa z nalewaka 2 euro za 0,3 l i 3 euro za 0,5 l. Piwo butelkowe (oczywiście uwarzone na miejscu) 2,20 za butelke 0,3. Jeżeli ktoś chce kupić na wynos, to koszt wynosi 1 euro plus kaucja 50 centów za butelkę. W butelkach dostępne są też inne piwa, niż te z podpiętych beczek.

        Reasumując, jest to miejsce warte odwiedzenia. Ceny przystępne, piwo smaczne. Szkoda tylko, że godziny otwarcia hali są tak krótkie (do 16.00).

        Strona w interecie: http://www.brewbaker.de/

        Comment

        • Aleksandros
          Senior
          • 05-2011
          • 352

          #5
          No właśnie cały dowcip z godzinami otwarcia polega na tym, że inne są na stronie, inne są godziny otwacia hali, a jeszcze co innego można było przeczytać na tablicy przy barze (ponoć w jakiś dzień nawet do 19.00 ). Tu jeszcze muszą troche popracować, bo na razie trochę dezorientuje to klientów. Nota bene dostępne piwa z beczki podane na stronie też nie pokrywają sie z rzeczywiście dostępnymi. Pewnie szwankuje aktualizacja strony. W każdym razie do 16.00 można spożywać.

          Comment

          • dreads
            Basowy
            • 09-2009
            • 520

            #6
            W Berlinie życie zaczyna się po 2 w nocy

            Godziny otwarcia są dostosowane prawdopodobnie do godzin otwarcia hali. Poza tym to jest dziwny browar...

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #7
              Browar po przenosinach znajduje się w hali handlowej, dlatego godziny jego otwarcia są takie jak godziny otwarcia hali. Dziwne miejsce jak na lokalizacje browaru. Piwo mają jednak na bardzo wysokim poziomie. Jeśli ktoś nie trafi tam w godzinach otwarcia to ich piwo można napić się w restauracji która znajduje się na jednej z ulic wokół hali (niestety nie wiem na której). Można też nabyć piwka do domu w butelkach z porcelanką. Browarek też eksportuje piwo np. do Szwecji.

              Na miejscu dostępne były dwa piwa z kija. Pils i piwo dyniowe zrobione na Halloween.

              Ich pils nosi nazwę Bellevue (to jest jeden z zamków w Berlinie niedaleko którego znajdowała się poprzednia lokalizacja browaru). Piwko ma 4,8%
              Opis: http://www.browar.biz/forum/showthre...27#post1016027

              Drugim piwem z kija był Pumpkin Lager również 4,8% alko
              Kolor: ciemno złoty
              piana: trwała i dorodna
              zapach: delikatny słód i leciuteńka dynia gdzieś w oddali
              smak: gorzki na początku potem pojawiają się na krótką chwilkę dyniowe aromaty uwieńczone ponownie gorzką, głęboką, chmielową goryczką. Całkiem przyjemny ten rarytas

              Pita w domu butelkowa IPA smakowała również pierwszorzędnie, dlatego gorąco polecam ten browarek
              Opisy IPA tutaj http://www.browar.biz/forum/showthre...30#post1016030
              Attached Files
              LP

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Możesz mi wyjaśnić, dlaczego z uporem maniaka wklejasz zdjęcia browarów na forum zamiast w galerii?!
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  jest jakiś limit ? Rozumiem ze nie powinno się wrzucać np 10 fotek.

                  Praktycznie w każdym temacie o knajpach fotki się pojawiają?
                  1 czy 2 fotek tez wrzucać nie można?

                  Bawiąc się w galerii we wrzucanie pojedynczych fotek, opisanie ich, wybranie odpowiedniego miejsca zajmuje mi już trochę za dużo czasu (i tak już nie wyrabiam żeby napisać coś o wszystkich odwiedzonych miejscach).

                  Myślę że z dwojga złego lepiej wrzucić opis + 1 czy dwie fotki niż nie napisać nic.

                  Jest ogólnie gdzieś napisane na temat wklejania zdjęć pod postami (FAQ, zasady działów)? Jeśli nie można tego robić to dlaczego jest taka opcja.
                  LP

                  Comment

                  • purc
                    Senior
                    • 02-2009
                    • 650

                    #10
                    Opis Aleksandrosa - jak zwykle - jest precyzyjny co do każdego szczegółu. Obecnie /kwiecień/ Pils i Milk Stout. Pils bardzo mętny, bardzo pienisty / Pani za barem wspomagała sie łyżką - na moja pochmurną minę zareagowała - it's my business, ale rzeczywiście to piwo się pieniło potwornie - nalanie zabrało ok.20 min./ Bardzo bardzo cytrusowy - to oczywiście nie jest żaden Pils, można to nazwać Hellesem, ale jest bardzo dobry - b.owocowy, dość chmielony i bardzo pijalny - najlepsze tego rodzaju piwo, jakie piłem w Berlinie. Milk stout mniej mi smakował, ale w lodówce czekało jeszcze Imperial IPA /0,75/, bardzo dobre, ale bardzo mocne... A potem świeżo poznany przy barze Norweg
                    zaproponował, żeby w knajpie na zewnątrz /bo hala zasadniczo czynna do 16, chociaż w soboty chyba do 18 - nie jest to jasne/ zdegustować jeszcze Smoked Portera / bo piwa z Brewbakera można pić na zewnątrz z butelki do późnego wieczora/, tak uczyniliśmy, ale wrażenia degustacyjne jakoś mi uleciały.../przywiozłem butelkę 0,75 tego specjału, ale okazało się skwaśniałe/.
                    Ogólnie - w tej chwili najlepsze miejsce w Berlinie na piwo.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      W styczniu 2014 browar ponownie zmienia adres, tym razem na Sickingerstraße 9-13.
                      Last edited by Pendragon; 12-10-2013, 15:39.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎