Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Ratajczaka 26, Amore del Tropico

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • M-kwadrat
    Senior
    • 07-2004
    • 304

    Poznań, Ratajczaka 26, Amore del Tropico

    Stosunkowo nowy przybytek (z opowieści prowadzącego otwarcie nastąpiło niefortunnie - 9 kwietnia tego roku) który jeżeli mnie pamięć nie myli znajduje się w miejscu gdzie kiedyś była winiarnia u Franciszka. Trzeba wejść w bramę albo od ulicy Ratajczaka albo od Św. Marcina. Charakterystyczny znak - nad wejściem (irytujący) stroboskop.
    Z kija Noteckie (jasne i ciemne), Piast plus jeszcze jedno którego nie zapamiętałem do tego szeroka oferta piw butelkowych - po kilka pozycji z browarów Ciechan, Kormoran, Boss uzupełnionych około dwudziestoma pozycjami z Czech i Słowacji. Niestety wczoraj nie mogłem raczyć się piwem więc nie jestem na 100% pewien ceny ale kojarzy mi się 5-6zł (jak tylko tam wrócę to sprawdzę i napiszę).
    Pub rockowy (nazwa pochodzi od płyty The Black Heart Procession), właściciel żywo interesuje się tematyką piwną.
    Pozdrawiam, Maciek
  • metalsrem
    Senior
    • 09-2008
    • 239

    #2
    Na pewno lane Noteckie za 5zł 0,5l, butelkowane Ala ale z Sulimara 7zł, Z kormorana było Miodne i Wiśnia, Z Ciechanowa Pszeniczne, Wyborne, Miodowe. Z czeskich parę piw z browaru Svijany za 7zł i Kozele (ceny nie wiem). No i jeszcze parę by się znalazło ale nie pamiętam.
    Browar domowy SKOTAR

    Comment

    • Jurandofil
      Senior
      • 10-2007
      • 976

      #3
      Harrachov 23-26.VII.2010 - część IIa

      W drodze z dworca głównego przeszliśmy ul. Taczaka, by tam zajrzeć do lokali, które - mieliśmy nadzieję - będą juz otwarte. Ale od 14 w okolicy zaprasza jedynie Amore del Tropico. I bardzo dobrze, bo dzięki zamkniętej konkurencji dotarliśmy właśnie do tego wyjątkowego miejsca.
      Tuż po wejściu pierwsza bardzo miła niepodzianka - do 18 minus 20% na wszystko. Po upewnieniu się, że beczkowy Czarnków poleje się do szklanek, zasiedliśmy na fotelach i sofach.
      4 zł za 0,5l Piwa w centrum dużego miasta, to dla nas, skazanych na stoliczny dramat cenowy, niesamowicie miłe przeżycie . A i czeskie butelki w bardzo ciekawym wyborze za jedyne 5,6zł
      Bardzo podoba mi się w tym lokalu kombinacja sal i, rzekłbym nawet, zakamarków. Gdy byliśmy tuż po otwarciu lokalu, sami, to na poziomie zero i w sąsiednich salach nie było zapalone światło. To tworzy fantasmagoryczną aurę tajemniczości. Ciekawym jak wygląda to miejsce, gdy wszystkie stoły obsadzone są gośćmi i panuje duży gwar. Zapewne kiedyś to sprawdzę ponownie zaglądając do Amore del Tropico.
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • Jurandofil
        Senior
        • 10-2007
        • 976

        #4
        Harrachov 23-26.VII.2010 - część IIb

        Bardzo miłą i ciekawą rozmowę odbyliśmy z właścicielem omawianego lokalu. Mówił między innymi o kłopotach z zamawianiem Piwa z Piotrkowa Trybunalskiego. Szczególnie klienci Amore byli zainteresowani Corneliusem ALE. Właściciel jest również zainteresowany beczkowym Konstancinem. Pytał nas, które konstancińskie Piwa godne są polecenia. Może w przyszłości zawita tu Konstancin?


        2 godziny, które moglismy spędzić w lokalach w Poznaniu pochłąneła nam obecność w Amore. Czas zleciał szybko przy czarnkowskim jasnym i ciemnym. O 16:35 mieliśmy zaplanowany odjazd interRegio Bosman do Wrocławia Głównego. Tam już czekał na nas Browarek i Czeski Raj.
        Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

        Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
        Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1836

          #5
          Oferta piw ciekawa, natomiast nazwa lokalu wysunęła się na czoło rankingu najbardziej idiotycznych
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • Jurandofil
            Senior
            • 10-2007
            • 976

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
            natomiast nazwa lokalu wysunęła się na czoło rankingu najbardziej idiotycznych
            Ja za taką jej nie uznaję.
            Oryginalność nazwy na pewno posłuży jako lepsza reklama
            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

            Comment

            • snorre
              Senior
              • 02-2006
              • 655

              #7
              No ja kiedy przeczytałem nazwę tego lokalu za Chiny nie skojarzyłem go ani z piwem, ani z rockiem Bardziej z jakąś kawiarenką dla dziewczyn w przedziale wiekowym 14 -22 lat...ewentualnie z jakimś miejscem spotkań homoseksualistów. Na szczęście jest browar.biz i mogę iśc tam śmiało
              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

              Comment

              • Krotkaja
                Junior
                • 03-2011
                • 2

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                Oferta piw ciekawa, natomiast nazwa lokalu wysunęła się na czoło rankingu najbardziej idiotycznych
                Nazwa na początku mnie dziwiła, ale dojrzałam płytę wiszącą nad barem i dowiedziałam się, że lokal został ochrzczony po klimatycznej płycie zespołu The Black Heart Procession. Teraz uważam, ze pasuje do miejsca ; )


                Znam i lubię lokal. Ostatnio moje ulubione miejsce na wyjścia - fajna muzyka i tanie (dobre!) piwo. Czego można chcieć więcej?

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  #9
                  Lane Noteckie i Eire cały czas o ofercie. Do godz. 18 tylko po 4,80 za 0,5 l! Później po 6 zł. Poza tym duży wybór butelkowych z małych polskich i czeskich browarów. Bardzo fajne piwne miejsce

                  Comment

                  • Grothesk
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 811

                    #10
                    Lokal odwiedziłem w dniu dzisiejszym, tj. 11 czerwca 2011r.

                    W ofercie dwa piwa z nalewaka:
                    - Piast - 5zł/0.5l
                    - Noteckie (ciemne, o ile pamiętam) - 6zł/0.5l

                    Z butelkowanych bardzo ciekawy wybór i przekrój, począwszy od wynalazków typu Jagiełło - Pokrówka (ceny od 5zł za butelkę) poprzez piwa średnich browarów typu Kormoran, Amber a na czeskich kończąc. Ogólnie zdrowo ponad 30 różnych piw w ofercie, jak nie więcej... Ceny zaczynają się od 7-8zł za butelkę więc jak na Poznań nie jest źle. Zaskoczył mnie nieco całkowity brak piw z Miłosławia (zważywszy, że mieli Pokrówkę), ale obsługa kompetentna i sympatyczna. Poczęstowano mnie podstawkami Czarnkowa na odchodne i wizytówką knajpy.

                    Dla tych co liczą grosz do grosza - promocja! Do godziny 18:00 na (w zasadzie) większość asortymentu 20% zniżki. Jak ktoś może, chce lub musi - warto skorzystać z promocji.


                    Tomek

                    Comment

                    • M-kwadrat
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 304

                      #11
                      W poniedziałek na pewno było też lane Noteckie jasne za 6zł/0,5l.
                      Pozdrawiam, Maciek

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Zirytowało mnie w tym lokalu to, że zarówno na górze jak i na dole roznosił się wątpliwie przyjemny aromat palonych kadzidełek. Nijak mi to nie pasuje to spożywania piwa. Lany jasny Czarnków bardzo porządny, o ziemisto-chlebowym posmaku. Niestety piany niewiele, a i szklanka z logiem Piasta raziła oczy. Mocną stroną lokalu (prócz Czarnkowa) jest fakt, że otwierany jest najwcześniej z tych lejących dobre piwo w Poznaniu.
                        Attached Files
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • cyborg_marcel
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 3467

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Lane Noteckie i Eire cały czas o ofercie. Do godz. 18 tylko po 4,80 za 0,5 l! Później po 6 zł. Poza tym duży wybór butelkowych z małych polskich i czeskich browarów. Bardzo fajne piwne miejsce
                          Potwierdzam.
                          Jak na razie, dla mnie najfajniejszy lokal w Poznaniu. Mnóstwo różnych opcji do picia na siedząco lub stojąco (aczkolwiek trafił się też w jednym kącie młodzian, który szlochał samotnie do piwa, zamiast je pić). Rozkład od czapy, ale OK.
                          W czasie mojej wizyty kolejne Czarnkowy były w porządku - tylko szkło oferowało dysonans poznawczy.

                          Fakt, na górze przy wejściu było czuć kadzidła. Drugi fakt - tych parę schodów na zewnątrz może po paru piwach być wyzwaniem.
                          Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                          Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                          Comment

                          • ankafranka
                            Junior
                            • 10-2011
                            • 2

                            #14
                            lubię to!!!

                            bardzo fajne miejsce, szczególnie od kiedy kadzidełka zastąpiono kominkami zapachowymi. jako dziewczyna doceniam takie zmiany :-D piwa bardzo dobre i w rozsądnych cenach, co jakiś czas pojawiają się nowości. no i ostatnio są różne piwa z kija, super, mam nadzieję, że tak zostanie, lubię próbować. miałam też okazję spróbować nalewanej z kija czeskiej lemoniady - smak dzieciństwa, mniam

                            ale to co jest największym atutem to muzyka. nigdzie indziej nie puszczają pinbacka a tu mam na zawołanie

                            Comment

                            • Gehern77
                              Member
                              • 09-2008
                              • 72

                              #15
                              Odświeżam temat, bo bardzo jestem zdziwiony, że tak przycichł.
                              Dla mnie ta knajpa to jest najlepsza knajpa w mieście.
                              Na kranie ostatnio Atak Chmielu, dobre promocje w wybranych godzinach, zawsze miła obsługa i całkiem przyjemna muzyka. No i ten fantastyczny, lekko meliniarski klimat - dla mnie rewelacja!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎