Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berlin, Bellevuestr. 3, Lindenbräu [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    Berlin, Bellevuestr. 3, Lindenbräu [zamknięte]

    Ta browarorestauracja położona jest przy Potsdamer Platz w kompleksie zwanym Sony Center, 200m na południe od Tiergarten. Duży ogródek i 3 poziomy wewnątrz. W środku jest coś w rodzaju komina, gdzie na różnych poziomach znajduje się "serce" browaru. Widoczne z każdego poziomu.
    Ruch w środku jak na Marszałkowskiej.
    Wybór piw spory: pils, weizen, dunkel, zwickl oraz cały zestaw Hofbrau - Weisse owocowych (jabłkowy, bananowy, wiśnia, mango, maracuja, cytrynowy)
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl
  • noodles
    Senior
    • 09-2005
    • 700

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
    Wybór piw spory: pils, weizen, dunkel, zwickl oraz cały zestaw Hofbrau - Weisse owocowych (jabłkowy, bananowy, wiśnia, mango, maracuja, cytrynowy)
    Jesteś pewien tego zestawu ? Mam przed sobą menu z tego browaru zabrane podczas wizyty kilka dni temu i oprócz własnego Weisse z różnymi sokami oraz piw z browaru Hofbrauhaus Traunstein niema tam mowy o żadnych pilsach, zwicklach i dunklach.
    Moja kolekcja podstawek

    Comment

    • Ahumba
      Senior
      • 05-2001
      • 8962

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
      Jesteś pewien tego zestawu ? Mam przed sobą menu z tego browaru zabrane podczas wizyty kilka dni temu i oprócz własnego Weisse z różnymi sokami oraz piw z browaru Hofbrauhaus Traunstein niema tam mowy o żadnych pilsach, zwicklach i dunklach.
      Też mam przed sobą to menu. Usiadłem w sobotę przy stoliku i nerwowo poszukiwałem czegoś innego niż soczki i weizen i wtedy wzrok mój padł na tabliczkę stojącą w ogródku, gdzie był m.in. wypisany kredą Zwickel.
      Teraz jednak nie jestem pewny, czy to fakycznie nie było piwo z HB Traunstein
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Ja tez melduje się w tym browarku

        W ramach wyjaśnienia:
        w browarku w Sony Center warzy się tylko Weizena.
        pils, dunkel i zwickl pochodzą z browaru Traunstein. Zresztą na karcie jest to też wyraźnie napisane.
        Warto tez dodać że cały zestaw piw dostępny jest też w dwóch restauracjach Lindenbraeu (jeden na dworcu głównym, a drugi przy bramie brandenburskiej). Tutaj zaznaczyć trzeba że obie knajpy nie są browarami.

        Browarek w sony center opłaca się odwiedzić chociażby ze względu na piękną warzelnie usytuowaną tak jak poprzednicy już pisali w otworze między stropami wszystkich 3 poziomów restauracji. Daje to bardzo fajny efekt. Samo Sony Center też warto odwiedzić chociażby ze względów architektonicznych.

        Weizen:
        zapach: pszenica + lekki banan
        gaz: za wysoki moim zdaniem nawet jak na pszeniczne
        kolor: złoty lekko mętny
        smak: pszeniczny z bananami i drożdżami w tle, co kilka łyków na końcu języka pojawia się leciutka ścierka. Ogólnie całkiem niezłe orzeźwiające piwo

        szkoda że nie mają własnych wafli.

        Weizen

        warzelnia

        LP

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          niestety przed około miesiącem zdemontowano warzelnie i browar przestał warzyć
          LP

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            Nawet berlińczycy byli zaskoczeni...
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎